Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+9
DKW
Jóska.bá
Gejza
Rumcájsz
pincesor
doktorKá
mavtelep
kondor
Clochard
13 posters

20 / 40 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:16

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Nem reagáltál a grafikonomra.
Miféle kockázatot is mutat - egészen ADDIG?

Bocsánat. Tényleg nem reagáltam rá. Mert nincs mit igazából reagálni. A kockátat VÉGIG benne volt. A kérdés csak az volt akkor is, hogy a krach mikor csap be. Ha szerencsénk lett volna, akkor később, akkor, amikor már csökken a devizaadósság összege. De pechesek voltunk. De ismétlem. Maga az árfolyam kockázat a kezdetek kezdetétől benne volt. Ebben egyetértünk?

Mi az, ami akkor sem volt és manapság se kockázatos?
Jó, ne is mondd, mészároslőrincnek lenni nem kockázatos.....amíg nem lesz beíőle simicska...
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:13

Koncsita írta:Állítólag 200 ezren válaszoltak az inzultációs kérdőívre eddig. Legyen ennyi szavazójuk. xDDDDD

Az enyémet még nem kapták meg. Holnap adom fel Wink
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:13

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Most avatott sima mellszobrot balogpáter határmenti faluban.
A főváros monumentális szobra nem érdemelt volna ennyit? Minimum?
Egész egyszerűen nem merték vállalni.
Többszázmillió közpénz van benne.
Nem érdemel ennyit a köz?
A pénzéért?
Nem tudom most hirtelen, hogy milyen mellszobrot avatott Balog miniszter úr. Így nem tudom, hogy mi mennyit érdemelt volna.
Nekem a Német megszállás áldozatainak emlékművével semmi bajom nincsen.

Terelsz, mert nem tudod védeni a kormányodat.
Siralmas.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:11

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Te személy szerint okosan , körültekintően és felelősen jártál el. Korrekt. Viszont milliós társadalmo probléma lett a devizahitelezésből. És ennek kockázatairól már ideje korán 2004-ben é 2005-ben szóltak az akkori kormányzatnak. Az pedig nem csinált semmit. Ez egy nagyon súlyos felelősség.

Nem reagáltál a grafikonomra.
Miféle kockázatot is mutat - egészen ADDIG?

Bocsánat. Tényleg nem reagáltam rá. Mert nincs mit igazából reagálni. A kockátat VÉGIG benne volt. A kérdés csak az volt akkor is, hogy a krach mikor csap be. Ha szerencsénk lett volna, akkor később, akkor, amikor már csökken a devizaadósság összege. De pechesek voltunk. De ismétlem. Maga az árfolyam kockázat a kezdetek kezdetétől benne volt. Ebben egyetértünk?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:11

[quote="MátéBence"][quote="Trollirtó"][quote="MátéBence"]

Haladjunk ismét sorban, hogy strukturáltan tudjam megcáfolni a hazugságaidat.

Semmiféle hazugság nincs.
A grafikon ékesen bizonyítja, hogy SEMMI OK nem volt a beavatkozásra.
Az okot a kormányod teremtette meg.
Ennyi.


Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:08

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Nagyrészt egyetérttek veled. A Szabadás téri Német megszállás áldozatainak emlékművével kapcsolatban viszont nem. Annak igenis van létjogosultsága. Más kérdés, hogy a kormáy ezt is kretén módon, erőböl oldaotta meg empátia és figyelem helyett. A módját elítélem ahogy odatették. Magát az emlékművet viszont támogatok.

Most avatott sima mellszobrot balogpáter határmenti faluban.
A főváros monumentális szobra nem érdemelt volna ennyit? Minimum?
Egész egyszerűen nem merték vállalni.
Többszázmillió közpénz van benne.
Nem érdemel ennyit a köz?
A pénzéért?
Nem tudom most hirtelen, hogy milyen mellszobrot avatott Balog miniszter úr. Így nem tudom, hogy mi mennyit érdemelt volna.
Nekem a Német megszállás áldozatainak emlékművével semmi bajom nincsen.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:06

Rumcájsz írta:
MátéBence írta:

1. Mi az,  hogy rólunk? Ezt részletezd már. Rólam? Úgy, hogy én magam sosem voltam antiszemita? nem volt semmiféle antiszemita hozzászólásom? Rólunk?  Hogy is van ez? Csak nem ott tartunk megint, hogy kedves balliberális kommentelő barátom Te ismét sötét bunkó primitív és hazug módon megpróbálod az antiszemita kártyát kijátszani a vitapartnereddel szemben? Még korrigálhatsz.
2. Milyen diktátor, milyen dicsőítésérő beszélsz? Én semmit nem soroltam egy kategóriába. Pusztán megjegyeztem, hogy amerikában pl. szabadon kiadható a Mein Kampf is. Nem szép dolog olyat hazudni a másik szájába, amit nem mondott. Ugye.
3. Ez egy teljesen szabad fórum. És ide is hozhattad. Ahogy eljöhetsz hozzám a lakásomba is, csak nem feltétlen tartom civilizált viselkedésnek, ha a nappalim közepén található zöld szőnyegemre szarsz. Te pedig most képletesen ideszartál és erre merészeltem utalni.

1. Nem emlékszem, hogy itt bárhol is antiszemitának neveztelek volna! - vagy ez csupán egy freudi elszólás volt a részedről?
2. A fél világ által ma már csak diktátornak titulált Orbán Viktorról, Magyarország törvényesen megválasztott miniszterelnökéről, az EU egyik tagállama kormányának a vezetőjéről beszélek.
Az pedig, hogy ennek a "demokratikus" vezetőnek szervezett "dicsőítő hálaadó mise" nem veri ki a "demokratikus biztosítékot" nálatok az csupán a ti "demokrata voltotokat és felfogásotokat" minősíti!
3. Biztosíthatlak, hogy még soha nem jártam és a jövőben sem kívánlak felkeresni a kies lakásodban. Tehát az a bizonyos kupac ott a nappalid zöld szőnyegén - az bizony nem tőlem származik.
Javaslom kutass tovább a valódi tettes kézre kerítésére, vagy ha netán ön-baleset volt, akkor viszont a gépedet telepítsd át a szaniter közvetlen közelébe!

1. Akkor téged idézlek: "lesújtó véleményét tükrözi rólatok" Akkor mégegyszer. Mi az, hogy rólunk? Rólam? Ezt fejtsd ki bővebben.
2. Aha. Felőlem ennyi erővel Pittypalának is hívhatod. Annak annyi a realitása mint a "diktátornak". Ettől függetlenül én nem dicsőítettem. Vagy ha szerinted igen, akkor nyugodtan idézz tőlem Orbán dicsőítő mondatokat.
3. Sajnálom, hogy az allegórikus beszédet nem értetted. De akkor segítek. Te pontosan azt csináltad képletesen, amit leírtam. Ideszartál erre a fórumra és most csodálkozól és boci szemekkel nézel, hogy ez minket miért zavar.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-05-31, 19:03

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

ÁÁÁÁ!

Ebben tévedsz. Akik ma hálaadó szentmisét tartottak Orbánért, azok bizony szektás hívők voltak.

Te is az vagy.
Csak még magadnak sem vallottad be Smile)

Ő Virágh elvtárs, aki íme leereszkedett közénk és személyesen megjelent a körünkben. Laughing Laughing Laughing


A hozzászólást Rumcájsz összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-05-31, 19:07-kor.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:00

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Haladjunk ismét sorban, hogy strukturáltan tudjam megcáfolni a hazugságaidat

1. Az első Orbán kormány egy olyan forint alapú lakástámogatási rendszert csinált, amelynek voltak hibái, de ha nem nyúltak volna hozzá és úgy hagyják, ahogy azt kormányválltáskor átadták, akkor annak az össztársadalmi költsége JÓVAL KEVESEBB (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) lett volna, mint az elszabaduló devizaadósságnak
2. Az első Orbán kormány nem csak egyszerűen egy lakástámogatási rendszert csinált, hanem felépített egy teljes gazdasági rendszert. Egy rendszert, aminek voltak költségvetési kiadás növelő és költségvetési bevételt növelő tételei. Amikor Te hazug, egyoldalú és szelektív módon a rendszernek egyetlen egy, a kiadást amúgy növelő elemét emeled ki akkor nettó módon csúsztatsz. Ugyanis a rendszert úgy rakták össze, hogy legroszabb esetben is nullszaldós legyen, köszönhetően az élénkülő gazdaságnak, fejlődő építőiparnak és mindennek, amely ehhez bármilyen közvetett módon csatlakozott. Tehát az az állításod, hogy a lakástámogatási rendszer költségvetési szempontból tarthatatlan volt az nettó hazugság. Ha úgy mondod, hogy a ti inkompetens és dilettáns balliberálisok kormányzásának következtében nem volt rá fedezet, az úgy már stimmel. De ezt ne Orbánon kérd számom.
3.Érdekes. Amíg volt (még a Medgyessy kormány alatt is!!!!!!!!!!!!!) támogatott forint hitel, addig a deviza hitelek száma nem ugrott meg. Tehát nem igaz az, hogy maga a devizahitelezés annyira jó lett volna, hogy az emberek hülyék lettek volna kihagyni. Egész egyszerűen arról volt szó, hogy miután a fiskális politikát teljesen elkúrtátok, olyan helyzet állt elő, hogy első ránézésre és a kockázatok ignorálásával a devizahitelek első ránézésre valóban vonzóbbnak tűntek. Első ránézésre.
4. Ismét egy kapitálus csúsztatás a részedről, hogy a CHF árfolyamának drasztikus kilengését az Orbán kormányon kéred számon. Ez teljesen abszurd.
5. Természetesen hazudsz akkor, amikor azt állítod, hogy semmilyen kormánynak nem volt felelőssége a devizahitelezés kialakulásában. Az imént a kollégának pontokba szedve tényszerűen megérveltem, hogy miért is balliberális kormányokat terheli a legnagyobb felelősség. Azokat a balliberális kormányokat, akik hagyták, ösztönözték a devizában történő eladósodást és amelyek a bajban már egy újjukat nem mozdították, hogy enyhítsék a problémát.
1. A devizaadósságnak a színre lépésetekig SEMMILYEN össztársadalmi költsége nem volt. 8 ÉVIG!!!! Azt ti okoztátok.
2. Tarthatatlan volt. Ugyanolyan hamis növekedési ígéreteket sorolsz, mint amiket most tényként sorol a kormányod. Hamis számok, a reális élet ezektől SEMMIVEL nem jobb.
Összes többi pont: lásd grafikon. JOBBAN jártak a devizahitelesek a forinthiteleseknél, egészen addig - na meddig is?

1234455) Sokszor megtárgyaltuk? befejeztem. Inkább permetezek Smile
Sajnos troll ellen nem tudok Smile

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 <a href=Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 6X4ZILq" />

Először is örülök, hogy a legtöbb állításomat még részben sem tudtad megcáfolni, hanem szokásos módon bedobtad a hisztit és elszaladsz. Kár. Még meggondolhatod magad.

1. Azzal nem tudok mit kezdeni ha a triviális tényt is elvitatod és ignorálod. Ugyanis az TÉNY, hogy a devizahitelezésnek van össztársadalmi szintű költsége. És ha esetleg ebben te kételkednél, akkor ajánlom figyelmedbe a kedves bankok jajjveszékelését, amikor arról volt szó, hogy ezt a költséget igazságosabban osszák meg az adósokkal. Szóval veled ellentétben a bankok pontosan tudják a devizahitelezés össztársadalmi költségeit.

2. A ti kormányzásotok mellett volt tarthatatlan. És ezt be is bizonyítottátok. Orbánék meg bebizonyították, hogy lehet olyan rendszert csinálni, amely nullszaldós. Sajnos a ti kormányaitok képtelenek voltak arra, hogy a növekvő kiadások mögé valós gazdaági fedezet tegyenek.

Mindenesetre megnyugtat, hogy az érveléed most is hiányos és sekélyes. Menekülsz is a korrekt vita elől ahogy kell.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:55

MátéBence írta:
Trollirtó írta:
Gondolom téged se arról, hogy a védosztaghívők mára már végképp  KIZÁRÓLAG szektás orbánhívők.
És akkor patthelyzet van:)

ÁÁÁÁ!

Ebben tévedsz. Akik ma hálaadó szentmisét tartottak Orbánért, azok bizony szektás hívők voltak.

Te is az vagy.
Csak még magadnak sem vallottad be Smile)
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 18:55

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:.

AMi a MANYUP-ot illeti. Az egy elhibázott, össztársadalmilag súlyoan veszteséges és drága rendszer volt. A legnagyobb baj vele a bevezetése után az volt, hogy olyan későn számolták fel. Sokkal korábban fel kellett volna számolni. Tehát az nem a jövő felélése volt, hanem ellenkezőleg. A jövő bebiztosítása. De legalábbis egy bomba hatástanítása.

Tudom nehéz elfogadni egyeseknek, hogy addig nyújtózkodjunk ameddig a takarónk él. Láthatóan ezt te nem tudod továbbra sem elfogadni, ezért beszélsz olyan zöldséget és felelőtlenséget, hogy "A zmber akkor akar elviselhető módon élni, amikor él." Igen. Ebben alapvtően nincs hiba. DE!!!!! Nem mindenáron. Sőt! Nem eladósodva a jövőt feléle, a gyermekekekt és az unokákat megterhelve. Ezen mit nem lehet felfogni?

Nem értettem egyet az SZDSZ MANYUP ötletével - olyan hirtelen, ahogy csinálták.
De végül is 30 év alatt teljes áttéréslett volna az öngondoskodásra.
De azzal végképp nem érthetünk egyet, hogy amikor már összegyűlt 3000 milliárd,
akkor azt úgy kobozzák el a befizetőktől, hogy ne kerüljön vissza a nyugdij-rendszerbe,
hanem a Harécs.kormány kézen-közön eltüntesse - minden nyom nélkül.....
...mint a kolontári 2,2 milliárdot és a többi EU-s pénzeket !


Ja: én - sajnos koromnál fogva - nem vagyok szenvedő alanya, tehát irhatom ezt részre hajlás nélkül !

1. A Manyup rendszer SOHA nem jelentett volna áttérést az öngondoskodásra. Maga a Manyup rendszer is egy vegyes rendszert eredményezett volna, egy többségi erős állami pillérrel.
2. Ma már az a Világbank is elismeri, hogy egy felosztó-kirovó nyugdíjrendszert nem lehet átállítani öngondoskó tipusúra, amelyik a kelet-eruópai Manyup rendszereket ránk erőltette. Egészen addig, ameddig az aktuális aktívak fizetik a nyugdíjasok juttatásait, az áttérés nem reális.
3. Ha maradt volna a Manyup rendszer, akkor előbb mentünk volna csődbe, mintsem valaha egy hangyányit is érezhettük volna annak a beharangozott pozitív hatásait.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-05-31, 18:52

"MátéBence".

4. Én ezt a nézőpontot sajnos nem tudom elfogadni. Nyílván egy balliberális szimpatizánsnak ez a nézőpont ebben a kérdésben így kényelmes. Maga az önfelmentés. De én ezt nem tudom elfogadni. 2004-től kezdődően sorozatban, többen (MNB elnök, EKB elnök, Oszták jegybank elnöke) felhívták a magyar kormány figyelmét arra, hogy észveszejtően kockázatos úton haladnak. A balliberális magyar kormány kockáztatot. ÉAz ország meg bukott 2009-ben. Nem 2010-ben. 2009-ben amikor beütött a válság első hulláma. Emlékeztetnélek, hogy 2009 tavaszán (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt 322Ft az EUR. Ismétlem 1 évvel az Orbán kormány hatalomra kerülése előtt. Ezt csak a tények miatt nem árt rögzíeteni, hogy legközelebb ne írjál olyan zöldséget, hogy a gondok 2010-ben ütöttek be.

Sajnos a hiányzó lépéseket és intézkedéseket NEM tudom ORbán Viktor nyakába varrni, mert egész egyszerűen 2002-2010 között Orbán Viktor kisebbségben és ellenzékben volt. Ellenben ugye Gyurcsány Ferenccel és Bajnai Gordonnal. Ugye..

Ha megbocsájtod a többi lerágott gumicsontodra már nem reagálok, mert azokon újra és újra a már ezerszer lesöpört hangyáidat masíroztatod fáradhatatlanul.

Egyetlen hipokratikus kérdésem van csak:csupán a devizahitel-kockázat ügyének a gyurcsányi elhanyagolása kapcsán:

Miért ő a hibás egy Orbán által kitalált .- Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai idejében még semmi gondot nem jelentő - majd az Orbán újbóli színre lépése után jóval később bekövetkezett válsághelyzet Orbán által való rossz kezeléséért?

Folytatom az álszent hülye kérdezősködést - mit tesz ma Orbán a világvége elkerülésének a megakadályozására? - mert az bizony 100%, hogy eljön!


A hozzászólást Rumcájsz összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-05-31, 18:56-kor.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 18:49

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

No commentel jobban jártál volna. Így viszont nettó hazudtál. Kár volt. Persze nem kell elhiggyed nekem, hogy a DK-sok nagyrészt szektás hívők. És gondolom erről nem tud meggyőzni senki sem.
Gondolom téged se arról, hogy a védosztaghívők mára már végképp  KIZÁRÓLAG szektás orbánhívők.
És akkor patthelyzet van:)

ÁÁÁÁ!

Ebben tévedsz. Akik ma hálaadó szentmisét tartottak Orbánért, azok bizony szektás hívők voltak.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:40

Koncsita írta:Állítólag 200 ezren válaszoltak az inzultációs kérdőívre eddig. Legyen ennyi szavazójuk. xDDDDD
És MIT válaszoltak?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:39

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:Most - állitólag-minden makro-közgazdasági  mutató jobb, mint akkor volt -
mégis rossz az ország nemzetközi megitélése (hire) és ezért gyenge aforint !


Kedves Jóska bá!

Bocsánat, hogy ezt mondom, de neked az alapvető közgazdasági ismereteid hiányosak. Mondhatni nincsenek. Az árfolyamokra bármely kormánynak rettentően korlátolt hatása van. A kormányok a mindenkori fiskális politikáért felelnek. Azért, hogy a meglévő pénzt hogy költik el és mennyivel költenek többet a bevételeknél. Ennyi. A monetáris jogokat a mindenkori központi bank gyakorolja. De még az Ő hatásuk is erősen korlátozott. Az árfolyamokat 90%-ban egy dolog határozza meg. Semmi más. Ezt pedig úgy hívják, hogy a SZENTSÉGES PIAC. Érted?  

És ebben sajnos benne van a spekuláció lehetősége is.

Ha egy hangyányit belegondolsz, akkor magad is rájöhetsz, hogy az árfolyam nagyon ritkán mutatja meg egy gazdaság fundementákis alapjait. Akkor, amikor 232 Ft volt egy EUR akkor a gazdaságunk fundamentális mutatói SOKKAL ROSZABBAK (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) voltak mint akár most. Ebből következően könnyen beláthatod, hogy az árfolyam nem mutatja meg még közvetett módon sem egy kormányzat teljesítményét.
Már bocs, hogy közbeszólok.
Az MNB-nek bevallotta INCS ÁRFOLYAMPOLITIKÁJA.
Márpedig bármit is csinál, VAN árfolyamhatása.

2002-ben NEM kellett tovább a védosztag.
2006-ban MEGINT nem kellett.

Aztán most 2010 óta megint kell.
Az ország csupáncsak ismétli (?) önmagát.
Vajon miért?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty 200 ezer válasz

Témanyitás by Vendég 2015-05-31, 18:34

Állítólag 200 ezren válaszoltak az inzultációs kérdőívre eddig. Legyen ennyi szavazójuk. xDDDDD

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:25

Koncsita írta:
Trollirtó írta:

És a bíróságot is meg tudták etetni azzal, hogy mindenki fog kapni nyugdíjat, senkit semmilyen kár nem ért.
Kihasználják, hogy ők egyszerüen nem tudják elképzelni, hogy a törvény nem törvény (másnap módosítható), az ígéret (egyéni számla) nem betartandó bakfitty, elhisznek mindent, ami náluk évszázadok óta normális...

Gyakorlatilag áttették a jövőbe ezt az adósságot. A következők nyakába.

Pontosan!!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 18:24

Jóska.bá írta:A devizahitelezés következménye lett annak, hogy a kormány
- fel sem tételezve egy korrupció gyanúját - néhány héttel a
fura bakugrásos Gripen szavazás előtt néhányhéttel
konvertibilissé tette a forintot és befogadhatóvá tette a külföldi
deviza-sz.mlákat....
....aztán jött a Gripen szavazás, és rá egy évvel már
annyi devizabetétje volt a hazai bankooknak, hogy már hitelezni is tudtak belőle.

biztos vagyok benne, hogy érted, amit a sorok között irtam -
még ha nem is mered elhinni.


MátéBence írta:

1. Valóban A devizahitelezést mint olyat még az első Fidesz kormány alatt tették lehetővé. Miért? Mert akkor olya jól állt az ország, hogy politikai konszenzus (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt abban, hogy legkésőbb 2006-ban bevezetjük az EUR-t.
2. A Fidesz kormány úgy engedte a devizahotelezést elvileg (!!!!), hogy  közeben egy 100% forint alapú lakástámogatási rendszert dolgoztak ki és vezettek be. Érdekes akkor senkinek nem jutott eszébe devizában eladósodni.
3. Amikor a ballib kormányok megszűntették a forint alapú lakástámogatást, és mellette teljes mértékben elkúrták a fiskális politikát, akkor kezdet felfutni a devizahitelezés. Akkor szóltak mindenfelől a magyar kormánynak, hogy ÉLETVESZÉLYES, amit csinál. ÉS tudod mit csinált erre Gyurcsány Ferenc? Segítek: Semmit. Leszarta az egészet és támogatta a devizahitelek felfutását.
4. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a svájci frank világméretű erősödésének bármely magyar kormány a felelőse. Viszont!!!!!! Ez pontosan az a KOCKÁZAT? amire már 2004-ben szóltak a megfelelő szakemberek. Bekeértve az MNB-t, az EKB-t és az Osztrák jegybank elnökét, stb-stb.

Én mint nem zseniális szakértő ezeket a tényeket és érveket ajánlom a figyelmedbe.

Sajnos tovább erősíted a hitemet, hogy elemi közgazdasági ismereteid sincsenek meg. Ugyanis a bankoknak NEM volt semmiféle deviza betétje LEgalábbis nem volt több mint korábban. Ez is az egyik baja a devizahitelezésnek. Hogy a bankoknak nem volt birtokában CHF, hanem a deviza hiteleket sorozatos swap ügyletekkel fedezték le.

A forint konvertibilitásának ehhez semmi köze nem volt. Az valóában arról szólt, hogy azzal végre lezártuk a szocialista örökség egy csúfos fejezetét. Arról nem beszélve, hogy már 2001-ben is az EU-ba igyekeztünk és EUR bevezetését célul tűztük magunk elé. Az ehhez vezető út logikus és kényszerű, helyes lépése volt a forint konvertibilissá tétele.

Ezzel együtt semmit nem tudtál cáfolni abból az 5 pontból amit írtam. Ezt fontos megjegyezzem.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:23

MátéBence írta:
turidani írta:


Jó kis vicc.
Ehhez képest az Egyesült Államokban készült lista a képviselők (szenátorok) vallási hovatartozásáról. Hát nem bájos?


http://www.pewforum.org/files/2008/12/appendix.pdf

Juuuj Főnököm! Baj van. Tényekkel provokálsz Wink

NYILVÁN nem érted a vicc mondanivalóját...
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-05-31, 18:23

Trollirtó írta:
Koncsita írta:

Egyenesebb lett volna azt mondani, hogy ezt most kölcsön vesszük, mert túl magas az államadóssági mutató, és majd visszaadjuk.

Ma már a visszaadásról sem beszélnek, helyette arról, hogy 20 év múlva mi lesz. Vagyis hogy mi nem lesz.

És a bíróságot is meg tudták etetni azzal, hogy mindenki fog kapni nyugdíjat, senkit semmilyen kár nem ért.
Kihasználják, hogy ők egyszerüen nem tudják elképzelni, hogy a törvény nem törvény (másnap módosítható), az ígéret (egyéni számla) nem betartandó bakfitty, elhisznek mindent, ami náluk évszázadok óta normális...

Gyakorlatilag áttették a jövőbe ezt az adósságot. A következők nyakába.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:20

Koncsita írta:
Nem értettem egyet az SZDSZ MANYUP ötletével - olyan hirtelen, ahogy csinálták.
De végül is 30 év alatt teljes áttéréslett volna az öngondoskodásra.
De azzal végképp nem érthetünk egyet, hogy amikor már összegyűlt 3000 milliárd,
akkor azt úgy kobozzák el a befizetőktől, hogy ne kerüljön vissza a nyugdij-rendszerbe,
hanem a Harécs.kormány kézen-közön eltüntesse - minden nyom nélkül.....
...mint a kolontári 2,2 milliárdot és a többi EU-s pénzeket !


Ja: én - sajnos koromnál fogva - nem vagyok szenvedő alanya, tehát irhatom ezt részre hajlás nélkül !

Egyenesebb lett volna azt mondani, hogy ezt most kölcsön vesszük, mert túl magas az államadóssági mutató, és majd visszaadjuk.

Ma már a visszaadásról sem beszélnek, helyette arról, hogy 20 év múlva mi lesz. Vagyis hogy mi nem lesz.

És a bíróságot is meg tudták etetni azzal, hogy mindenki fog kapni nyugdíjat, senkit semmilyen kár nem ért.
Kihasználják, hogy ők egyszerüen nem tudják elképzelni, hogy a törvény nem törvény (másnap módosítható), az ígéret (egyéni számla) nem betartandó bakfitty, elhisznek mindent, ami náluk évszázadok óta normális...
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 18:15

turidani írta:
Jóska.bá írta:.....ha nem lenne napi rendszerességű a zsidózás, cigányozás, idegenezés....

van erre egy vicc(?):

Brezsnyev és Reagan beszélgetnek az antiszemitizmusról,
Reagan szóvá teszi, hogy a Szovjetunióban még mindig van antiszemitizmus.
Mire Brezsnyev:
- Ez egy alaptalan vádaskodás, hiszen például a Bolsoj Tyeátr-ben is dolgozik 12 zsidó !
  Reagan úr ! Hány zsidó van a new yorki Metropolitenben ?
Reagan válasza:
- Nem tudom.....



Jó kis vicc.
Ehhez képest az Egyesült Államokban készült lista a képviselők (szenátorok) vallási hovatartozásáról. Hát nem bájos?


http://www.pewforum.org/files/2008/12/appendix.pdf

Juuuj Főnököm! Baj van. Tényekkel provokálsz Wink
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 18:13

Rumcájsz írta:"MátéBence"

Ez legalább próbálkozás egy magyarázatra. És ezért a próbálkozásért tisztellek. Még akkor is, ha amúgy itt-ott tévedsz és teljesen rossz vágányon vagy. De akkor haladjunk sorban.

1. Valóban A devizahitelezést mint olyat még az első Fidesz kormány alatt tették lehetővé. Miért? Mert akkor olya jól állt az ország, hogy politikai konszenzus (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt abban, hogy legkésőbb 2006-ban bevezetjük az EUR-t.
2. A Fidesz kormány úgy engedte a devizahotelezést elvileg (!!!!), hogy  közeben egy 100% forint alapú lakástámogatási rendszert dolgoztak ki és vezettek be. Érdekes akkor senkinek nem jutott eszébe devizában eladósodni.
3. Amikor a ballib kormányok megszűntették a forint alapú lakástámogatást, és mellette teljes mértékben elkúrták a fiskális politikát, akkor kezdet felfutni a devizahitelezés. Akkor szóltak mindenfelől a magyar kormánynak, hogy ÉLETVESZÉLYES, amit csinál. ÉS tudod mit csinált erre Gyurcsány Ferenc? Segítek: Semmit. Leszarta az egészet és támogatta a devizahitelek felfutását.
4. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a svájci frank világméretű erősödésének bármely magyar kormány a felelőse. Viszont!!!!!! Ez pontosan az a KOCKÁZAT? amire már 2004-ben szóltak a megfelelő szakemberek. Bekeértve az MNB-t, az EKB-t és az Osztrák jegybank elnökét, stb-stb.

Én mint nem zseniális szakértő ezeket a tényeket és érveket ajánlom a figyelmedbe.



1. A devizahitelezés egy Járai Zsigmond nevezetű MNB elnök alatt, már a szoc. kormányok idején vált a szinte kizárólagos hitelezési formává ebben az országban, mivel J.Zs. - ezzel is hathatósan támadva a Medgyessy - Gyurcsány kormányok gazdaságpolitikáját - csillagászati magasságokba tornázta fel a forint bankközi kamatot. Ezáltal a forinthitelezés teljesen leállt a kis hazánkban.

Csak emlékeztetlek, hogy éppen a fideszes önkormányzatok jártak az élen a devizahiteles kötelezettségvállalásban és az államháztartás eladósításában. Nyakra-főre milliós és milliárdos összegekben vették fel a devizahiteleket Soprontól - Debrecenig és Hódmezővásárhelyig, illetve vissza. Őket aztán persze az Orbán kormány - amikor már bekövetkezett a deviza válság - kihúzta a slamasztikából, a kisembereket meg hagyta/hagyja és hagyni is fogja megdögleni!!!

2 - 3. Fidesz lakástámogatás!
Nos ez volt az utolsó és igazi V2-es csodafegyvere a már bukott Orbán kormánynak, amivel még a regnálása után évekkel is képes volt a padlóra küldeni a magyar gazdaságot és az államháztartási hiányt soha nem látott mértékben meglódította!!!

Az ekkor regnáló szoc. kormányok óriási bűne volt, hogy ezt az egyre hangosabban ketyegő bombát rögtön a kormányra kerülésük után nem hatástalanították, erre már csak akkor szánták el magukat amikor már későn volt. Amúgy pedig a magyar fidesz-közeli oligarchák és párt potentátok ekkor jutottak a n+1-ik kacsalábon forgó ingatlanjaikhoz - mindezt az adófizetők pénzéből szinte 100%-osan meghitelezve!!!

4. Devizahitel-ügy kockázat 2002-201. között.
Nem tudom, hogy az a klasszikus mondás megvan-e neked, hogy egy hídon akkor kell átkelni amikor odaérünk az általa átívelt folyóhoz. Magyarán történelmietlen feltevésekből utólag nem érdemes értelmetlen műbalhét kovácsolni!
Ez a híd pedig "tisztelt barátom" 2010 nyarán tűnt fel a láthatáron és az akkori "nagy fülkeforr" kormánya pedig ennek ellenére még évekig semmit nem tett a kivédésére.
Mára már ez a helyzet tarthatatlanná vált - a megoldásokat - fideszes önkormányzatok kimentése, ócsai lakópark szánalmas története, árfolyamgáttal a hitelezés időtartamának a végtelenített kitolása - pedig már ismerjük.

Tökéletesen igazad van, amikor itt az időbeni és hathatós  kormányintézkedéseket hiányolod, de ezeket ne Gyurcsánynak és Bajnainak, hanem az időben egyedül és kizárólag kompetens Orbánnak vesd fel!!!

-

Mindenek előtt én tisztelem, hogy beleállsz a vitába. Jár a kalap leemelés.

1. Igazad van. Valóban Járai Zsigmond alatt kezdett felfutni a devizahitelezés. Csak sajnos te összekeverd az okot az okozattal. Járainak MNB elnökként kötelessége volt szigorú monetáris politikával ellensúlyozni a szocialist a kormány laza és felelőtlen fiskális politikáját. Amennyiben nem ezt teszi, akkor a krach már 2004-ben bekövetkezett volna. Tehát a kamat megemelése az OKOZAT (!!!!!!!!!!!!) volt. Az OK a szocialisták elbaltázott gazdaságpolitikája volt.

Ezen túlmenően Járai Zsigmond már 2004 őszén levélben figyelmeztte Gyurcsány Ferencet a devizahitelek felfutásának kockázataira. ÉS most akár tetszik akár nem és akármennyire is szeretnéd a devizahitelezés felfutását Járaira tolni, a TÉNY az, hogy ez 100% kormányzati és parlamenti hatáskör. Ahogy 2010-ben az Orbán kormány és az új többség szinte azonnal meg tudta fékezni a devizahitelezést. A jogosítványok 2004-ben és 2005-ben SEM (!!!!!) az MNB-nél voltak, hanem a parlamentnél.

Ami az önkormányzatokat illeti, ott neked van igazságod. És én ezt nem is akarom elvitatni. Csak szeretném, ha ezt nem csak fideszes önkormányzatokra hegyeznéd ki. Ugyanis Szeged pl ugyan úgy felvett deviza hitelt, mint a többi önkormányzat. Többnyire EU-s fejlesztések önrészéhez, amikre amúgy az akkori ballib kormány nem adott pénzt.

2-3. Sajnos rosszul tudod. És neked is most mégegyszer meg kell írjam azt, amit már Troli barátunknak megírtam. Ugyanis az ORbán kormány egy RENDSZERT (!!!!!) épített fel. És igen. Ennek a rendszernek voltak költségvetési kiadást érintő elemei. Ilyen volt a lakástámogatási rendszer. Igen ám! De a rendszernek voltak költségvetési bevételt generáló részei is. Tehát amikor az egészet megtervezték, akkor a rendszer költségvetési szempontból nullszaldós volt. Magyarul a nüvekvő kamattámogatásokra a fedezet a növekvő gazdasági teljesítményből fakató extra bevételek voltak. Természetesen én azt elismerem,hogy az orbáni rendszer lakástámogatás téren túlságosan laza és nagyvonalú volt. Valóban. Ezt le kellett korlátozni. Ezzel SEMMI BAJ nem volt akkor sem. A baj ott volt, hogy a rendszert megszűntették és nem csináltak helyette semmit. Azon kívül, hogy a fiskális politikát teljesen elkúrták és ezzel megágyaztak a deviza hitelezésnek.

4. Én ezt a nézőpontot sajnos nem tudom elfogadni. Nyílván egy balliberális szimpatizánsnak ez a nézőpont ebben a kérdésben így kényelmes. Maga az önfelmentés. De én ezt nem tudom elfogadni. 2004-től kezdődően sorozatban, többen (MNB elnök, EKB elnök, Oszták jegybank elnöke) felhívták a magyar kormány figyelmét arra, hogy észveszejtően kockázatos úton haladnak. A balliberális magyar kormány kockáztatot. ÉAz ország meg bukott 2009-ben. Nem 2010-ben. 2009-ben amikor beütött a válság első hulláma. Emlékeztetnélek, hogy 2009 tavaszán (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt 322Ft az EUR. Ismétlem 1 évvel az Orbán kormány hatalomra kerülése előtt. Ezt csak a tények miatt nem árt rögzíeteni, hogy legközelebb ne írjál olyan zöldséget, hogy a gondok 2010-ben ütöttek be.

Sajnos a hiányzó lépéseket és intézkedéseket NEM tudom ORbán Viktor nyakába varrni, mert egész egyszerűen 2002-2010 között Orbán Viktor kisebbségben és ellenzékben volt. Ellenben ugye Gyurcsány Ferenccel és Bajnai Gordonnal. Ugye...
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-05-31, 18:10

Nem értettem egyet az SZDSZ MANYUP ötletével - olyan hirtelen, ahogy csinálták.
De végül is 30 év alatt teljes áttéréslett volna az öngondoskodásra.
De azzal végképp nem érthetünk egyet, hogy amikor már összegyűlt 3000 milliárd,
akkor azt úgy kobozzák el a befizetőktől, hogy ne kerüljön vissza a nyugdij-rendszerbe,
hanem a Harécs.kormány kézen-közön eltüntesse - minden nyom nélkül.....
...mint a kolontári 2,2 milliárdot és a többi EU-s pénzeket !


Ja: én - sajnos koromnál fogva - nem vagyok szenvedő alanya, tehát irhatom ezt részre hajlás nélkül !

Egyenesebb lett volna azt mondani, hogy ezt most kölcsön vesszük, mert túl magas az államadóssági mutató, és majd visszaadjuk.

Ma már a visszaadásról sem beszélnek, helyette arról, hogy 20 év múlva mi lesz. Vagyis hogy mi nem lesz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:08

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:

Még szerencse, hogy a devizahitelem és a lehetséges legjobb forint-hitel közötti különbséget
egy elkülönitett számlára gyűjtöttem. Ebből fizettem utána azt a bukást, amit a
Kósa-Selmeczi-Orbán-Matolcsy kvartett követett el 2010-ben.

(Egyébként még igy is némi nyereseéggelzártam - nem is hallottál (olvastál) panaszkodni.
Amit viszont műveltek a képviselők 1,7 milliárdos devizahitelének végtörlesztésével - kifogásoltam !)

Te személy szerint okosan , körültekintően és felelősen jártál el. Korrekt. Viszont milliós társadalmo probléma lett a devizahitelezésből. És ennek kockázatairól már ideje korán 2004-ben é 2005-ben szóltak az akkori kormányzatnak. Az pedig nem csinált semmit. Ez egy nagyon súlyos felelősség.

Nem reagáltál a grafikonomra.
Miféle kockázatot is mutat - egészen ADDIG?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 20 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

20 / 40 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.