Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+9
DKW
Jóska.bá
Gejza
Rumcájsz
pincesor
doktorKá
mavtelep
kondor
Clochard
13 posters

21 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 18:06

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Finomítanám:
az nem jó, ha emlékezgetünk, erre így, arra úgy, amarra meg sehogyse.
Ahogy a kurzus diktálja.
Pedig mindenre kellene emlékezni, ami a nemzetet érintette - hogyúgymondjam egyfajta letisztult történelmi emlékezettel.
Szabadság-térre odatrottyantott, senki által nem kívánt, felavatott, sőt nem megszentelt, ellenben többszázmiilió közpénzből NEM fölavatott monumentális förmedvény nélkül is---
Sőt így végképp nem.

Nagyrészt egyetérttek veled. A Szabadás téri Német megszállás áldozatainak emlékművével kapcsolatban viszont nem. Annak igenis van létjogosultsága. Más kérdés, hogy a kormáy ezt is kretén módon, erőböl oldaotta meg empátia és figyelem helyett. A módját elítélem ahogy odatették. Magát az emlékművet viszont támogatok.

Most avatott sima mellszobrot balogpáter határmenti faluban.
A főváros monumentális szobra nem érdemelt volna ennyit? Minimum?
Egész egyszerűen nem merték vállalni.
Többszázmillió közpénz van benne.
Nem érdemel ennyit a köz?
A pénzéért?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:59

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

DE ti konkrétan mit is csináltatok 2002-2010 között devizahtieles ügyben? Hogyan is próbáltátok elejét venni a problémának? Milyen konkrét lépésekkel csillapítottátok a edvizahitelesek nehéz helyzetét?

Ismét nehéz kérdések, amikre természetesen tudom, hogy nem fogsz válaszolni.

Még szerencse, hogy a devizahitelem és a lehetséges legjobb forint-hitel közötti különbséget
egy elkülönitett számlára gyűjtöttem. Ebből fizettem utána azt a bukást, amit a
Kósa-Selmeczi-Orbán-Matolcsy kvartett követett el 2010-ben.

(Egyébként még igy is némi nyereseéggelzártam - nem is hallottál (olvastál) panaszkodni.
Amit viszont műveltek a képviselők 1,7 milliárdos devizahitelének végtörlesztésével - kifogásoltam !)

Te személy szerint okosan , körültekintően és felelősen jártál el. Korrekt. Viszont milliós társadalmo probléma lett a devizahitelezésből. És ennek kockázatairól már ideje korán 2004-ben é 2005-ben szóltak az akkori kormányzatnak. Az pedig nem csinált semmit. Ez egy nagyon súlyos felelősség.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:57

Trollirtó írta:
Jóska.bá írta:
Finomítanám:
az nem jó, ha emlékezgetünk, erre így, arra úgy, amarra meg sehogyse.
Ahogy a kurzus diktálja.
Pedig mindenre kellene emlékezni, ami a nemzetet érintette - hogyúgymondjam egyfajta letisztult történelmi emlékezettel.
Szabadság-térre odatrottyantott, senki által nem kívánt, felavatott, sőt nem megszentelt, ellenben többszázmiilió közpénzből NEM fölavatott monumentális förmedvény nélkül is---
Sőt így végképp nem.

Nagyrészt egyetérttek veled. A Szabadás téri Német megszállás áldozatainak emlékművével kapcsolatban viszont nem. Annak igenis van létjogosultsága. Más kérdés, hogy a kormáy ezt is kretén módon, erőböl oldaotta meg empátia és figyelem helyett. A módját elítélem ahogy odatették. Magát az emlékművet viszont támogatok.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:55

Trollirtó írta:Furcsállom, de MOST IS egyetéretek Veled:)
Egyértelmű, hogy az első védosztagkormány által teremtett lehetőséggel élő bankok (kockázatos!!!) devizahitel-ajánlatával élők magasról kiröhögték az akkor is forinthitelt felvevőket.
Egészen a védosztagkormány második fellépéséig.
Azóta meg kell menteni őket.
Közpénzen, persze.

Én azért ennél sokkal többet állítottam és árnyaltam a képet. De ha azzal valóban egyetértesz amit írtam, akkor öröm van és boldogság.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:54

Jóska.bá írta:csak úgy van ez, mint én és az öcsém.
Én szivem szerint nagy ivben tennék Triasnonra, de
az öcsém valahogy mindig oda lyukad ki -
és már indul is a végtelen körös vita.....

MátéBence írta:

SZerintem nincs napi szintű, cigányozás és zsidózás. Max a politikai periférián. Dehát szerintem a politikai diskurzust nem a szélsőséges 5%-hoz kellene márni. Rosszul benchmarkolunk. Mindenesetre döntsd el kérlek, hogy melyik megközelítést javalod. Emlékezzünk, vagy felejtsünk. Vagy ez vagy az. Csak azt nem játszhatjuk, hogy kizárólag a holokausztra kell emlékezni, viszont minden ami a magyarságnak fontos, azt felejteni kéne.

Akkor amondó vagyok, hogy kezdjünk kicsiben. Kössünk Te meg én egy aprócska megállapodást. Én nem Trianonozok és kommcsi bűnözök, Te pedig nem holokausztozol. És akkor a probléma piciben meg van oldva.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:52

Jóska.bá írta:
pincesor írta:Most olvasom, hogy meghalt Obersovszky Péter. 55 éves volt.

Most olvastam, hogy Gyurcsány Ferenc és Frideszikus Sándor összeköltözött.

Nos ha valaki igencsak nyalázatosan és látványosan képes volt negligálni a riporteri feladatait, akkor az az a Friderikusz Sándor volt, aki 5 adását komplett átengedte Gyurgány Ferencnek PR showra.

Ugye emlékszel még a tévézés eme mélypontjára?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:50

Jóska.bá írta:Most - állitólag-minden makro-közgazdasági  mutató jobb, mint akkor volt -
mégis rossz az ország nemzetközi megitélése (hire) és ezért gyenge aforint !

MátéBence írta:

Jóska bá!

egy kérdés. Amikor 1 EUR 232 Ft-volt, akkor az a Gyurcsány kormány érdeme volt szerinted?
Kedves Jóska bá!

Bocsánat, hogy ezt mondom, de neked az alapvető közgazdasági ismereteid hiányosak. Mondhatni nincsenek. Az árfolyamokra bármely kormánynak rettentően korlátolt hatása van. A kormányok a mindenkori fiskális politikáért felelnek. Azért, hogy a meglévő pénzt hogy költik el és mennyivel költenek többet a bevételeknél. Ennyi. A monetáris jogokat a mindenkori központi bank gyakorolja. De még az Ő hatásuk is erősen korlátozott. Az árfolyamokat 90%-ban egy dolog határozza meg. Semmi más. Ezt pedig úgy hívják, hogy a SZENTSÉGES PIAC. Érted?

És ebben sajnos benne van a spekuláció lehetősége is.

Ha egy hangyányit belegondolsz, akkor magad is rájöhetsz, hogy az árfolyam nagyon ritkán mutatja meg egy gazdaság fundementákis alapjait. Akkor, amikor 232 Ft volt egy EUR akkor a gazdaságunk fundamentális mutatói SOKKAL ROSZABBAK (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) voltak mint akár most. Ebből következően könnyen beláthatod, hogy az árfolyam nem mutatja meg még közvetett módon sem egy kormányzat teljesítményét.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-05-31, 17:49

MátéBence írta:
Rumcájsz írta:"MátéBence"

1. Úgy, hogy a demokráciában van olyan hogy véleményszabadság.
2. A világ legnagyobb demokráciájában a Mein Kampf szabadon forgalmazható és megvehető.
3. Jobb helyeken az ilyen képeket meghagyják az ilyen képek fenntartására létrehozott szélsőséges fórumokon és  nem cipelik olyan helyre, ahova nem való

Bingó!

1. Vedd úgy, hogy ez a kép a legteljesebb véleményszabadság jegyében született és az ország még normális többségének a lesújtó véleményét tükrözi rólatok.
2. Teljesen egyetértek veled abban, hogy a Mein Kampf forgalmazását és a diktátor ilyenformán történő dicsőítését kb egy kategóriába soroltad.
3. Miután ez állítólag még egy szabad fórum és nem a te weboldalad, így engedtessék meg nekem  és a veled nem mindenben és teljesen egyező véleményt nyilvánító többi társaimnak, hogy itt a mi álláspontunk sem mint egy szélsőség kerüljön megbélyegezésre!
Ilyen alapon akár én is mondhatnám rólad, hogy te egy szélsőséges troll vagy itt és nem pedig egy "kulturált" vitapartner.

1. Mi az,  hogy rólunk? Ezt részletezd már. Rólam? Úgy, hogy én magam sosem voltam antiszemita? nem volt semmiféle antiszemita hozzászólásom? Rólunk?  Hogy is van ez? Csak nem ott tartunk megint, hogy kedves balliberális kommentelő barátom Te ismét sötét bunkó primitív és hazug módon megpróbálod az antiszemita kártyát kijátszani a vitapartnereddel szemben? Még korrigálhatsz.
2. Milyen diktátor, milyen dicsőítésérő beszélsz? Én semmit nem soroltam egy kategóriába. Pusztán megjegyeztem, hogy amerikában pl. szabadon kiadható a Mein Kampf is. Nem szép dolog olyat hazudni a másik szájába, amit nem mondott. Ugye.
3. Ez egy teljesen szabad fórum. És ide is hozhattad. Ahogy eljöhetsz hozzám a lakásomba is, csak nem feltétlen tartom civilizált viselkedésnek, ha a nappalim közepén található zöld szőnyegemre szarsz. Te pedig most képletesen ideszartál és erre merészeltem utalni.

1. Nem emlékszem, hogy itt bárhol is antiszemitának neveztelek volna! - vagy ez csupán egy freudi elszólás volt a részedről?
2. A fél világ által ma már csak diktátornak titulált Orbán Viktorról, Magyarország törvényesen megválasztott miniszterelnökéről, az EU egyik tagállama kormányának a vezetőjéről beszélek.
Az pedig, hogy ennek a "demokratikus" vezetőnek szervezett "dicsőítő hálaadó mise" nem veri ki a "demokratikus biztosítékot" nálatok az csupán a ti "demokrata voltotokat és felfogásotokat" minősíti!
3. Biztosíthatlak, hogy még soha nem jártam és a jövőben sem kívánlak felkeresni a kies lakásodban. Tehát az a bizonyos kupac ott a nappalid zöld szőnyegén - az bizony nem tőlem származik.
Javaslom kutass tovább a valódi tettes kézre kerítésére, vagy ha netán ön-baleset volt, akkor viszont a gépedet telepítsd át a szaniter közvetlen közelébe!
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:47

MátéBence írta:
Trollirtó írta:Bődületes marhaságot beszélsz.
Az első védosztagkormány csinált lakástámogatást, ami költségvetésileg tartósan elviselhetetlen volt.
Egyidejűleg megteremtette a deviza-valuta másféle kezelésének lehetőségét.
Ezzel a bankok előálltak egy másféle hitelkonstrukcióval, amit hülye lett volna bárki is nem igénybe venni.
Az adott kockázattal.
SEMMI baj nem volt ezzel, amíg el nem jött a második védosztagkormány.
Egészen addig minden devizahiteles röhögött a forinthitelesen (rajtam is).

Aztán meg nem.
Aztán meg "megmentették".

Semmilyen kormánynak semmilyen felelőssége nincs a devizahitelesekkel kapcsolatban, CSAK a védosztagkormánynak!!!

Haladjunk ismét sorban, hogy strukturáltan tudjam megcáfolni a hazugságaidat

1. Az első Orbán kormány egy olyan forint alapú lakástámogatási rendszert csinált, amelynek voltak hibái, de ha nem nyúltak volna hozzá és úgy hagyják, ahogy azt kormányválltáskor átadták, akkor annak az össztársadalmi költsége JÓVAL KEVESEBB (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) lett volna, mint az elszabaduló devizaadósságnak
2. Az első Orbán kormány nem csak egyszerűen egy lakástámogatási rendszert csinált, hanem felépített egy teljes gazdasági rendszert. Egy rendszert, aminek voltak költségvetési kiadás növelő és költségvetési bevételt növelő tételei. Amikor Te hazug, egyoldalú és szelektív módon a rendszernek egyetlen egy, a kiadást amúgy növelő elemét emeled ki akkor nettó módon csúsztatsz. Ugyanis a rendszert úgy rakták össze, hogy legroszabb esetben is nullszaldós legyen, köszönhetően az élénkülő gazdaságnak, fejlődő építőiparnak és mindennek, amely ehhez bármilyen közvetett módon csatlakozott. Tehát az az állításod, hogy a lakástámogatási rendszer költségvetési szempontból tarthatatlan volt az nettó hazugság. Ha úgy mondod, hogy a ti inkompetens és dilettáns balliberálisok kormányzásának következtében nem volt rá fedezet, az úgy már stimmel. De ezt ne Orbánon kérd számom.
3.Érdekes. Amíg volt (még a Medgyessy kormány alatt is!!!!!!!!!!!!!) támogatott forint hitel, addig a deviza hitelek száma nem ugrott meg. Tehát nem igaz az, hogy maga a devizahitelezés annyira jó lett volna, hogy az emberek hülyék lettek volna kihagyni. Egész egyszerűen arról volt szó, hogy miután a fiskális politikát teljesen elkúrtátok, olyan helyzet állt elő, hogy első ránézésre és a kockázatok ignorálásával a devizahitelek első ránézésre valóban vonzóbbnak tűntek. Első ránézésre.
4. Ismét egy kapitálus csúsztatás a részedről, hogy a CHF árfolyamának drasztikus kilengését az Orbán kormányon kéred számon. Ez teljesen abszurd.
5. Természetesen hazudsz akkor, amikor azt állítod, hogy semmilyen kormánynak nem volt felelőssége a devizahitelezés kialakulásában. Az imént a kollégának pontokba szedve tényszerűen megérveltem, hogy miért is balliberális kormányokat terheli a legnagyobb felelősség. Azokat a balliberális kormányokat, akik hagyták, ösztönözték a devizában történő eladósodást és amelyek a bajban már egy újjukat nem mozdították, hogy enyhítsék a problémát.
1. A devizaadósságnak a színre lépésetekig SEMMILYEN össztársadalmi költsége nem volt. 8 ÉVIG!!!! Azt ti okoztátok.
2. Tarthatatlan volt. Ugyanolyan hamis növekedési ígéreteket sorolsz, mint amiket most tényként sorol a kormányod. Hamis számok, a reális élet ezektől SEMMIVEL nem jobb.
Összes többi pont: lásd grafikon. JOBBAN jártak a devizahitelesek a forinthiteleseknél, egészen addig - na meddig is?

1234455) Sokszor megtárgyaltuk? befejeztem. Inkább permetezek Smile
Sajnos troll ellen nem tudok Smile

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 <a href=Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 6X4ZILq" />
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Nem értettem egyet !

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:41

MátéBence írta:.

AMi a MANYUP-ot illeti. Az egy elhibázott, össztársadalmilag súlyoan veszteséges és drága rendszer volt. A legnagyobb baj vele a bevezetése után az volt, hogy olyan későn számolták fel. Sokkal korábban fel kellett volna számolni. Tehát az nem a jövő felélése volt, hanem ellenkezőleg. A jövő bebiztosítása. De legalábbis egy bomba hatástanítása.

Tudom nehéz elfogadni egyeseknek, hogy addig nyújtózkodjunk ameddig a takarónk él. Láthatóan ezt te nem tudod továbbra sem elfogadni, ezért beszélsz olyan zöldséget és felelőtlenséget, hogy "A zmber akkor akar elviselhető módon élni, amikor él." Igen. Ebben alapvtően nincs hiba. DE!!!!! Nem mindenáron. Sőt! Nem eladósodva a jövőt feléle, a gyermekekekt és az unokákat megterhelve. Ezen mit nem lehet felfogni?

Nem értettem egyet az SZDSZ MANYUP ötletével - olyan hirtelen, ahogy csinálták.
De végül is 30 év alatt teljes áttéréslett volna az öngondoskodásra.
De azzal végképp nem érthetünk egyet, hogy amikor már összegyűlt 3000 milliárd,
akkor azt úgy kobozzák el a befizetőktől, hogy ne kerüljön vissza a nyugdij-rendszerbe,
hanem a Harécs.kormány kézen-közön eltüntesse - minden nyom nélkül.....
...mint a kolontári 2,2 milliárdot és a többi EU-s pénzeket !


Ja: én - sajnos koromnál fogva - nem vagyok szenvedő alanya, tehát irhatom ezt részre hajlás nélkül !
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:40

Trollirtó írta:Majdnem egyetértünk.
Szerintem  is emlékeznünk kell a nemzet dicsőséges dolgaira büszkeségből és ocsmány dolgaira tanulságképpen.
Ezekkel semmi baj nincs.
Egyiket sem ócsároljuk.
Vagy ha igen, az NAGYON nagy baj.

Örülök, ha ebben nincs vita. Remlem az egyetértésünk arra is kiterjed, hogy nem szakralizálunk, meg tabusítunk semmilyen történelmi traumát és semmilyen történelmi katalklizmát nem használunk aktuálpolitikai fegyverként.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:38

Jóska.bá írta:...nem dolgozza fel a múltját, történelmét, az arra itéltetik, hogy
újra meg újra átélje ugyanazt....

Trollirtó írta:
Finomítanám:
az nem jó, ha emlékezgetünk, erre így, arra úgy, amarra meg sehogyse.
Ahogy a kurzus diktálja.
Pedig mindenre kellene emlékezni, ami a nemzetet érintette - hogyúgymondjam egyfajta letisztult történelmi emlékezettel.
Szabadság-térre odatrottyantott, senki által nem kívánt, felavatott, sőt nem megszentelt, ellenben többszázmiilió közpénzből NEM fölavatott monumentális förmedvény nélkül is---
Sőt így végképp nem.
Ezt nálam sokkal okosabb ember:)))) mondta - és igaza volt. 
A legékesebb példás rá kis hazám Sad(
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:38

Trollirtó írta:Bődületes marhaságot beszélsz.
Az első védosztagkormány csinált lakástámogatást, ami költségvetésileg tartósan elviselhetetlen volt.
Egyidejűleg megteremtette a deviza-valuta másféle kezelésének lehetőségét.
Ezzel a bankok előálltak egy másféle hitelkonstrukcióval, amit hülye lett volna bárki is nem igénybe venni.
Az adott kockázattal.
SEMMI baj nem volt ezzel, amíg el nem jött a második védosztagkormány.
Egészen addig minden devizahiteles röhögött a forinthitelesen (rajtam is).

Aztán meg nem.
Aztán meg "megmentették".

Semmilyen kormánynak semmilyen felelőssége nincs a devizahitelesekkel kapcsolatban, CSAK a védosztagkormánynak!!!

Haladjunk ismét sorban, hogy strukturáltan tudjam megcáfolni a hazugságaidat

1. Az első Orbán kormány egy olyan forint alapú lakástámogatási rendszert csinált, amelynek voltak hibái, de ha nem nyúltak volna hozzá és úgy hagyják, ahogy azt kormányválltáskor átadták, akkor annak az össztársadalmi költsége JÓVAL KEVESEBB (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) lett volna, mint az elszabaduló devizaadósságnak
2. Az első Orbán kormány nem csak egyszerűen egy lakástámogatási rendszert csinált, hanem felépített egy teljes gazdasági rendszert. Egy rendszert, aminek voltak költségvetési kiadás növelő és költségvetési bevételt növelő tételei. Amikor Te hazug, egyoldalú és szelektív módon a rendszernek egyetlen egy, a kiadást amúgy növelő elemét emeled ki akkor nettó módon csúsztatsz. Ugyanis a rendszert úgy rakták össze, hogy legroszabb esetben is nullszaldós legyen, köszönhetően az élénkülő gazdaságnak, fejlődő építőiparnak és mindennek, amely ehhez bármilyen közvetett módon csatlakozott. Tehát az az állításod, hogy a lakástámogatási rendszer költségvetési szempontból tarthatatlan volt az nettó hazugság. Ha úgy mondod, hogy a ti inkompetens és dilettáns balliberálisok kormányzásának következtében nem volt rá fedezet, az úgy már stimmel. De ezt ne Orbánon kérd számom.
3.Érdekes. Amíg volt (még a Medgyessy kormány alatt is!!!!!!!!!!!!!) támogatott forint hitel, addig a deviza hitelek száma nem ugrott meg. Tehát nem igaz az, hogy maga a devizahitelezés annyira jó lett volna, hogy az emberek hülyék lettek volna kihagyni. Egész egyszerűen arról volt szó, hogy miután a fiskális politikát teljesen elkúrtátok, olyan helyzet állt elő, hogy első ránézésre és a kockázatok ignorálásával a devizahitelek első ránézésre valóban vonzóbbnak tűntek. Első ránézésre.
4. Ismét egy kapitálus csúsztatás a részedről, hogy a CHF árfolyamának drasztikus kilengését az Orbán kormányon kéred számon. Ez teljesen abszurd.
5. Természetesen hazudsz akkor, amikor azt állítod, hogy semmilyen kormánynak nem volt felelőssége a devizahitelezés kialakulásában. Az imént a kollégának pontokba szedve tényszerűen megérveltem, hogy miért is balliberális kormányokat terheli a legnagyobb felelősség. Azokat a balliberális kormányokat, akik hagyták, ösztönözték a devizában történő eladósodást és amelyek a bajban már egy újjukat nem mozdították, hogy enyhítsék a problémát.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:37

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

A "zember" 5 évvel ezelőtt JOBBAN (ha nem is jól) élt.
Ezt nem tudod felfogni?
És nem érdekelte, hogy milyen áron.
És az sem érdekli, hogy most milyen áron ér rosszabbul. Sőt.

ÉN személy szerint jobban díjaztam a lassú, senkinek sem nagyon fájó fejlődést, ami igenis megvolt a válságig, mint a ti handabandázásotokat, nyomorba taszításotokat valamiféle homályos nemzethy szebbjövő ígéretével nem annyira....
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:32

Jóska.bá írta:
Trollirtó írta:
A zember akkor akar elviselhető módon élni, amikor él.
Most azt se mondhatja, hogy majd a gyerekeimnek jobb lesz - mert elmennek jobb helyre.

Az ennek a kis országnak a határain belül élő állampolgárok többségének ami most van: NEM JÓ.
Régebben se volt jó, de JOBB MINT MOST!!

Őőőőő és a lányai (a sajátlábukon) és a fogadott politikai család nómenklatúrája is
akkor akar fényűzőmódon élni - ameddig élhet vele !
Háthiszen így van.
A meglévő (és nem megkeresett) pénz azért életfogytig jólétet kínál.
A nagy átlagnak viszont a normális LÉTHEZ elegendő pénz MEGKERESÉSÉRE sincs lehetősége....
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Amelyik nemzet....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:32

...nem dolgozza fel a múltját, történelmét, az arra itéltetik, hogy
újra meg újra átélje ugyanazt....

Trollirtó írta:
Jóska.bá írta:
 Csak azt nem játszhatjuk, hogy kizárólag a holokausztra kell emlékezni, viszont minden ami a magyarságnak fontos, azt felejteni kéne.
Finomítanám:
az nem jó, ha emlékezgetünk, erre így, arra úgy, amarra meg sehogyse.
Ahogy a kurzus diktálja.
Pedig mindenre kellene emlékezni, ami a nemzetet érintette - hogyúgymondjam egyfajta letisztult történelmi emlékezettel.
Szabadság-térre odatrottyantott, senki által nem kívánt, felavatott, sőt nem megszentelt, ellenben többszázmiilió közpénzből NEM fölavatott monumentális förmedvény nélkül is---
Sőt így végképp nem.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:30

MátéBence írta:
Trollirtó írta:


A DK-val kapcsolatos megjegyzésedre: no comment.
Illetve de:
A szokásos módszered: saját betegségetek tüneteit vetíted ki  az ellenfélre.
Attól ez még  NEM igaz, nem tény és nem érv.

No commentel jobban jártál volna. Így viszont nettó hazudtál. Kár volt. Persze nem kell elhiggyed nekem, hogy a DK-sok nagyrészt szektás hívők. És gondolom erről nem tud meggyőzni senki sem.
Gondolom téged se arról, hogy a védosztaghívők mára már végképp  KIZÁRÓLAG szektás orbánhívők.
És akkor patthelyzet van:)
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:29

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Az, hogy mikor hogy éltek az emberek az nehéz kérdés. Mert ugye ezt egyszer meg megtárgyaltuk, hogy az nem jólét, amikor a jövőt felélve, hitelből, az adósságot folyamatosan duzzasztva maga előtt próbál egy kormány jólétet termteni. Ti ezt csináltátok elbaltázott  és katasztrófális módon. És ennek az árát nem csak a mostani és az előző Orbán-kormánynak kell megfizetni, hanem még az elkövetkezendő 4-5 kormánynak is.
Nem értek egyet.
A jövő felélését pl. egyértelműen a manyup-pénzek konfiskálása jelentette.
Meg a többi.
A zember akkor akar elviselhető módon élni, amikor él.
Most azt se mondhatja, hogy majd a gyerekeimnek jobb lesz - mert elmennek jobb helyre.

Az ennek a kis országnak a határain belül élő állampolgárok többségének ami most van: NEM JÓ.
Régebben se volt jó, de JOBB MINT MOST!!

Legalább abban értsünk egyet, hogy amikor redre eladósodási pályán tartó költségvetést csináltatok 2002-2010 között, akkor az bizony konkrétan a jövő felélése volt. Ha ezt a TÉNY-t el tudod fogadni, akkor sokkal közelebb kerülünk a konszenzushoz.

AMi a MANYUP-ot illeti. Az egy elhibázott, össztársadalmilag súlyoan veszteséges és drága rendszer volt. A legnagyobb baj vele a bevezetése után az volt, hogy olyan későn számolták fel. Sokkal korábban fel kellett volna számolni. Tehát az nem a jövő felélése volt, hanem ellenkezőleg. A jövő bebiztosítása. De legalábbis egy bomba hatástanítása.

Tudom nehéz elfogadni egyeseknek, hogy addig nyújtózkodjunk ameddig a takarónk él. Láthatóan ezt te nem tudod továbbra sem elfogadni, ezért beszélsz olyan zöldséget és felelőtlenséget, hogy "A zmber akkor akar elviselhető módon élni, amikor él." Igen. Ebben alapvtően nincs hiba. DE!!!!! Nem mindenáron. Sőt! Nem eladósodva a jövőt feléle, a gyermekekekt és az unokákat megterhelve. Ezen mit nem lehet felfogni?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:28

Koncsita írta:
Jóska.bá írta:

Az előbb én is irtam, hogy 2010-ig csak jól jártam - amig nem jött a "vonósnégyes"

ADDIG NEM CSAPTÁK BE ŐKET A BANKOK? ÉRDEKES ...
Ja.
Nyilván a bankok kurzusfüggően csapkodnak Smile
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Stimmel !

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:27

Trollirtó írta:
A zember akkor akar elviselhető módon élni, amikor él.
Most azt se mondhatja, hogy majd a gyerekeimnek jobb lesz - mert elmennek jobb helyre.

Az ennek a kis országnak a határain belül élő állampolgárok többségének ami most van: NEM JÓ.
Régebben se volt jó, de JOBB MINT MOST!!

Őőőőő és a lányai (a sajátlábukon) és a fogadott politikai család nómenklatúrája is
akkor akar fényűzőmódon élni - ameddig élhet vele !
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:26

turidani írta:További kellemest
Beböffentettél kis zsidózást és már mész is.
Szuper!
Ezt zsidózás, sőt egyszerűen belépés nélkül is megtehetnéd Smile
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 17:24

Trollirtó írta:


A DK-val kapcsolatos megjegyzésedre: no comment.
Illetve de:
A szokásos módszered: saját betegségetek tüneteit vetíted ki  az ellenfélre.
Attól ez még  NEM igaz, nem tény és nem érv.

No commentel jobban jártál volna. Így viszont nettó hazudtál. Kár volt. Persze nem kell elhiggyed nekem, hogy a DK-sok nagyrészt szektás hívők. És gondolom erről nem tud meggyőzni senki sem.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty A devizahitelezést nemkellett engedélyezni....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:21

A devizahitelezés következménye lett annak, hogy a kormány
- fel sem tételezve egy korrupció gyanúját - néhány héttel a
fura bakugrásos Gripen szavazás előtt néhányhéttel
konvertibilissé tette a forintot és befogadhatóvá tette a külföldi
deviza-sz.mlákat....
....aztán jött a Gripen szavazás, és rá egy évvel már
annyi devizabetétje volt a hazai bankooknak, hogy már hitelezni is tudtak belőle.

biztos vagyok benne, hogy érted, amit a sorok között irtam -
még ha nem is mered elhinni.


MátéBence írta:

1. Valóban A devizahitelezést mint olyat még az első Fidesz kormány alatt tették lehetővé. Miért? Mert akkor olya jól állt az ország, hogy politikai konszenzus (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt abban, hogy legkésőbb 2006-ban bevezetjük az EUR-t.
2. A Fidesz kormány úgy engedte a devizahotelezést elvileg (!!!!), hogy  közeben egy 100% forint alapú lakástámogatási rendszert dolgoztak ki és vezettek be. Érdekes akkor senkinek nem jutott eszébe devizában eladósodni.
3. Amikor a ballib kormányok megszűntették a forint alapú lakástámogatást, és mellette teljes mértékben elkúrták a fiskális politikát, akkor kezdet felfutni a devizahitelezés. Akkor szóltak mindenfelől a magyar kormánynak, hogy ÉLETVESZÉLYES, amit csinál. ÉS tudod mit csinált erre Gyurcsány Ferenc? Segítek: Semmit. Leszarta az egészet és támogatta a devizahitelek felfutását.
4. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a svájci frank világméretű erősödésének bármely magyar kormány a felelőse. Viszont!!!!!! Ez pontosan az a KOCKÁZAT? amire már 2004-ben szóltak a megfelelő szakemberek. Bekeértve az MNB-t, az EKB-t és az Osztrák jegybank elnökét, stb-stb.

Én mint nem zseniális szakértő ezeket a tényeket és érveket ajánlom a figyelmedbe.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-05-31, 17:19

További kellemest
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-05-31, 17:18

A világon az egyik legkirekesztőbb állampolgársági törvénye minden kétséget kizáróan Izraelnek van. A zsidó állam 2003-ban olyan jogszabályt fogadott el, amely megtagadja a házasság útján szerzett állampolgárságot az iraki, iráni, szíriai, libanoni, líbiai, szudáni, jemeni, afganisztáni, pakisztáni és palesztin lakosoktól.

Az ENSZ és számos emberjogi szervezet tiltakozása ellenére az izraeli legfelsőbb bíróság 2006-ban, majd 2012 januárjában is megerősítette a diszkriminatív törvényt, a bírói indoklás szerint „az emberi jogok nem írják elő a nemzeti öngyilkosságot”.
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 21 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

21 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.