Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+11
pincesor
kondor
mavtelep
Trollirtó
doktorKá
Gejza
turidani
Böbe2
Jóska.bá
DKW
Rumcájsz
15 posters

3 / 40 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-09, 15:12

"A jóisten mentse meg ezt az országot azoktól az emberektől, akik újból bábkormányt csinálnának a Magyar kormányból."

Jesszusom! Vajon kire gondolhatott a barátunk - a Putyinra. az Aliyevre vagy netán a Nazarbajevre?
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 15:12

Tádé Bence írta:
MátéBence írta:

Kedves Koncsita!

Ezt a vitát 12532-szer lefolytattuk már. És mivel ezen 12532 alkalom közül egyszer sem tudtad felfogni az érveket, nem fogom 12533-szor is megnyitni a vitát és elmondani neked részletesen, hogy miért volt össztársadalmi szinten veszteséges, drága és fenntarthatatlan a Manyup rendszer. És hogy hova tűnt a 3000 milliárd. Oda ahova való. A magy költségvetésbe és az adósság csökkentésébe és a vagyonkezelő holding kezébe.

Kedves Bence!

"Nem lineáris, a tények makacs dolgok. Felhasználták a manyupot, hogy lenne lineáris."
"A manyupnak ehhez semmi köze."
"És hogy hova tűnt a 3000 milliárd. Oda ahova való. A magy költségvetésbe és az adósság csökkentésébe és a vagyonkezelő holding kezébe. "

Folyton bele kell vernem a orrocskádat a hazugságaidba, és kénytelen vagyok a tényekkel szembesíteni téged. De érted teszem. Érted?

Nekem az ég világon semmi bajom nincs a tényekek. Nyugodtan szembesíts. Amivel bajom van az a koncsitaságod, a pofátlan hazudozásod és csúsztatásod.
És ennel most is tanujelét adtad, amikor egymással semmiféle ellentmondásban nem lévő mondatokat úgy próbálsz egymás mellé rakni, mintha ellentmondásban lennének. Ez a tipikus koncsitázás. Ismerjük. Ezért tök felesleges volt neked plusz neveket gyártani. Ezeket már végighazudoztad Koncsita név alatt is.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 15:11

MátéBence írta:
Trollirtó írta:
Teljesen félrement a gondolkodásod, már megint.
Azt mondtad, telitalálat.
Ócska angolsággal ócska hazug szöveg.

RÁADÁSUL a (az USA által porrá bombázott országok ?????????) MENEKÜLTJEINEK és nem a "gazdasági bevándorlóknak" címezve.
NINCSENEK szavak ennek az OCSMÁNYSÁGNAK a minősítésére.
Te meg tapsikolsz, telitalálatozol.
LEÍRTAD magad!!!!!

Amire valóban nincsenek szavak és amik valóban az OCSMÁNYSÁGNAK a minősített esete volt:

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Kepmutatas_www.kepfeltoltes.hu_
Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Aljas_flet__www.kepfeltoltes.hu_

Szóval nyugi pajti. Nyugi. Van mit söprögessél a saját házad tájékán!

Most ez van pepitában.  A cigányokra költsél, ne a bevándorlókra.
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-09, 15:08

MátéBence írta:

Igen. A jóisten mentse meg ezt az országot azoktól az emberektől, akik újból bábkormányt csinálnának a Magyar kormányból.
Igen.
A Jóisten mentse meg a hazámat az olyan emberektől, mint te.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Trolli barátomnak szeretettel a figyelmébe!!!!!!

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 15:07

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Nem tapsikolok,mert nem örülök annal, hogy ilyen politikusaink vannak. De ha már élcelődünk, akkor élcelődjünk ezen is nyugodtan.
Teljesen félrement a gondolkodásod, már megint.
Azt mondtad, telitalálat.
Ócska angolsággal ócska hazug szöveg.

RÁADÁSUL a (az USA által porrá bombázott országok ?????????) MENEKÜLTJEINEK és nem a "gazdasági bevándorlóknak" címezve.
NINCSENEK szavak ennek az OCSMÁNYSÁGNAK a minősítésére.
Te meg tapsikolsz, telitalálatozol.
LEÍRTAD magad!!!!!

Amire valóban nincsenek szavak és amik valóban az OCSMÁNYSÁGNAK a minősített esete volt:

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Kepmutatas_www.kepfeltoltes.hu_
Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Aljas_flet__www.kepfeltoltes.hu_

Szóval nyugi pajti. Nyugi. Van mit söprögessél a saját házad tájékán!
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Csak hogy mindenki tudja, minek tapsikol a bence...

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-09, 15:07




Ha Magyarországra jössz, tudnod kell, hogy ez a seggfej mindent megtesz, hogy bábkormányt hozzon létre az USA számára, aki a földig bombázta a te országodat.

Nagyon tág a fantáziám, de ENNEK "telitalálatozását" még a bencéről sem gondoltam volna.
Egy "mentsége" lehet: ha az ebédhez a ronda de finom mellé tíz felest is legurított és szippantott egy kis anyagot is hozzá.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 15:04

MátéBence írta:
Tádé Bence írta:

Kedves Bence!

Itt kikerülted a választ arra, hogy mi is történt a manyup 3.000 milliárdjával, ami arra utal, hogy nagyon is tudod, csak nem tudsz vele mit kezdeni.
A kognitív disszonancia falát még nem törted át. Én drukkolok neked.

Kedves Koncsita!

Ezt a vitát 12532-szer lefolytattuk már. És mivel ezen 12532 alkalom közül egyszer sem tudtad felfogni az érveket, nem fogom 12533-szor is megnyitni a vitát és elmondani neked részletesen, hogy miért volt össztársadalmi szinten veszteséges, drága és fenntarthatatlan a Manyup rendszer. És hogy hova tűnt a 3000 milliárd. Oda ahova való. A magy költségvetésbe és az adósság csökkentésébe és a vagyonkezelő holding kezébe.

Kedves Bence!

"Nem lineáris, a tények makacs dolgok. Felhasználták a manyupot, hogy lenne lineáris."
"A manyupnak ehhez semmi köze."
"És hogy hova tűnt a 3000 milliárd. Oda ahova való. A magy költségvetésbe és az adósság csökkentésébe és a vagyonkezelő holding kezébe. "

Folyton bele kell vernem a orrocskádat a hazugságaidba, és kénytelen vagyok a tényekkel szembesíteni téged. De érted teszem. Érted?
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-09, 15:04

"Bár látnád a big picturet és képes lennél azt fel is fogni. Akkor értenéd, hogy miért volt helyes felszámolni a Manyup rendszert. dehát az egész vita megmaradt az 1 bitesek szintjén. Sajnos a Fidesz részéről is. "

Ha valaki közületek képes értelmezni a számomra ezt a mondatot, akkor azt nagyon szépen megköszönném, mert bevallom, hogy nekem egyszerű jámbor cseh erdei rablónak ez bizony nem megy! What a Face
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 15:02

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Nem tapsikolok,mert nem örülök annal, hogy ilyen politikusaink vannak. De ha már élcelődünk, akkor élcelődjünk ezen is nyugodtan.
Teljesen félrement a gondolkodásod, már megint.
Azt mondtad, telitalálat.
Ócska angolsággal ócska hazug szöveg.

RÁADÁSUL a (az USA által porrá bombázott országok ?????????) MENEKÜLTJEINEK és nem a "gazdasági bevándorlóknak" címezve.
NINCSENEK szavak ennek az OCSMÁNYSÁGNAK a minősítésére.
Te meg tapsikolsz, telitalálatozol.
LEÍRTAD magad!!!!!

SZerintem teljesen telilalálat arról az EGYÜTT-ről és annak vezetőjéről, amely az USA-ból kapja a pénzét.

Igen. A jóisten mentse meg ezt az országot azoktól az emberektől, akik újból bábkormányt csinálnának a Magyar kormányból.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 15:00

Tádé Bence írta:
MátéBence írta:

Mi van Koncsika? Koncsika néven nem mersz válaszolni, ezért új neveket hasítasz le az amúgy is bomlott elmédről? Smile

Nekem amúgy mindegy, hogy milyen néven hazudozol. Én mindig és mindenkor helyre raklak.

Pontosan tudom, hogy miért volt össztársadalmi szinten rossz, veszteséges, káros és fenntarthatatlan az a Manyup rendszer, amit ránk erőltettetek Horn alatt. Pont, hogy a tények mitt tudom ezt. A butta és primitív lózungokat meghagyom nektek.

Kedves Bence!

Itt kikerülted a választ arra, hogy mi is történt a manyup 3.000 milliárdjával, ami arra utal, hogy nagyon is tudod, csak nem tudsz vele mit kezdeni.
A kognitív disszonancia falát még nem törted át. Én drukkolok neked.

Kedves Koncsita!

Ezt a vitát 12532-szer lefolytattuk már. És mivel ezen 12532 alkalom közül egyszer sem tudtad felfogni az érveket, nem fogom 12533-szor is megnyitni a vitát és elmondani neked részletesen, hogy miért volt össztársadalmi szinten veszteséges, drága és fenntarthatatlan a Manyup rendszer. És hogy hova tűnt a 3000 milliárd. Oda ahova való. A magyar költségvetésbe, az adósság csökkentésébe és a vagyonkezelő holding kezébe.


A hozzászólást MátéBence összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-06-09, 15:03-kor.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-09, 14:56

MátéBence írta:


Nem tapsikolok,mert nem örülök annal, hogy ilyen politikusaink vannak. De ha már élcelődünk, akkor élcelődjünk ezen is nyugodtan.
Teljesen félrement a gondolkodásod, már megint.
Azt mondtad, telitalálat.
Ócska angolsággal ócska hazug szöveg.

RÁADÁSUL a (az USA által porrá bombázott országok ?????????) MENEKÜLTJEINEK és nem a "gazdasági bevándorlóknak" címezve.
NINCSENEK szavak ennek az OCSMÁNYSÁGNAK a minősítésére.
Te meg tapsikolsz, telitalálatozol.
LEÍRTAD magad!!!!!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 14:54

MátéBence írta:
Tádé Bence írta:

Akkor te nem tudod, hogy a manyuppal mi történt. Pedig a tények makacs dolgok, csak a kognitív disszonancia falát még nem törted át.

Mi van Koncsika? Koncsika néven nem mersz válaszolni, ezért új neveket hasítasz le az amúgy is bomlott elmédről? Smile

Nekem amúgy mindegy, hogy milyen néven hazudozol. Én mindig és mindenkor helyre raklak.

Pontosan tudom, hogy miért volt össztársadalmi szinten rossz, veszteséges, káros és fenntarthatatlan az a Manyup rendszer, amit ránk erőltettetek Horn alatt. Pont, hogy a tények mitt tudom ezt. A butta és primitív lózungokat meghagyom nektek.

Kedves Bence!

Itt kikerülted a választ arra, hogy mi is történt a manyup 3.000 milliárdjával, ami arra utal, hogy nagyon is tudod, csak nem tudsz vele mit kezdeni.
A kognitív disszonancia falát még nem törted át. Én drukkolok neked.
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:53

Tádé Bence írta:"nem mersz válaszolni, ezért új neveket hasítasz le az amúgy is bomlott elmédről? Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Icon_smile"

Ezt kérem moderálni. Nagyon kellemes kis fórum volt ez, amíg Máté Bence itt meg nem jelent. Át lehet tenni a hozzászólásait a Macera fórumba, ott macerálhatja saját magát.

Miután már több fórumot tönkre tettél, látom ezt a fórumot is tönkre akarod tenni. Szorgalmadban eddig sem volt hiány. És nincs kétségem. Eztán is teli gázzal nyomod a kretént Wink
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:52

Rumcájsz írta:A Manyup rendszer felszámolása, a II Orbán kormány legbátrabb és legjobb döntése volt.

Hát igen! - szerény erdei rabló létemre ezzel a megállapítással messzemenően egyetértek, csak sajnos a csúti útonállóhoz képest én csak egy szerény amatőr vagyok!

Bár látnád a big picturet és képes lennél azt fel is fogni. Akkor értenéd, hogy miért volt helyes felszámolni a Manyup rendszert. dehát az egész vita megmaradt az 1 bitesek szintjén. Sajnos a Fidesz részéről is.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Moderátor

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 14:51

"nem mersz válaszolni, ezért új neveket hasítasz le az amúgy is bomlott elmédről? Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Icon_smile"

Ezt kérem moderálni. Nagyon kellemes kis fórum volt ez, amíg Máté Bence itt meg nem jelent. Át lehet tenni a hozzászólásait a Macera fórumba, ott macerálhatja saját magát.
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-09, 14:48

A Manyup rendszer felszámolása, a II Orbán kormány legbátrabb és legjobb döntése volt.

Hát igen! - szerény erdei rabló létemre ezzel a megállapítással messzemenően egyetértek!
Milyen kár., hogy a csúti útonállóhoz képest én csak egy szerény amatőr vagyok!


A hozzászólást Rumcájsz összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-06-09, 14:52-kor.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty De hogyan lesz itt 5 millió munkahely?

Témanyitás by Vendég 2015-06-09, 14:48

Ezt fordítva kell érteni, kiszámolták hogy kellene legalább 5 millió rabszolga, hogy úgy ahogy eldöcögjön a versenyhajó.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:46

Tádé Bence írta:"Jó nagy barom vagy."

Kérem ezt moderálni, és az illetőt egy napra kizárni. Teljesen korrekt volt ez a fórum, mielőtt itt Máté Bence és a kedvese megjelent.

A tényszerűség kedvéért jegyezzük meg, hogy ez a fórum addog volt teljesen korrekt, amíg nem jelentél itt meg a sok fejeddel rombolni.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Moderálva !

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:45

Tádé Bence írta:"

MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:43

Tádé Bence írta:
MátéBence írta:

A manyupnak ehhez semmi köze. Tisztább pillanataidban te is tudod. Az államadósság finanszírozása SOHA nem volt és SOHA nem is lesz lineáris. A Manyup rendszer felszámolása, a II Orbán kormány legbátrabb és legjobb döntése volt.

Akkor te nem tudod, hogy a manyuppal mi történt. Pedig a tények makacs dolgok, csak a kognitív disszonancia falát még nem törted át.

Mi van Koncsika? Koncsika néven nem mersz válaszolni, ezért új neveket hasítasz le az amúgy is bomlott elmédről? Smile

Nekem amúgy mindegy, hogy milyen néven hazudozol. Én mindig és mindenkor helyre raklak.

Pontosan tudom, hogy miért volt össztársadalmi szinten rossz, veszteséges, káros és fenntarthatatlan az a Manyup rendszer, amit ránk erőltettetek Horn alatt. Pont, hogy a tények mitt tudom ezt. A butta és primitív lózungokat meghagyom nektek.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Moderáció

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 14:42

"Jó nagy barom vagy."

Kérem ezt moderálni, és az illetőt egy napra kizárni. Teljesen korrekt volt ez a fórum, mielőtt itt Máté Bence és a kedvese megjelent.
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Tádé Bence 2015-06-09, 14:39

MátéBence írta:
Tádé Bence írta:

Nem lineáris, a tények makacs dolgok. Felhasználták a manyupot, hogy lenne lineáris.

A manyupnak ehhez semmi köze. Tisztább pillanataidban te is tudod. Az államadósság finanszírozása SOHA nem volt és SOHA nem is lesz lineáris. A Manyup rendszer felszámolása, a II Orbán kormány legbátrabb és legjobb döntése volt.

Akkor te nem tudod, hogy a manyuppal mi történt. Pedig a tények makacs dolgok, csak a kognitív disszonancia falát még nem törted át.
Tádé Bence
Tádé Bence

Hozzászólások száma : 186
Join date : 2015. Jun. 09.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:37

Tádé Bence írta:
MátéBence írta:

Tehát spekuláltak Koncsika.
Mintha amúgy tegnap Te magad írtad volna, hogy az államadósság finanszírozása NEM líneáris. UGye...

Nem lineáris, a tények makacs dolgok. Felhasználták a manyupot, hogy lenne lineáris.

A manyupnak ehhez semmi köze. Tisztább pillanataidban te is tudod. Az államadósság finanszírozása SOHA nem volt és SOHA nem is lesz lineáris. A Manyup rendszer felszámolása, a II Orbán kormány legbátrabb és legjobb döntése volt.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-09, 14:36

De hogyan lesz itt 5 millió munkahely?


Orbán Viktor kormányfő azt mondta szombaton egy jubileumi ünnepségen, hogy soha nem látott gazdaságfejlesztés következik jövőre, és a cél már ötmillió magyar munkahely megteremtése. Nagyon szép cél, azt hiszem, egyetérthetünk, hogy mindenki örülne, ha teljesülne.

Kósa Lajos egy kampánygyűlésen megerősítette ezt, sőt, azt mondta, a Fidesz-kormány olyan országot szeretne építeni, ahol több mint 5 millióan dolgoznak, megközelítve a teljes foglalkoztatottságot. Úgy legyen!

Az 1 milliós ígéretből a közmunkáknak köszönhetően 402 ezer lett eddig


Kósa egyébként adatokat is sorolt, igaz, a kiinduló pontnál kissé szépített, így némileg felnagyította a kormány foglalkoztatásban elért eredményeit. Azt mondta, hogy 2010-ben, amikor átvették a kormányzást 3,4 millió ember dolgozott (a KSH adatai szerint 2010 március-májusban 3,756 millió volt a foglalkoztatottak száma). Most pedig 4,1 millióan állnak munkában (KSH június-augusztusi adat: 4,158 millió).

Tehát az adatok szerint 402 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma (és nem 700 ezerrel, ahogy Kósa mondta) a kormányváltás óta. Orbán Viktor 2008-ban azt ígérte, hogy 10 év alatt lesz egymillió új munkahely. Ebből tehát 402 ezer jött össze mostanáig.

Ebben persze a külföldi munka és a közfoglalkoztatás is benne van


Értékéből azért levon, hogy egyre többen dolgoznak külföldön. Becslések szerint 350-500 ezren. De nyilván korábban is voltak, akik kint keresték a boldogulást, ha nem is ilyen sokan.

A másik, hogy a közmunka rendre jól megnyomta a statisztikát. Közfoglalkoztatottak is voltak korábban is, csak nem ilyen sokan. Augusztusban például újra 200 ezernél több embert jegyzett a statisztika.

Előbbivel az a gond, hogy ugye nem beszélhetünk az Orbán által említett magyar munkahelyekről. Utóbbi pedig nagyrészt állami pénzből megy (a vállalkozásoknál marginális a közfoglalkoztatás). Vagyis nincs mögötte valós gazdasági igény. És keveset is fizet – de az érintetteknek persze ez a kevés is segítség.

Az új jelszó: ötmillió

Hogy mennyi idő alatt, lesz ötmillió munkahely, azt nem közölték, de feltesszük, hogy a mostani ciklusban szeretnék ezt elérni. Megnéztük, tisztán statisztikai alapon lehetséges-e. Öt év alatt nem várhatóak számottevő demográfiai változások, így a mostani létszámokból indultunk ki.

A kérdés eldöntéséhez a KSH-tól kértünk részletes magyarázatot arról, milyenek is jelenleg a népesség munkaerő-piaci jellemzői. Az idei II. negyedévit küldték el, amelyben a 15-64 év közötti lakosság gazdasági aktivitása olvasható ki. Ők 6,636 millióan voltak. Foglalkoztatási szempontból az ennél fiatalabbakkal illetve idősebbekkel nem számoltunk.
Így lehetne 4,5 millió foglalkoztatott

A 15-64 év közöttiek közül 4,091 ezer volt a foglalkoztatottak száma (ebből 160 ezer a közfoglalkoztatott), 358 ezer a munkanélkülieké, és 2,186 millió az inaktívaké. Az első két kategória világos volt. Optimista hozzáállással azt feltételeztük, hogy aki most foglalkoztatott, annak továbbra is lesz munkája, és mondjuk a munkanélkülieknek is lesz állásuk. Így ha minden jól megy, elméletileg 4,449 millió foglalkoztatott lehetne.

Az inaktívakon belül (64 éves korig bezárólag) volt 863 ezer nyugdíjas – velük nem számoltunk. Aztán 238 ezer gyermekgondozási ellátásban részesülő – ők előbb-utóbb munkába állnak, de bizonyára lesznek a helyükbe mások, akik szülnek, és otthon maradnak, szóval őket sem vettük számításba. Volt még 714 ezer nappali tagozatos tanuló – náluk feltettük, hogy nagyjából ugyanennyien maradnak is az inaktív kategóriában.

És még 297 ezer „egyéb", amire külön rákérdeztünk. Őket nem tudták beilleszteni a többi kategóriába. Közéjük tartoznak a KSH szerint például például azok a diákok, akik nem nappali tagozaton tanulnak, nem dolgoznak, és nem keresnek állást. Továbbá például azok az időskorúak, akik nem szereztek jogosultságot ellátásra. (A foglalkoztatottsági kérdőív ugyanis nevesített megélhetési forrásokra támaszkodik.) Úgy vettük, rájuk sem igen lehet számítani, mint potenciális munkavállalókra.

Álláskeresési, szociális ellátást 73 ezren kaptak, róluk pedig feltételeztük, hogy elvileg állásba kerülhetnek. Így velük együtt 4,522 ezerre hízhat optimális esetben a foglalkoztatottak száma.
De akár 4,870 millió is lehet a foglalkozatotti létszám

Az inaktívaknál van egy másik létszámfelbontás is. Ebben a „szeretne dolgozni", és a „nem kíván dolgozni" kategóriák vannak. Utóbbiba 1,855 millió fő tartozott. Feltételeztük, hogy a nyugdíjasok, kismamák, diákok lehetnek benne. Ők azonban csak 1,816 millióan voltak. Vagyis velük nincs teljes lefedés.

A „szeretnének dolgozni" kategóriában pedig 331 ezren voltak. Tegyük fel, hogy sikerül mindnyájuknak állást találni. Így a jelenleg foglalkoztatottakkal, az állást találó munkanélküliekkel együtt már 4,780 millió foglalkoztatott lehetne.

Ötmillió? Ha csak úgy nem!


Ez a 4,780 millió éppenséggel majdnem hajszálra egymillióval több foglalkoztatottat jelentene, mint ahányan voltak, amikor 2010-ben a Fidesz-KDNP másodszor kormányra került.

Szóval elég lenne, ha az eredeti plusz egymilliós célt teljesítenék, már akkor is lenne munkája minden munkanélkülinek, és mindenkinek, aki ma inaktív, de szeretne dolgozni.

Nekünk a jelenlegi magyar munkaerő-piaci adatok alapján a legnagyobb jóindulattal sem jött ki, hogyan lehetne ebben az országban ötmillió foglalkoztatott.
Hacsak úgy nem, hogy a nyugdíjasok, a kismamák vagy a diákok egy jó része is munkába állna - és közülük legalább 220 ezren ismét munkát vállalna.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-09, 14:36

Tádé Bence írta:
MátéBence írta:Nem akármilyen külföldi címlapra került Magyarország

Terjedelmes cikket közölt a legnagyobb brit üzleti napilap, a Financial Times Magyarország gazdasági teljesítményéről, megszólaltatva hazai üzletembereket és szakértőket.

Számos megfigyelő és a magyar kormány politikai ellenfelei arra számítottak, hogy az Orbán Viktor vezette kabinet gazdaságpolitikai intézkedései (a lap ezt Orbanomics-nak nevezi - a szerk.) gazdasági katasztrófához vezetnek. Őket mindenképpen váratlanul érhette az ország erőteljes gazdasági növekedése - fogalmaz a Financial Times cikke

A brit napilap megszólaltatja Szügyi Gergely portfóliókezelőt, aki az online szállásfoglaló portál, a szallas.hu cégben meglévő tulajdoni hányadot is kezel. Szerinte felfutóban van az üzlet Magyarországon, erre jó példa, hogy a foglalások üteme megduplázódott, ami a fogyasztói bizalom javulására utal.

A szakember úgy vélekedett, hogy az elmúlt 6-7 évben a magyarok úgy érezték, hogy nem költekezhetnek, mostanra viszont már kiszámíthatóvá vált a törlesztőrészletük és a számláikra is kicsit kevesebbet kell fizetniük, ezért bátrabban kezdtek el költeni.

A gazdasági növekedés részben ennek köszönhetően meglepően erősen alakul ma Magyarországon. A kritikusok azonban még most is figyelmeztetnek arra, hogy a növekedés üteme nem fenntartható és felróják a kormánynak a külföldi befektetőket sújtó különadókat és a bizalomromboló intézkedéseket - számol be az FT.

Surányi György volt jegybankár szerint az elmúlt negyedéves gazdasági teljesítménye a kormány intézkedései ellenére következett be és nem azoknak köszönhetően - írja a lap, mely ezt követően bemutatja a magyar kormány leginkább kritizált intézkedéseit és az elért eredményeket. Szerinte a magánberuházásokat visszafogja a befektetői bizalom hiánya és a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika. A GDP növekedését elsősorban külföldi erők hajtották. A tartósan fennmaradó válságadók rombolják az ország potenciális növekedési ütemét.

Orbán Gábor államtitkár a lapnak hangsúlyozta: a számok azt mutatják, hogy a gazdasági növekedés tartósan magas, ami pedig megcáfolja azokat a kritikákat, amelyek szerint Magyarország nem a helyes gazdaságpolitikát választotta.


Ez egy fizetett cikk. Reklám.

Igem? Szerinted olyan hülye lenne a kormány, hogy egy ilyan cikkel "reklámozza" magát, amiben Surányi György elvitatja a kormány érdemeit? Jóvan Koncsika! Jó nagy barom vagy. Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 3 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 40 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.