Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+7
Trollirtó
turidani
MátéBence
máléazigazi
mavtelep
tmbb
DKW
11 posters

25 / 40 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Jó reggelt

Témanyitás by turidani 2015-07-05, 09:34

Eörsi Mátyás elérkezettnek látja az időt, hogy újból véleményt mondjon bevándorlás ügyben.
Én a helyében még szerényen hallgattam volna pár évtizedig, igaz, hogy a szerénység nem tartozik a dékás erények közéSmile)


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205390203969133&set=a.1249061381229.38469.1070293797&type=1&theater
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Gejza 2015-07-05, 08:08

Gejza írta:Csurka István tanácsadója volt a MIÉP fénykorában Zárug Péter Farkas.
Az Újtestamentum szerint Leviatan az Antikrisztus megtestesítője, akit az Úrnak le kell győznie

Gejza

Hozzászólások száma : 1136
Join date : 2015. May. 14.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Gejza 2015-07-05, 08:07

Csurka István tanácsadója volt a MIÉP fénykorában Zárug Péter Farkas.

Gejza

Hozzászólások száma : 1136
Join date : 2015. May. 14.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Olvastam egy cikket és annak kommentjeit

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-05, 07:00

Olvastam egy cikket és annak kommentjeit - egy zárt csoportban.....
Másról szólt a cikk, és másról a kommentek. Mivel talán van tanulsága, a  saját hozzászólásomat itt is közzéteszem:
" Hümm....
Vita utáni morfondír:

Nem egészen értettem meg, hogy hogyan vált egy alapvetően tanítás-módszertani cikk  egy végül a GMO-ról és a margarinról szóló (tév?)eszmecsere kiváltó okává, de, mivel a cikkben írottakkal maradéktalanul egyetértek, hogy (kevesek kivételével) csak azt képes jól befogadni az elménk, ami a napi tapasztalatokon edződött hitrendszerünk  hagy oda bejutni, én magam is inkább a GMO-ról és a margarinról szóló kommentekről kezdtem el morfondírozni.
Íme:
- GMO: Vajon ki emelte fel a mutató-ujját akkor, amikor egy majom-csapatot ért villámcsapás, a közelben lévő ionizáló sugárforrás, egy közeli szupernova sugárzása, az elfogyasztott bolondgombák, vagy bármi más által a petesejtben gerjesztett génmódosulás következtében, az utódaiknak homloklebenye akkoriban elképzelhetetlen mértékben megnövekedett és gégéfője is úgy alakult át, hogy artikulált hangok kiadására lett képes ?
Pedig az akkori GMO-mentes elveket valló majmoknak valószínűleg azonnal agyon kellett volna verniük a genetikusan módosult csecsemőket, és akkor ma nem vitáznánk arról, hogy szabad-e módosítani élőlények gén-állományát.
Egyébként az nem volt gén-módosítás, amit Micsurin, vagy a bibliai Jákob csinált, amikor a fehér bírkákat fekete kosokkal hágatta azért, hogy apósa kárára a maga hasznára szaporodjanak a pettyegetett és fekete juhok ?
De ! Csak azóta pár ezer év bizonyította, hogy a génmódosított szőlő jobb bort eredményez.
(Azzal persze én sem értek egyet, hogy szaporodás-képtelen növényi magvakkal kényszer-vásárlókat kössenek magukhoz bizonyos világcégek....)

- Margarin: Az emberi bélrendszerben nagyjából 38 fok a hőmérséklet. Azok a vegyi folyamatok tudnak ott hatékonyan lezajlani, amelyek alkotói ezen a hőmérsékleten folyadék-fázisba tudnak kerülni, nemde.
Ezzel magyarázható az a tapasztalat is, hogy a telítetlen zsírsavakat nagyobb arányban tartalmazó növényi olajok egészségesebbek a disznózsírnál....

Akkor most - anélkül, hogy elárulnám az eredményt - tessék elvégezni a következő egyszerű konyhai kísérletet:
Tessék venni egy tepsit, rátenni négy kis (2 centes) üvegpoharat és a hűs hajnal óráiban sorjában tessék megtölteni
lehetőleg 20-25 fokos, szilárd libazsírral, vajjal, disznózsírral és margarinnal.
Utána, a délelőtt folyamán tessék szorgalmasan figyelni, hogy hogyan változik a halmazállapotuk !
Egy hőségriadós, lusta vasárnap nagyon is alkalmas egy ilyen kísérlet lefolytatására....
Délben már LÁTJUK (Nem kell hinni !) és ÖNÁLLÓAN is el tudjuk dönteni, hogy mely zsiradékok ALKALMASAK emberi fogyasztásra és melyik NEM.....

Jóóóóóó reggelt, jóóóóóó tanulást !
"

...és persze egy jóóóóóó 7:00-i kávét !

Ja: és itt a cikk is >>>>>>

Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Jól irod.

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 22:13

kondor írta:
Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Igen. Ezt úgy hívják, hogy a piacról finanszírozzuk magunkat és visszaszereztük azt a pénzügyi szuverenitásunkat, amit a ballib kormányok elvesztettek. Tudod így nem az IMF/EU diktál. Ez a normális. Tudod te is. Mi ezt elértük. IMF/EU nélkül. A görögök meg nem. Igaz Ők követték az IMF/EU követeléseit. Meg is lett az eredménye.

Tényleg beleszakadnál ha el kéne ismerned, hogy a magyar kormány jól kormányzott?

Tudod-e, hogy az olyan hitelek, amiknél nem kérnek kezest, és nem elleőrizheti a bank
a felhasználás módját, hatékonyságát - mindig drágábbak, mert nem garantálható a megtérülés.
Ahol viszont rálátása van a banknak arra, hogy mi történik a pénzével, hogy nem akarják-e
a pénzt szétszórni a barátoknak, a fogadott családnak, akár úgy is, hogy  
"több, mint 30 sikeres pénzügyi tranzakció megcsinálása" után hagyják csődbe menni a pénzintézetet,
nos, ott a pénz biztonságban van - és ezért alacsonyabb hozamra/kamatra lehet megkapni.....
Ilyesmi pl. a jelzálog - biztositék a pénzre.
Még szerencse, hogy egy országot nem lehet elzálogositani !


Te Jóska ezek elismerésre vágynak.Ez rendben is lenne ,de tőlünk?Mikor minden második mondata hogy tönkre tettük az országot.és mindezt azok után amilyen rablást levertek.Ezzel kel fekszik.és akkor elismer egy nyilvánvaló gazemberséget,és akkor ő már objektív.Reménytelen jellemtelen banda.Előttem nem állnak meg.Szépen elszállingózott mindenki ,ahogy nézem.Most még arra várok  málé mikor fogja apádat lekomonistázni. Mer ki téged kővel megdob ,dobd vissza kenyérrel.Ja 1 hetessel hogy a bele kiforduljon.

Tudod az az alapvető tanulság, hogy egy évszázada azért tudja mindig háborúba,
csődbe vinni a jobboldal az országot,
mert a jobber gyülekezik mint légy a lósz@rra (tisztelet a kivételnek - de azokat ki is golyózzák maguk közül),
és egyet fújnak, amit egy náluk is hülyébb diktátor sugall,
mig a demokratáknak annyi "igazságuk" van, ahányan vannak, igy nem tudnak egyfelé mozdulni, hagyják, hogy
mindenki széledjen, amerre lát.
Márpedig ezzel a mentalitással nem lehet hosszútávon hatalmon lenni - a bukás kódolva van.
Itt, ez a fórum egyben egy kisérlet volt és pont az történik, amit vártam.
Ahelyett, hogy gyülekeztünk volna, egyesek már két fidesznyiktől, mások egy jobbertől
behúzták fülüket-farkukat és illegalitásba vonultak.
Csakhogy a demokrácia nyilvánosságot és nem illegalitást igényel.....
Hát ez van.
A fórum - egyenlőre - marad, bár akár bloggá is alakithatnám.
Ha a demokraták hagyják, hogy eljobberesedjen - ez is egy szindróma - és
ezzel a "demokrata exodusszal" a jobberek meg is kapják a várt (és kiharcolt) elismerést is,
megveregethetik a vállukat, csapatban átmennek a következő fórumra, a demokraták
onnan is elszivárognak - i tak dáse.....
Aztán ezek a mi "hős" demokratáink morognak egy kicsit, hogy nincs média, nincs fórum.....
Persze, hogy nincs, ha szükségük sincs rá igazán.....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Ezeknek el mentek otthonról!!!!!!!

Témanyitás by kondor 2015-07-04, 21:48

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Igen. Ezt úgy hívják, hogy a piacról finanszírozzuk magunkat és visszaszereztük azt a pénzügyi szuverenitásunkat, amit a ballib kormányok elvesztettek. Tudod így nem az IMF/EU diktál. Ez a normális. Tudod te is. Mi ezt elértük. IMF/EU nélkül. A görögök meg nem. Igaz Ők követték az IMF/EU követeléseit. Meg is lett az eredménye.

Tényleg beleszakadnál ha el kéne ismerned, hogy a magyar kormány jól kormányzott?

Tudod-e, hogy az olyan hitelek, amiknél nem kérnek kezest, és nem elleőrizheti a bank
a felhasználás módját, hatékonyságát - mindig drágábbak, mert nem garantálható a megtérülés.
Ahol viszont rálátása van a banknak arra, hogy mi történik a pénzével, hogy nem akarják-e
a pénzt szétszórni a barátoknak, a fogadott családnak, akár úgy is, hogy  
"több, mint 30 sikeres pénzügyi tranzakció megcsinálása" után hagyják csődbe menni a pénzintézetet,
nos, ott a pénz biztonságban van - és ezért alacsonyabb hozamra/kamatra lehet megkapni.....
Ilyesmi pl. a jelzálog - biztositék a pénzre.
Még szerencse, hogy egy országot nem lehet elzálogositani !


Te Jóska ezek elismerésre vágynak.Ez rendben is lenne ,de tőlünk?Mikor minden második mondata hogy tönkre tettük az országot.és mindezt azok után amilyen rablást levertek.Ezzel kel fekszik.és akkor elismer egy nyilvánvaló gazemberséget,és akkor ő már objektív.Reménytelen jellemtelen banda.Előttem nem állnak meg.Szépen elszállingózott mindenki ,ahogy nézem.Most még arra várok málé mikor fogja apádat lekomonistázni. Mer ki téged kővel megdob ,dobd vissza kenyérrel.Ja 1 hetessel hogy a bele kiforduljon.
kondor
kondor

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-07-04, 20:48

Gondolod, hogy ez a Horváth... egyedi eset ?
Új hozzászólás by Jóska.bá Today at 20:36




Nem hinném, hogy a Nyakó házaspár óta lenne olyan naiv lélek, aki ezt gondolná.
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Gondolod, hogy ez a Horváth... egyedi eset ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 20:36

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:– Valóban a hivatali autómmal jártam a parlamentbe, hiszen én polgármesterként és képviselőként is képviseltem a szekszárdiak érdekeit. A polgármesteri feladatom ellátásához kapcsolódó költségtérítésről lemondtam a város javára, pedig az is járhatott volna. Azt azonban túlzásnak tartom, hogy ezzel az autóval jártam volna az országot. Mindössze néhány rendezvényen vettem részt miniszteri biztosként – mondta lapunk megkeresésére Horváth István. – Ezt az autóügyet méltatlan politikai támadásnak tartom, az én lelkiismeretem nyugodt – tette hozzá a képviselő.

Így polgármesteri hivatali autójába 2013 márciusa és 2014 augusztusa között milliókért tankolt a város pénzén, mindeközben a parlamenttől ugyanebben az időszakban 8,7 millió forint költségtérítési támogatást vett fel.

Az említett 18 hónapban 99 ezer kilométert hajtotta, ami havi 5500 kilométert jelent.

Az Országgyűlés Hivatalának tájékoztatása szerint havonta 488 990 forintot kapott Horváth István. Vagyis a másfél éves időszakra 8,7 millió forintot, amit egyebek közt gépkocsihasználatra vett fel, s amely támogatást szekszárdi lakóhelyét figyelembe véve számolt ki az Országgyűlés.


Ez az aljas ellenzék, cö-cö-cö >>>>>

Majd hozzátette: a tények nyilvánosságra hozása az ellenzék nemtelen támadása őellene.....
persze....

Pofátlanság! Kamatos kamattal büntessék meg és fizettessék vele vissza az egészet!!!!
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Tudod-e ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 20:34

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Arról nem beszélve, hogy a pofátlanság netovábbja az adósságszolgálatról beszélni akkor, amikor Ti adósítottátok el tudatosan és szisztematikusan az országot, amely törlesztések a mostani és a következő kormányokra hárul. Ki is vette fel az IMF/EU hitelt? Nah és kinek kellett visszafizetnie? CSak tényszerűen válaszolj! Figyelek Wink

de igazad van: ma már nem államközi, hanem magán-bankok teszik zsebre a kötvényeink profitjait.
nem lennék meglepődve, ha ezek a bankok üzletszerzői jutalékokat is fizetnének magas beosztású politikusoknak....
Ahogy Mensdorff-Pouilly is fizetett mindenütt - persze, a magyar politikusoknak nem.....

Igen. Ezt úgy hívják, hogy a piacról finanszírozzuk magunkat és visszaszereztük azt a pénzügyi szuverenitásunkat, amit a ballib kormányok elvesztettek. Tudod így nem az IMF/EU diktál. Ez a normális. Tudod te is. Mi ezt elértük. IMF/EU nélkül. A görögök meg nem. Igaz Ők követték az IMF/EU követeléseit. Meg is lett az eredménye.

Tényleg beleszakadnál ha el kéne ismerned, hogy a magyar kormány jól kormányzott?

Tudod-e, hogy az olyan hitelek, amiknél nem kérnek kezest, és nem elleőrizheti a bank
a felhasználás módját, hatékonyságát - mindig drágábbak, mert nem garantálható a megtérülés.
Ahol viszont rálátása van a banknak arra, hogy mi történik a pénzével, hogy nem akarják-e
a pénzt szétszórni a barátoknak, a fogadott családnak, akár úgy is, hogy
"több, mint 30 sikeres pénzügyi tranzakció megcsinálása" után hagyják csődbe menni a pénzintézetet,
nos, ott a pénz biztonságban van - és ezért alacsonyabb hozamra/kamatra lehet megkapni.....
Ilyesmi pl. a jelzálog - biztositék a pénzre.
Még szerencse, hogy egy országot nem lehet elzálogositani !
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-07-04, 19:49

turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 18:59

Jóska.bá írta:– Valóban a hivatali autómmal jártam a parlamentbe, hiszen én polgármesterként és képviselőként is képviseltem a szekszárdiak érdekeit. A polgármesteri feladatom ellátásához kapcsolódó költségtérítésről lemondtam a város javára, pedig az is járhatott volna. Azt azonban túlzásnak tartom, hogy ezzel az autóval jártam volna az országot. Mindössze néhány rendezvényen vettem részt miniszteri biztosként – mondta lapunk megkeresésére Horváth István. – Ezt az autóügyet méltatlan politikai támadásnak tartom, az én lelkiismeretem nyugodt – tette hozzá a képviselő.

Így polgármesteri hivatali autójába 2013 márciusa és 2014 augusztusa között milliókért tankolt a város pénzén, mindeközben a parlamenttől ugyanebben az időszakban 8,7 millió forint költségtérítési támogatást vett fel.

Az említett 18 hónapban 99 ezer kilométert hajtotta, ami havi 5500 kilométert jelent.

Az Országgyűlés Hivatalának tájékoztatása szerint havonta 488 990 forintot kapott Horváth István. Vagyis a másfél éves időszakra 8,7 millió forintot, amit egyebek közt gépkocsihasználatra vett fel, s amely támogatást szekszárdi lakóhelyét figyelembe véve számolt ki az Országgyűlés.


Ez az aljas ellenzék, cö-cö-cö >>>>>

Majd hozzátette: a tények nyilvánosságra hozása az ellenzék nemtelen támadása őellene.....
persze....

Pofátlanság! Kamatos kamattal büntessék meg és fizettessék vele vissza az egészet!!!!
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 18:57

Jóska.bá írta:
turidani írta:

Mi stimmel????

Konkretizáld már kérlek, hogy mennyi a görögök adósságszolgálati rátája GDP arányosan! Ne terelj! Beszélj egyenesen! Te hoztad ide ezt a témát. Te állítottál egy kapitális baromságot. Akkor most előre a tényekkel. Ha nem megy én szívesen segítek. Wink



Vajon mi lehet az a "gdp arányos adósságszolgálati ráta"?

Mindenesetre a görög államadósság momentán gdp arányosan 175-180% körül van, és ami azt illeti szerintem ezt nem lehet ebben a formában "kinőni".
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 18:55

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Arról nem beszélve, hogy a pofátlanság netovábbja az adósságszolgálatról beszélni akkor, amikor Ti adósítottátok el tudatosan és szisztematikusan az országot, amely törlesztések a mostani és a következő kormányokra hárul. Ki is vette fel az IMF/EU hitelt? Nah és kinek kellett visszafizetnie? CSak tényszerűen válaszolj! Figyelek Wink

de igazad van: ma már nem államközi, hanem magán-bankok teszik zsebre a kötvényeink profitjait.
nem lennék meglepődve, ha ezek a bankok üzletszerzői jutalékokat is fizetnének magas beosztású politikusoknak....
Ahogy Mensdorff-Pouilly is fizetett mindenütt - persze, a magyar politikusoknak nem.....

Igen. Ezt úgy hívják, hogy a piacról finanszírozzuk magunkat és visszaszereztük azt a pénzügyi szuverenitásunkat, amit a ballib kormányok elvesztettek. Tudod így nem az IMF/EU diktál. Ez a normális. Tudod te is. Mi ezt elértük. IMF/EU nélkül. A görögök meg nem. Igaz Ők követték az IMF/EU követeléseit. Meg is lett az eredménye.

Tényleg beleszakadnál ha el kéne ismerned, hogy a magyar kormány jól kormányzott?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Két helyről kapott milliós benzinpénzt a honatya

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 18:40

– Valóban a hivatali autómmal jártam a parlamentbe, hiszen én polgármesterként és képviselőként is képviseltem a szekszárdiak érdekeit. A polgármesteri feladatom ellátásához kapcsolódó költségtérítésről lemondtam a város javára, pedig az is járhatott volna. Azt azonban túlzásnak tartom, hogy ezzel az autóval jártam volna az országot. Mindössze néhány rendezvényen vettem részt miniszteri biztosként – mondta lapunk megkeresésére Horváth István. – Ezt az autóügyet méltatlan politikai támadásnak tartom, az én lelkiismeretem nyugodt – tette hozzá a képviselő.

Így polgármesteri hivatali autójába 2013 márciusa és 2014 augusztusa között milliókért tankolt a város pénzén, mindeközben a parlamenttől ugyanebben az időszakban 8,7 millió forint költségtérítési támogatást vett fel.

Az említett 18 hónapban 99 ezer kilométert hajtotta, ami havi 5500 kilométert jelent.

Az Országgyűlés Hivatalának tájékoztatása szerint havonta 488 990 forintot kapott Horváth István. Vagyis a másfél éves időszakra 8,7 millió forintot, amit egyebek közt gépkocsihasználatra vett fel, s amely támogatást szekszárdi lakóhelyét figyelembe véve számolt ki az Országgyűlés.


Ez az aljas ellenzék, cö-cö-cö >>>>>

Majd hozzátette: a tények nyilvánosságra hozása az ellenzék nemtelen támadása őellene.....
persze....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty A ráta szó valóban felesleges, ha a GDP-hezARÁNYITUNK... bocs. a többi stimmel.

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 18:24

turidani írta:
MátéBence írta:
Jóska.bá írta:


Hogyne.
Például a GDP-arányos adósság-szolgálati rátát mára a Harács-2/3
"többre vitte" (vagyis magasabb), mint a görögöké most, a csődben....
Ha ezt többre vitelnek tartod, tartsd meg magadnak !

Bocsánat, de ezt a marhaságot konkrétan honnan veszed?  Figyelek a konkrét és tényzerű válaszodra!

Arról nem beszélve, hogy Magyarországon rekord alacsonyak a kamatok és az államadósság finanszírozása. Míg a Görögöknél a CDS felár 10% körül van.

Tények nem szoktak zavarni nagyon Jóska bá?



Vajon mi lehet az a "gdp arányos adósságszolgálati ráta"?

Mindenesetre a görög államadósság momentán gdp arányosan 175-180% körül van, és ami azt illeti szerintem ezt nem lehet ebben a formában "kinőni".
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Öt év után, amikor már minden akkori adósság lejárt - érdekes erről beszélni...

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 18:21

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Nagyon nehéz beismerjed,hogy Magyarország az IMF/EU nélkü sokkal többre vitte az elmúlt 5 évben, mint Görögoszág az IMF/EU tandemmel?


Hogyne.
Például a GDP-arányos adósság-szolgálati rátát mára a Harács-2/3
"többre vitte" (vagyis magasabb), mint a görögöké most, a csődben....
Ha ezt többre vitelnek tartod, tartsd meg magadnak !

Arról nem beszélve, hogy a pofátlanság netovábbja az adósságszolgálatról beszélni akkor, amikor Ti adósítottátok el tudatosan és szisztematikusan az országot, amely törlesztések a mostani és a következő kormányokra hárul. Ki is vette fel az IMF/EU hitelt? Nah és kinek kellett visszafizetnie? CSak tényszerűen válaszolj! Figyelek Wink

de igazad van: ma már nem államközi, hanem magán-bankok teszik zsebre a kötvényeink profitjait.
nem lennék meglepődve, ha ezek a bankok üzletszerzői jutalékokat is fizetnének magas beosztású politikusoknak....
Ahogy Mensdorff-Pouilly is fizetett mindenütt - persze, a magyar politikusoknak nem.....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 18:18

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Bocsánat, de ezt a marhaságot konkrétan honnan veszed?  Figyelek a konkrét és tényzerű válaszodra!

Arról nem beszélve, hogy Magyarországon rekord alacsonyak a kamatok és az államadósság finanszírozása. Míg a Görögöknél a CDS felár 10% körül van.

Tények nem szoktak zavarni nagyon Jóska bá?

Az eddigi magar vagy pl.  a német kamatokhoz képest ?
persze. amióta újra leminősitették Görögországot, megy fel a CDS.

Akkor segítek tényszerűen. A magyar kamatok meredeken zuhantak 2010-2015 között. Köszönhetően az MNB monetáris tanács tagjainak és az új vezetésnek. A német kamatok ide teljesen irrelevánsak. Ennyi erővel a krumplistészta receptjét is idecitálhattad volna.

Szóval maradjunk a tényeknél. Hogy is értetted ezt a GDP arányos adósságszolgálati rátát? Mire is gondoltál? Honnan vetted ezeket a sületlenségeket, amiket ideírtál?

Továbbra is várom a tényszerű válaszodat.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Mihez képest ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 18:16

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Nagyon nehéz beismerjed,hogy Magyarország az IMF/EU nélkü sokkal többre vitte az elmúlt 5 évben, mint Görögoszág az IMF/EU tandemmel?


Hogyne.
Például a GDP-arányos adósság-szolgálati rátát mára a Harács-2/3
"többre vitte" (vagyis magasabb), mint a görögöké most, a csődben....
Ha ezt többre vitelnek tartod, tartsd meg magadnak !

Bocsánat, de ezt a marhaságot konkrétan honnan veszed?  Figyelek a konkrét és tényzerű válaszodra!

Arról nem beszélve, hogy Magyarországon rekord alacsonyak a kamatok és az államadósság finanszírozása. Míg a Görögöknél a CDS felár 10% körül van.

Tények nem szoktak zavarni nagyon Jóska bá?

Az eddigi magar vagy pl. a német kamatokhoz képest ?
persze. amióta újra leminősitették Görögországot, megy fel a CDS.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 18:14

Jóska.bá írta:

Nah! Pontosan ez igaz Magyarországra is, meg a szokásos antiszemita, rasszista vádra. Biztos igaz, csak az itt lakó emberek nem tapasztalnak ebből semmit.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-07-04, 18:13

MátéBence írta:
turidani írta:


Felhívnám a figyelmet egy jelentékeny hibára, amelyből kiderül, hogy Puzsér valószínűleg maga is ugyanabból az elefántcsonttoronyból követi az eseményeket, mint a ballib ellenzék.
Mindösszesen annyi a probléma, hogy a többmilliós migrációs hullámhoz nem volt szükség titkosszolgálati jelentésekre. Aki egy pöttyet odafigyelt a történésekre, az tisztában volt a helyzettel sok-sok hónapja, még bőven a kormány plakátkampánya előtt.

Ebben van igazság. De ettől még a cikke telitalálat. Főleg ez a rész: "baloldali ellenzék vezető ereje, a Kétfarkú Kutya Párt " Very Happy Very Happy Very Happy

Meg ez: "A viccpártok ekkor látták elérkezettnek az időt, hogy kezükbe vegyék a kezdeményezést" Very Happy Very Happy Very Happy


Egyáltalán nem baj, ha kétfarkúék a helyükre kerülnek.
Még mielőtt valaki azt gondolná, hogy ez a független ellenzéki humor:)))
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Biztosan igy van - de a fiam ebből SEMMIT SEM tapasztalt.....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-04, 18:12

Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 17:54

turidani írta:
MátéBence írta:A mesterterv beválik

Amikor elolvastam a szégyenteljesen primitív nemzeti konzultációs kérdőívet, az erre költött adóforintok feletti szokásos frusztráción túl azt éreztem, hogy a kormány kifejezetten a kilencven IQ alatti választókat célozza meg, és a többivel már el sem akarja hitetni, hogy egy kicsit is érdekli a véleménye. A balos sajtó dühöngött, a jobbos sajtó szégyenkezve sütötte le a szemét, mindenki érezte, hogy a "mindig van lejjebb" provinciális igazsága ismét beigazolódott.

Az országot elárasztották a bevándorlás-ellenes plakátok. Kellemetlen volt mindenkinek. Amikor az afgán bevándorlónak magyarul üzeni a közhatalom, hogy nem veheti el a helyiek munkáját, az már nem politikai teljesítmény, hanem vegytiszta abszurd humor. És persze mindenki pontosan érezte, hogy a kormány olyan sötét, aljas ösztönök felszításán dolgozik, amelyek korlátozására jött létre az iskolarendszer, valamennyi egyház, végső soron az egész civilizáció.

A baloldali ellenzék vezető ereje, a Kétfarkú Kutya Párt hatékony ellenkampányba kezdett, ami megmozdította a civil szférát. Sok millió forint gyűlt össze magánadakozásból, és úgy tűnt, hogy a Fidesz kommunikációs offenzívája humor és gúny martaléka lesz. Amikor pedig kiderült, hogy a kormányzati kampány mögött álló agytröszt vezetője egy amerikai republikánus zsidó, aki ráadásul homoszexuális, már mindenki azt érezhette, hogy egy Sacha Baron Cohen filmet lát.


A kormány bejelentette, hogy kerítést húz a határra, mert az országra olyan migrációs nyomás nehezedik, ami csak a legradikálisabb eszközökkel kezelhető. A viccpártok ekkor látták elérkezettnek az időt, hogy kezükbe vegyék a kezdeményezést. Az iróniát és a gúnyt felváltotta a hisztéria. Minden adva volt a huszonöt éven át jól működő szimbólum-politizáláshoz, egyrészt egy ellenfél, aki úgy tűnt, a földön fekszik, másrészt egy ideális szimbólum: a kerítés. Méghogy kerítés: vasfüggöny. Egy fal, melyről miután Berlinben leomlott, azt hittük, nem tér vissza. A balliberális ellenzék minden érzelmi energiát, amit csak mozgósítani tudott, rátolt a kormányra. Ahogy azt a Csurka-dolgozat, a taxisblokád és a kötelezés során már jól begyakorolták: a helyes magatartás a száz százalékos oppozíció, az ellenfél ugyanis embertelen őrült, nem európai, egy szörnyeteg, aki előbb-utóbb gyilkolni is fog. Talán a menekülteket, talán bennünket.


És Finkelstein csapdájának fedele lecsapódott. A hatalom már hónapok óta készült erre a kampányra, titkosszolgálati jelentésekből ugyanis pontosan tudták, hogy nincstelen százezrek nyomulnak a magyar határ felé. Fölényes nyugalommal szemlélték a baloldal szónokait, amint azok kidagadt erekkel üvöltik, hogy a kormány hazudik, egyáltalán nincs is menekültprobléma, az egész bevándorló-kampány csak egy mocskos kommunikációs trükk. Orbán eközben pontosan tudta, mi zajlik a magyar határtól párszáz kilométerre, tudta, hogy egy modernkori népvándorlással nézünk szembe, és tudta, hogy erre Brüsszel sem válaszolhat másként, mint a határok lezárásával, a bevándorlás megállításával. A hazai baloldal: az Európai Parlamentben ücsörgők, az Országházban ücsörgők meg a szerkesztőségekben szakértők azonban ebből semmit sem érzékeltek, úgyhogy belelavírozták magukat egy tarthatatlan álláspontba.


Orbán triumfál. Már uniós papírja van arról, hogy a helyzet Magyarországon a legsúlyosabb. Az általa ellenzett kvótarendszert az EU elvetette. Az MSZP-vel és a DK-val megtörtént az, amitől a legkevésbé tartottak: álláspontjukat az Unió zúzta szét. Már Brüsszellel állnak szemben. Orbán Viktor bevándorlás-ügyben a legeurópaibb kormányfő. Már semmi jelentősége annak, hogy a plakátkampány mennyire vállalhatatlan volt. A dörzsölt gazember ismét lépre csalta a kapzsi balekot. Maffiaország politizál.

Puzsér Róbert


Felhívnám a figyelmet egy jelentékeny hibára, amelyből kiderül, hogy Puzsér valószínűleg maga is ugyanabból az elefántcsonttoronyból követi az eseményeket, mint a ballib ellenzék.
Mindösszesen annyi a probléma, hogy a többmilliós migrációs hullámhoz nem volt szükség titkosszolgálati jelentésekre. Aki egy pöttyet odafigyelt a történésekre, az tisztában volt a helyzettel sok-sok hónapja, még bőven a kormány plakátkampánya előtt.

Ebben van igazság. De ettől még a cikke telitalálat. Főleg ez a rész: "baloldali ellenzék vezető ereje, a Kétfarkú Kutya Párt " Very Happy Very Happy Very Happy

Meg ez: "A viccpártok ekkor látták elérkezettnek az időt, hogy kezükbe vegyék a kezdeményezést" Very Happy Very Happy Very Happy
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-07-04, 17:51

MátéBence írta:A mesterterv beválik

Amikor elolvastam a szégyenteljesen primitív nemzeti konzultációs kérdőívet, az erre költött adóforintok feletti szokásos frusztráción túl azt éreztem, hogy a kormány kifejezetten a kilencven IQ alatti választókat célozza meg, és a többivel már el sem akarja hitetni, hogy egy kicsit is érdekli a véleménye. A balos sajtó dühöngött, a jobbos sajtó szégyenkezve sütötte le a szemét, mindenki érezte, hogy a "mindig van lejjebb" provinciális igazsága ismét beigazolódott.

Az országot elárasztották a bevándorlás-ellenes plakátok. Kellemetlen volt mindenkinek. Amikor az afgán bevándorlónak magyarul üzeni a közhatalom, hogy nem veheti el a helyiek munkáját, az már nem politikai teljesítmény, hanem vegytiszta abszurd humor. És persze mindenki pontosan érezte, hogy a kormány olyan sötét, aljas ösztönök felszításán dolgozik, amelyek korlátozására jött létre az iskolarendszer, valamennyi egyház, végső soron az egész civilizáció.

A baloldali ellenzék vezető ereje, a Kétfarkú Kutya Párt hatékony ellenkampányba kezdett, ami megmozdította a civil szférát. Sok millió forint gyűlt össze magánadakozásból, és úgy tűnt, hogy a Fidesz kommunikációs offenzívája humor és gúny martaléka lesz. Amikor pedig kiderült, hogy a kormányzati kampány mögött álló agytröszt vezetője egy amerikai republikánus zsidó, aki ráadásul homoszexuális, már mindenki azt érezhette, hogy egy Sacha Baron Cohen filmet lát.


A kormány bejelentette, hogy kerítést húz a határra, mert az országra olyan migrációs nyomás nehezedik, ami csak a legradikálisabb eszközökkel kezelhető. A viccpártok ekkor látták elérkezettnek az időt, hogy kezükbe vegyék a kezdeményezést. Az iróniát és a gúnyt felváltotta a hisztéria. Minden adva volt a huszonöt éven át jól működő szimbólum-politizáláshoz, egyrészt egy ellenfél, aki úgy tűnt, a földön fekszik, másrészt egy ideális szimbólum: a kerítés. Méghogy kerítés: vasfüggöny. Egy fal, melyről miután Berlinben leomlott, azt hittük, nem tér vissza. A balliberális ellenzék minden érzelmi energiát, amit csak mozgósítani tudott, rátolt a kormányra. Ahogy azt a Csurka-dolgozat, a taxisblokád és a kötelezés során már jól begyakorolták: a helyes magatartás a száz százalékos oppozíció, az ellenfél ugyanis embertelen őrült, nem európai, egy szörnyeteg, aki előbb-utóbb gyilkolni is fog. Talán a menekülteket, talán bennünket.


És Finkelstein csapdájának fedele lecsapódott. A hatalom már hónapok óta készült erre a kampányra, titkosszolgálati jelentésekből ugyanis pontosan tudták, hogy nincstelen százezrek nyomulnak a magyar határ felé. Fölényes nyugalommal szemlélték a baloldal szónokait, amint azok kidagadt erekkel üvöltik, hogy a kormány hazudik, egyáltalán nincs is menekültprobléma, az egész bevándorló-kampány csak egy mocskos kommunikációs trükk. Orbán eközben pontosan tudta, mi zajlik a magyar határtól párszáz kilométerre, tudta, hogy egy modernkori népvándorlással nézünk szembe, és tudta, hogy erre Brüsszel sem válaszolhat másként, mint a határok lezárásával, a bevándorlás megállításával. A hazai baloldal: az Európai Parlamentben ücsörgők, az Országházban ücsörgők meg a szerkesztőségekben szakértők azonban ebből semmit sem érzékeltek, úgyhogy belelavírozták magukat egy tarthatatlan álláspontba.


Orbán triumfál. Már uniós papírja van arról, hogy a helyzet Magyarországon a legsúlyosabb. Az általa ellenzett kvótarendszert az EU elvetette. Az MSZP-vel és a DK-val megtörtént az, amitől a legkevésbé tartottak: álláspontjukat az Unió zúzta szét. Már Brüsszellel állnak szemben. Orbán Viktor bevándorlás-ügyben a legeurópaibb kormányfő. Már semmi jelentősége annak, hogy a plakátkampány mennyire vállalhatatlan volt. A dörzsölt gazember ismét lépre csalta a kapzsi balekot. Maffiaország politizál.

Puzsér Róbert


Felhívnám a figyelmet egy jelentékeny hibára, amelyből kiderül, hogy Puzsér valószínűleg maga is ugyanabból az elefántcsonttoronyból követi az eseményeket, mint a ballib ellenzék.
Mindösszesen annyi a probléma, hogy a többmilliós migrációs hullámhoz nem volt szükség titkosszolgálati jelentésekre. Aki egy pöttyet odafigyelt a történésekre, az tisztában volt a helyzettel sok-sok hónapja, még bőven a kormány plakátkampánya előtt.
Arról nem beszélve, hogy baloldalon még a mostani egyértelműen riasztó adatok mellett is képesek azt nyomatni, hogy nincs is semmi baj, csupán a kormány erőlteti a menekülthullámos pánikkeltést.
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-07-04, 17:46

turidani írta:
MátéBence írta:

Bocsánat, de ezt a marhaságot konkrétan honnan veszed?  Figyelek a konkrét és tényzerű válaszodra!

Arról nem beszélve, hogy Magyarországon rekord alacsonyak a kamatok és az államadósság finanszírozása. Míg a Görögöknél a CDS felár 10% körül van.

Tények nem szoktak zavarni nagyon Jóska bá?



Vajon mi lehet az a "gdp arányos adósságszolgálati ráta"?

Mindenesetre a görög államadósság momentán gdp arányosan 175-180% körül van, és ami azt illeti szerintem ezt nem lehet ebben a formában "kinőni".

Én is arra várok, hogy Jóska bá tényszerűen és korrektül pontosítsa és igazolja a nettó baromságait, amit mondott! Smile

Amúgy GDP arányos adósságszolgálatról csak annyit, hogy maga az IMF ismerte el, hogy a görög adósságszerkezet NEM FENNTARTHATÓ, soha vissza nem fizethető és egy 30%-os adósságleírás az alap. ismétlem! Ez ma az IMF mondja, nem a komcsi görög kormány!
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-07-04, 17:44

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:


Hogyne.
Például a GDP-arányos adósság-szolgálati rátát mára a Harács-2/3
"többre vitte" (vagyis magasabb), mint a görögöké most, a csődben....
Ha ezt többre vitelnek tartod, tartsd meg magadnak !

Bocsánat, de ezt a marhaságot konkrétan honnan veszed?  Figyelek a konkrét és tényzerű válaszodra!

Arról nem beszélve, hogy Magyarországon rekord alacsonyak a kamatok és az államadósság finanszírozása. Míg a Görögöknél a CDS felár 10% körül van.

Tények nem szoktak zavarni nagyon Jóska bá?



Vajon mi lehet az a "gdp arányos adósságszolgálati ráta"?

Mindenesetre a görög államadósság momentán gdp arányosan 175-180% körül van, és ami azt illeti szerintem ezt nem lehet ebben a formában "kinőni".
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 25 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

25 / 40 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.