Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+7
mavtelep
Gejza
turidani
DKW
MátéBence
Trollirtó
kondor
11 posters

18 / 40 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty A Finesznek nem a becsukás - csak a "zajkeltés" a fontos... hidd el.

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 14:07

doktorKá írta:
Trollirtó írta:
doktorKá írta:
Trollirtó írta:

Nem jól fogod meg a kérdést.
A közhangulatról és a védosztag gyűlöletkeltéséről van szó.


Én ebben nem hiszek. Abban azonban hiszek, mert mérhető, és tényszerű, hogy a híveitek nem állnak ki mellettetek, ha úgy tetszik, a saját politikusaitok, veletek, a választóikkal sem értenek szót. EZ nem a fidesz hibája. A politikai rendezvényekre kevesen látogatnak ki, EZ nem a fidesz hibája. Az időköziken, egymással civakodik a ballib jelöltek hada....EZ nem a fidesz hibája. Közhangulat? Akkor számítana valamit, ha rend, és egység lenne a ballib oldalon. Így azonban semmit.
Nem a hited kérdése.
a gyűlöletkeltés létezik "kommunisták", "illegális bevándorlók", "a ballib" stb. ellen.
Te magad is gyakorolod, egyenesen kimondva.
Ez pedig megosztás. Gyűlölőkre és gyűlöltekre.
Ma ez folyik. Állami médiában, plakáton, szóban és írásban.

Mondok egy egyszerű példát neked. Én, 2018-ig fidesz szavazó vagyok. Ha addig, becsukják Biszku Bélát, akkor maradok, Ha nem, akkor nem, dacára annak a remek teljesítménynek, amit a gazdaságban nyújtottak. Mert több fontos dolog van. ha meg felkutatnak még élő komcsit, és becsukják, akkor egy életre az övék vagyok! :-))))
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 14:07

Jóska.bá írta:
Koncsita. írta:
Bence köszöni és jól érzi magát. Éppen rozé fröccsöt iszik és nevet ahogy erőlködsz. Most meg én tartom a frontot.
Az érv mindenek felett! Ezért nem tudsz vele mit kezdeni.

Ezt adja ki Koncsita.-ra
Az IP-hez tartozó felhasználók
MátéBence [ 115 Hozzászólások ]
Koncsita. [ 52 Hozzászólások ]

A felhasználóhoz tartozó egyéb IP-címek
188.36.85.78     [ Hungarian Telekom]
46.139.83.48     [ WESTEL 900 GSM Mobile ]
195.56.6.241     [ DataNet Telecommunications ]

Jééééé! Bence pontosan ezt kérte tőled Koncsita kapcsán. Vajon nála ezt miért nem tetted meg? De most, hogy ezt megtetted az én esetemben, megtennéd az Ő esetében is?

Nagyon megköszönném. Szigorúan a korrektség és az egységes mérce jegyében.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by kondor 2015-07-16, 14:07

kONKRÉTAN MERRE VISZ AZ AZ ÚT ÚGY FEGYVERNEK KÖRNYÉKÉN.Hát látod így tudtok ti utat építeni.Befejezni,aztán nyögve nyelősen elkedeniújból.De megvárom mire kész lesz.Nagyon nagyon öreg ember leszek.Várom az érveidet.
kondor
kondor

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 14:06

kondor írta:
Koncsita. írta:
kondor írta:
Koncsita. írta:


Amit az elmúlt 5 évben tettek azért bizony ők is a felelősek. Ez nem kérdés. Persze az örökségtől eltekinteni az ugye nem egyszerűen csúsztatás, hanem adott esetben már-már nettó hazugság is lehet.

Mondok egy példát.

A Fidesz kormány 2010 májusában egy NÖVEKVŐ pályán lévő államadósságot vett át a derék szakértő ballibektől. És mivel növekvő pályán volt az adósság a kormányválltás pillanatában, ezért teljesen egyértelmű volt, hogy noha már Orbán Viktor kormányzott, attól még az adósság egy ideig emelkedett. Szóval a kezdeti adósság emelkedést Orbán Viktoron számonkérni ismét egy pofátlan hazugság lenne. Ugye te ilyet sosem tennél?

Hát ha az adósság akkor növekvő pályán volt,nagyon úgy néz ki hogy ott is maradt.A mellékelt ábra szerint.Persze hazudozni lehet.Csak itt nincs értelme.

A tények azt mutatják, hogy a GDP arányos államadósság csökkenő pályára állt. És noha az Orbán kormány növekvő államadóssággal vette át 82%-al a kormányzást, az ma 77% körül van és a tendencia csökkenő. Ezek a nettó tények. Tudsz velük valamit kezdeni? Meg tudod tényszerűen cáfolni amit írtam? Vagy ha nem, akkor képes vagy arra, hogy a tényekkel szembenézz végre? Hidd el megéri, mert abból még a végén megértés lesz, ami előfeltétele a győzelmi stratégiának.

Akkor mért erőlködsz.Majd az év végén meglátjuk.Egyenlőre szopás van öcsém.

Jelen állás szerint ti erőlködtök, hogy olyas valamit bizonyítsatok, ami csak az álmotokban van, de nem a valóságban. Én nagyon nyugis vagyok és várom az év végét.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 14:05

Trollirtó írta:
Koncsita. írta:
Trollirtó írta:
Koncsita. írta:

Azt ugye érted te is, hogy kevered a szezonz a fazonnal?

Más az, amikor egy ország EU-n kívüli és kap támogatást és más az, amikor teljes jogú tag, megnyitotta minden piacát és úgy pályázhat egy büdzsére. Nem gondoltam volna, hogy ilyen tríviákat kell magyarázzak...

Tegyük fel, hogy ezzel együtt te mégis hibásan segélynek tartod azt a pénzt, amire mi pályázhatunk.

Akkor azt a pénzt, amit befizetünk az EU-nak, azt hogy hívod?
Ne maszatolj, mint a bence.

Mennyit fizetünk be és mennyit kapunk az EU-tól?






Hogy számokkal kimutatva haszonélvezői vagy “vesztesei” vagyunk az EU-nak, azt a nettó egyenleg mutatja meg. A nettó egyenleg az uniótól kapott támogatási összeg és a tagállam által befizetett összeg különbsége!
Lássunk egy példát:
2011-ben 4,4 milliárd euróval, azaz 1300 milliárd forinttal kaptunk többet, mint amennyit befizettünk!
Mit jelent ez?
Hogy VISSZAKAPTUK a "tagdíjat", és kaptunk még rá 4,4 milliárd Eurót!!

Nem maszatolok. Nagyon pontosan és tényszerűen megérveltem azt, hogy miért NEM segély az EU-ból érkező pénz.

Nem azt vitattam, hogy több-e vagy kevesebb-a annál, mint amit befizetünk. Megint belefutottál egy érvelési hibába.

Szóval ott tartunk, hogy  tényszerűen te maszatolsz akkor, amikor a vita köztünk arról folyik, hogy segély-e az EU-s pénz vagy sem, erre te nem erről beszélsz, hanem arról, hogy több pénz folyik-e be vagy sem. Ezt hívják terelésnek. Lebuktál.
Maszatolsz. Nem érveltél meg semmit.
A támogatást nyugodtan lehet segélynek nevezni.
TÁMOGATÁSI összeg van, amit az EU a saját költségvetéséből országonként megítél.
Nem kell pályázni.

Pedig vitattad, mindenféle piacnyitási kártérítésről beszéltél.
Marhaság.

Gyakorlatilag az az egyenleg a TÉNY, hogy nem fizetünk semmit az EU-nak, viszont kapunk tőle 4,4 milliárd Eurót.

Sajnálom, hogy a releváns, tény és tárgyszerű érvelés neked csak maszatolás.

Szerintem a szavak értelméven nem vagy tisztában. Ajánlom szíves figyelmedbe: http://wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelmezo_szotar/Seg%C3%A9ly

Sanos megint hazudtál, amikor azt írtad, hogy nem fizetünk az EU-nak: Ez nettó hazugság. Évről évre konkrét összeget fizetünk az EU-nak. Az EU pedig egy keretet határozott meg az országoknak, amelyekre pályázhatnak.

Ha nem tudod ezek után sem felfogni, hogy mi a különbség a segély és a pályázat között, akkor a magyar nyelvvel komoly bajaid vannak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Most írhatnék akár "kettő"-t is.... de túl gyors lenne - az előzőt még nem olvashattad ekkor !

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 14:03

Koncsita. írta:
Koncsita írta:
Jóska.bá írta:
Koncsita. írta:
Jóska.bá írta:Napok óta folyik a vita két finesznyik és sok gondolkodó között,
hogy hogyan "csökken" a Harács-kormány adósságállománya.

Ma nyilvánosságra került az új adat:
egy év alatt MINUSZ négy és fél milliárd euróval "csökkent"  
Harács-kormány által elherdált és a jövő generációja által
megfizetendő  hitel tömege......


Szép napot ?

Ezt konkrétan honnan veszed? Ugyanis ilyen hírt én a napokban nem olvastam sehol. Szerintem ismét sikerült valamit nagyon félreértsél. Hozd ide a cikket, amire hivatkozol!

Bence!

Ez a másik hülyézése, még nem mondták neked? Ne provokálj, még az alatt a 2 nap alatt sem, amikor KI VAGY ZÁRVA.

Konkrétan mondja ezt az a hazudozó, aki többször, több helyen megírta, hogy Ő most innen számüzetésbe helyezi magát és elkotródik. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Egyet kell értsek Bencével. Ritka undorító álszent képmutató vagy.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 14:00

kondor írta:
Koncsita. írta:
kondor írta:
Koncsita. írta:


Miért írsz olyat, ami nyílvánvaló hazugság? Csak úgy kérdezem....
Ez neked élvezet?

hazugsággal szemben hazugságot kell mondani.De mi volt ebben a hazugság,

Köszönöm ezt a mélyen őszinte ars poeticadat megosztottad velem.

Tegyük hozzá ti rendre az igazságra is hazugságot mondtok, dehát ez belekódolt rendszerhiba azoknál, akik a tényeket képtelelen elfogadni, azokkal képtelenek szembe nézni, az érveket ignorálják, mert nem illenek a világképükbe....

Speciel konkrétan azt volt a hazugság, amikor azt írtad, hogy a Fidesz nem épít utakat.

Mért épít?Tényleg?A mindenit.Van pofája utat építeni,el is kéri az árát 3x-an.Nem találtak tőled jobb ügyeletest?

Igen. Volt pofájuk utat építeni és van is pofájuk hozzá, hogy továbbra is építsenek.

Konkrétan mivel is van bajod? Azzal, hogy egyes utakért fizetni kell? Figyelek! várom az érveidet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Bután...

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 14:00

Koncsita. írta:
Koncsita írta:
Koncsita. írta:
Jóska.bá írta:
Koncsita. írta:

Lásd az előző hozzászólásom, kiegészítve azzal, hogy közben a GDP gyorsabb ütemben emelkedik mind az adósság.

Államadósságot mindig és mindenkor a GDP arányában mérik. Mármint a hozzáértők.

Magad írtad, hogy hasznosabb lenne GNP-ben mérni. Tehát nem a szakértőkre kell hivatkozni, hanem az elfogadottabb, általánosabban alkalmazott módszerre.

Bence megírta, hogy szerinte a GNP hasznosabb volna. De a szakma még a GDP-nél tart. És azt is használja MINDENKI. Szóval a GDP arányos ma az általánosabban alkalmazott és elfogadottabb módszer. Függetlenül attól, hogy a GDP vagy a GNP lenne a hasznosabb és informatívabb.

Butánban nem a nemzeti összterméket,
hanem a nemzeti össz-boldogságot mérik.

Nálunk egy jó mutató lehetne a nemzethy össz-gyűlölet !
Abban világelsők lennénk - mert még exportra is jut belőle bőven !
Nemzethy népámításban pedig a Harács-kormány jobban teljesít !


A hozzászólást Jóska.bá összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-07-16, 14:00-kor.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 13:58

Trollirtó írta:
Koncsita. írta:
Trollirtó írta:
Koncsita. írta:

Persze. A befolyt pénz sokmindenre megy. Pl. 2 év alatt megoldanak belőle olyan elmaradott dolgokat 20-30 évre, amelyek 30-40 éve el vannak hanyagolva. Ilyen a sport infrastruktúra. De persze nem várható el senkitől sem, hogy a 2 év rohamfejlesztéseit mondjuk 60-70 éves időtávlatban lássa. Mert úgy kiderülne, hogy lófütty pénzről van szó évekre lebontva. És az nem hangzik jól. Azzal nehéz hergelni a kisembereket. Ezért jobb a félrevezető hazug demagia. igaz-e? Smile
Ja.
Focistadionok. Ötven. CSAK focira. Ami meg nincs. Néző se.
Külön atlétikai stadiont kell építeni, hogy az olimpián futhassanak valahol a sportolók.
Szépen megtervezett jövő...

Éa annak a "lófütty pénznek" valóban lenne sokkal jobb, értékesebb, fontosabb helye.

Látod szerintem a kritikád és  szempontod jogos. Ahogy ha jól értem te is értetted, hogy ezen 2 év sportinfrastruktúra beruházásait milyen időtávon kell nézni.

És amúgy személy szerint én még azzal is egyetértek veled, hogy lenne jobb helye. Csak ugye árnyaltabban nézni a képet, nem olyan "hatásos", mint százmilliárdos stadionépítkezésekkel hergelni a népeket.
Valóban árnyaltabban kell nézni a képet.
Egy viszonylag szegény családban mi a fontosabb?
A lapostévé - bár nincs jó műsor benne -, vagy cipő a gyereknek?

Egy viszonylag szegény országban mi a fontosabb?
A FOCIstadionok tömkelege - bár nincs jó foci bennük -, vagy pl. több mentőautó?

Nagyon-nagyon jó kérdést tettél fel. Ezért nem tudtam sokszor felfogni, hogy mit kerestek a drága elektrónikai cikkek a nagyon szegény embereknél.

De ami a stadionokat illeti persze. Sokminden másra lehetne költeni a pénzt Mindig. És mindenkor. Ha ezt a logikát folytatta volna a történelem folyamán minden kormányzat, akkor soha nem épült volna SEMMI. Sem a sport, sem a kultúra területén. Szóval ez veszélyes megközelítés. Remélem ebben is egyet tudunk érteni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty 20 000 000 000-ból hány bevándorlót lehetne integrálni ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:56

Koncsita. írta:
Koncsita írta:
Jóska.bá írta:http://www.klubradio.hu/klubmp3/archiv/20150715/klub20150715-155854.mp3

Koncsita. írta:




Akkor valamit megint nagyon félreértettél mert ilyenról szó sem volt. Egyáltalán. Szóval a rém és az álhír terjeszté nem szép dolog. Ejnye-ejnye.
Bence!

Az rém és az álhír terjesztése nem szép dolog?
Szerinted az mind igaz, amit a kormány terjeszt, bevándorló-átvándorló-menekülő ügyben, össze is keverve szándékosan a kettőt?

Az egész biztosan nem volt igaz, amit Jóska bá írt. Ez tény.

És az is egész biztosan nem igaz, amit a mélydemorata balliberálisok mondananak illegális bevándolrók ügyében, hogy nincs, ez álprobléma és csak a fidesz találja ki. Amúgy láthatóan ők is rájöttek, hogy zsákutcába lavírozták magukat és most próbálnak valahogy kihátrálni belőle.

Szóval noha nem szép, nem elegáns, amit a Fidesz művel illegális bevándorlók ügyében, attól még a valóságot sokkal jobban leírja, mint a balliberálisok és mélydemokraták pc maszatolása.

Persze értem én, hogy jobb helyen van az a pénz egy csókos zsebében, mint a "menekült-integrációban"....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Pontosítsunk!

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:54

Trollirtó írta:
Koncsita. írta:
Koncsita írta:
Koncsita. írta:
turidani írta:Az ipari termelésben csak két ország tudott túltenni hazánkon.

A hazai ipar 6,2 százalékos éves bázisú növekedése (kiigazított) majdnem minden uniós tagállamot leiskolázott. Csak Málta (9,5) és Lettország (6,5) tudott felülkerekedni a magyar adaton.


http://mfor.hu/cikkek/Bronzermesek_lettunk_az_Unioban.html

itt akkor is a csőd fele szaladunk 2010 tavasza óta. Bezzeg 2010-ig milyen jó volt. Akkor még szakértők kormányoztak.

Kedves Máté Bence!

A helyes válasz itt az lett volna, hogy ez mennyiben köszönhető tényleg a hazai vállalkozásoknak és mennyi ebből az uniós forrás okozta tupír. Úgy lehetne összehasonlítani egy korábbi időszakkal.

Én Koncsita. vagyok! Bence a Balaton parton pihen. Próbáld elfogadni, hogy nem Ő írt, hanem én.

A helyes válasz az lenne, ha nem kevernéd össze önkényesen a dolgokat. Természetesen lehet beszéni az EU-s forrásokról, amelyek nem segélyek és nem a két szép szemünkékrt kapjuk, ha kapjuk. Ahogy 2010-ig sem segélyek voltak és jöttek. Szóval persze, lehet erről beszélni, csak akkor nézzük meg pontosan, hogy az EU-s pénzek hogyan és miként járultak hozzá az ország GDP-jéhez 2002-2010 között. És akkor tökéletesen kristálytiszta képet kaphatunk arról, hogy ki hogy kormányzott.

De ebben semmi új nincs. Ezt már Bence ezerszer a szádba rágta. Most meg tőlem kapod meg.
Kedves Koncsi.bence - az EU-pénzek bizony segélyek.
Arra, hogy ez a kis elmaradott országocska közelíthessen a többihez.
Mert a saját erejéből nem tud.

Mert a saját Harács-kormánya tehetségéből nem tud.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Kezded ? akkor "Egy."

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:52

Koncsita. írta:
Jóska.bá írta:
Koncsita. írta:.....
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Kedves névrokonom ígérete pontosan ennyit ér. Még órákig sem képes a szavát állni. Ócska kis hazudozó.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by kondor 2015-07-16, 13:50

Plusz az emberek nyakába varrtak egy újabb út adót.Ami persze igazságos a kormány szerint.Csak éppen megszorítás.Amiért egyszer már fizettek az autósok most újra és újra fizetnek.És ha még a netadó átment volna.De ami késik nem múlik.majd lesz helyette más.Vagyis ezt a harmatos bukdácsolást amit ez az ország csinál csak kőkemény adóztatással tudjátok megvalósítani.Plusz a helyi adók nőttek.Drága az élet M.O-on.
kondor
kondor

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty És mi lesz azokkal, akik bárhol átjönnek a határon, majd MAGYAR területen végig gyalogolnak a legközelebbi átkelő-helyig ? "Lelövik őket, mint a lovakat ?...ugye ..."

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:49

Koncsita. írta:
Koncsita írta:
Koncsita. írta:
Jóska.bá írta:

"Az a rossz, aki rosszra gondol...."
Egy pengékkel szerelt keritésen kötél nélkül nehéz átjutni....

Dehát a kerítés pont azért van ott, hogy azon ne jusson át senki. Nem?

Ott van az ajtó, ahol lehet szépen kopogtatni, csöngetni és normálisan bebocsájtást kérni.

Szerintem a kerítés azért van, hogy lehetőleg illegálisan ne lépjen be senki, nem azért, hogy esetleg súlyosan megsérüljön.

Nagyon egyetértünk. Aki tehát nem lép be illegálisan annak esélye sincs a kerítésnél megsérülnie.

Már megint lassan ott tartunk, mint Kesznyéten, ahol nem arról beszéltek a derék mélydemokraták, hogy miként lopták a bácsika javait, hanem arról, hogy miéként kellene a büdös tolvajok testi és  lelki épségét megőrizni minden áron.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Csak, hogy lásd, miről beszélek neked, ha IP címekről kérdezel:

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:47

Koncsita. írta:
Bence köszöni és jól érzi magát. Éppen rozé fröccsöt iszik és nevet ahogy erőlködsz. Most meg én tartom a frontot.
Az érv mindenek felett! Ezért nem tudsz vele mit kezdeni.

Ezt adja ki Koncsita.-ra
Az IP-hez tartozó felhasználók
MátéBence [ 115 Hozzászólások ]
Koncsita. [ 52 Hozzászólások ]

A felhasználóhoz tartozó egyéb IP-címek
188.36.85.78 [ Hungarian Telekom]
46.139.83.48 [ WESTEL 900 GSM Mobile ]
195.56.6.241 [ DataNet Telecommunications ]
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Napok óta mondják finesz kormánykörök,hogy a nagyra nőtt adósság csak pillanatnyilag momentán nő.

Témanyitás by kondor 2015-07-16, 13:40

Koncsita. írta:
kondor írta:
Koncsita. írta:
kondor írta:

Amit az elmúlt 5 évben tettek azért bizony ők is a felelősek. Ez nem kérdés. Persze az örökségtől eltekinteni az ugye nem egyszerűen csúsztatás, hanem adott esetben már-már nettó hazugság is lehet.

Mondok egy példát.

A Fidesz kormány 2010 májusában egy NÖVEKVŐ pályán lévő államadósságot vett át a derék szakértő ballibektől. És mivel növekvő pályán volt az adósság a kormányválltás pillanatában, ezért teljesen egyértelmű volt, hogy noha már Orbán Viktor kormányzott, attól még az adósság egy ideig emelkedett. Szóval a kezdeti adósság emelkedést Orbán Viktoron számonkérni ismét egy pofátlan hazugság lenne. Ugye te ilyet sosem tennél?

Hát ha az adósság akkor növekvő pályán volt,nagyon úgy néz ki hogy ott is maradt.A mellékelt ábra szerint.Persze hazudozni lehet.Csak itt nincs értelme.

A tények azt mutatják, hogy a GDP arányos államadósság csökkenő pályára állt. És noha az Orbán kormány növekvő államadóssággal vette át 82%-al a kormányzást, az ma 77% körül van és a tendencia csökkenő. Ezek a nettó tények. Tudsz velük valamit kezdeni? Meg tudod tényszerűen cáfolni amit írtam? Vagy ha nem, akkor képes vagy arra, hogy a tényekkel szembenézz végre? Hidd el megéri, mert abból még a végén megértés lesz, ami előfeltétele a győzelmi stratégiának.

Akkor mért erőlködsz.Majd az év végén meglátjuk.Egyenlőre szopás van öcsém.
kondor
kondor

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-07-16, 13:40

Koncsita. írta:
Trollirtó írta:
Koncsita. írta:
Trollirtó írta:

Tudod, hogy mi az EU-pénzek leánykori neve?
Felzárkózási TÁMOGATÁS.
Ez bizony segély.
És ezt bizony az EU a költségvetéséből minden országnak MEGÍTÉLI - majd adja.
Ezt a pénzt a kormány bontja le pályázatokra, és EZEKRE kell pályázni.

Azt ugye érted te is, hogy kevered a szezonz a fazonnal?

Más az, amikor egy ország EU-n kívüli és kap támogatást és más az, amikor teljes jogú tag, megnyitotta minden piacát és úgy pályázhat egy büdzsére. Nem gondoltam volna, hogy ilyen tríviákat kell magyarázzak...

Tegyük fel, hogy ezzel együtt te mégis hibásan segélynek tartod azt a pénzt, amire mi pályázhatunk.

Akkor azt a pénzt, amit befizetünk az EU-nak, azt hogy hívod?
Ne maszatolj, mint a bence.

Mennyit fizetünk be és mennyit kapunk az EU-tól?





Hogy számokkal kimutatva haszonélvezői vagy “vesztesei” vagyunk az EU-nak, azt a nettó egyenleg mutatja meg. A nettó egyenleg az uniótól kapott támogatási összeg és a tagállam által befizetett összeg különbsége!
Lássunk egy példát:
2011-ben 4,4 milliárd euróval, azaz 1300 milliárd forinttal kaptunk többet, mint amennyit befizettünk!
Mit jelent ez?
Hogy VISSZAKAPTUK a "tagdíjat", és kaptunk még rá 4,4 milliárd Eurót!!

Nem maszatolok. Nagyon pontosan és tényszerűen megérveltem azt, hogy miért NEM segély az EU-ból érkező pénz.

Nem azt vitattam, hogy több-e vagy kevesebb-a annál, mint amit befizetünk. Megint belefutottál egy érvelési hibába.

Szóval ott tartunk, hogy  tényszerűen te maszatolsz akkor, amikor a vita köztünk arról folyik, hogy segély-e az EU-s pénz vagy sem, erre te nem erről beszélsz, hanem arról, hogy több pénz folyik-e be vagy sem. Ezt hívják terelésnek. Lebuktál.
Maszatolsz. Nem érveltél meg semmit.
A támogatást nyugodtan lehet segélynek nevezni.
TÁMOGATÁSI összeg van, amit az EU a saját költségvetéséből országonként megítél.
Nem kell pályázni.

Pedig vitattad, mindenféle piacnyitási kártérítésről beszéltél.
Marhaság.

Gyakorlatilag az az egyenleg a TÉNY, hogy nem fizetünk semmit az EU-nak, viszont kapunk tőle 4,4 milliárd Eurót.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Látod, van, amiben egyetértünk.

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:39

doktorKá írta:
Trollirtó írta:
doktorKá írta:
kondor írta:Nem kellene hogy így legyen,de így van.A módszerek változnak az eredmény és az ár is.Nem is ezzel volna a legnagyobb baj.A nemzeti egység megteremtését hirdető kormány és azokat körülvevő csoportok szimpatizánsok ,haszonlesők,köpönyegforgatók,csalók ,szélhámosok,undorító állandóan az előző kurzust gyalázó szövegein és hangulat keltésén.Így nem lesz nemzeti egység.Csak a gyűlölet marad.Konszenzus nélkül nincs béke,kiegyezés.Ilyen mérvű túlhatalom megtehetné az első lépést egy normális közhangulat megteremtéséért.meg is fogja tenni,ha már minden az övé lesz.Kérdés milyen áron.Gyanítom sokkba fog kerülni ,és nem biztos hogy megéri.

Erre egy idézettel válaszolnék. 2002, fidesz kampányzáró, Műegyetem rakpart. Talán, egy kisgazda felszólaló mondta. "Ma nem lennénk itt ennyien, ha a túloldalon nem azok lennének..."  

Ez ma is igaz. Lehetne konszenzus az LMP-vel, vagy akár a Jobbikkal. Sajnos, egy olyan balliberális oldallal, ami nekünk jutott, nem lehet. Nem azért, mert nincs rá mód, hanem mert nincs rá szándék, a mi oldalunkon sem. Ez van.
Nem jól fogod meg a kérdést.
A közhangulatról és a védosztag gyűlöletkeltéséről van szó.


Én ebben nem hiszek. Abban azonban hiszek, mert mérhető, és tényszerű, hogy a híveitek nem állnak ki mellettetek, ha úgy tetszik, a saját politikusaitok, veletek, a választóikkal sem értenek szót. EZ nem a fidesz hibája. A politikai rendezvényekre kevesen látogatnak ki, EZ nem a fidesz hibája. Az időköziken, egymással civakodik a ballib jelöltek hada....EZ nem a fidesz hibája. Közhangulat? Akkor számítana valamit, ha rend, és egység lenne a ballib oldalon. Így azonban semmit.

egyszerűen meg kellene mérni, hogy milyen ember tudná összefogni a Demokrata és a Baloldali eszmék (figyelsz a megfogalmazásra, ugye ! nem a jelenlegi pártokról írok !) híveit, elfogadóit - és egy ilyen ember köré kellene csoportosulniuk.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 13:36

kondor írta:
Koncsita. írta:
kondor írta:
Koncsita. írta:

Persze. Ez is kiderülhet és nincs is ezzel semmi baj. Ezért mondom, hogy lehet ezt csinálni, csak akkor korrektül és egységes mércével. Ami nem megy, az az a fajta hazug megközelítés, amit a kedves névrokon emleget, hogy minden ami pozitívum a Fidesz kormány alatt, azt mindenféle trükkel megpróbálja a balliberálisoknak betudni érdemként, és minden ami negatívum, arról meg a balliberálisok még közvetve sem tehetnek, azokért csak és kizárólag a Fidesz a felelős.

Szóval ezt ne.

Amit az elmúlt 5 évben tettek azért bizony ők is a felelősek. Ez nem kérdés. Persze az örökségtől eltekinteni az ugye nem egyszerűen csúsztatás, hanem adott esetben már-már nettó hazugság is lehet.

Mondok egy példát.

A Fidesz kormány 2010 májusában egy NÖVEKVŐ pályán lévő államadósságot vett át a derék szakértő ballibektől. És mivel növekvő pályán volt az adósság a kormányválltás pillanatában, ezért teljesen egyértelmű volt, hogy noha már Orbán Viktor kormányzott, attól még az adósság egy ideig emelkedett. Szóval a kezdeti adósság emelkedést Orbán Viktoron számonkérni ismét egy pofátlan hazugság lenne. Ugye te ilyet sosem tennél?

Hát ha az adósság akkor növekvő pályán volt,nagyon úgy néz ki hogy ott is maradt.A mellékelt ábra szerint.Persze hazudozni lehet.Csak itt nincs értelme.

A tények azt mutatják, hogy a GDP arányos államadósság csökkenő pályára állt. És noha az Orbán kormány növekvő államadóssággal vette át 82%-al a kormányzást, az ma 77% körül van és a tendencia csökkenő. Ezek a nettó tények. Tudsz velük valamit kezdeni? Meg tudod tényszerűen cáfolni amit írtam? Vagy ha nem, akkor képes vagy arra, hogy a tényekkel szembenézz végre? Hidd el megéri, mert abból még a végén megértés lesz, ami előfeltétele a győzelmi stratégiának.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty És, ha kevesebb korrupcióval több haszon maradt volna ? Az smafu ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:34

doktorKá írta:
Jóska.bá írta:
doktorKá írta:"A keszthelyi önkormányzatnak nem kerül pénzébe a fejlesztés, hiszen a kivitelezés teljes összegére támogatást nyertek az Új Széchenyi Terv keretében; először csaknem 364 millió forintot a Környezet és Energia Operatív Program pályázatán, később az EU Önerő Alapból további 64 milliót."


Mellesleg örülök, ha egy vállakozást te úgy üzemeltetnél, ahogy itt tanácsolod. Felkopna az állad. Minden önkormányzat pályázhat, semmi szükség ilyen huncutságokra, mint amit te tanácsolsz.

Szóval nem lopni, nem csalni, nem túlárazni, nem lenyúlni,  fölöslegesen jót nem lecserélni-
az "úri huncutság" ? az "komenista trükk" ?
a nemzethy magyar ezért lop, csal, hazudik, uram-bátyámozik ?
Hogy ezt nekem miért nem tanitották meg a szüleim !
B@ssza meg ! Csúnyán eltolták a nevelésemet !
Képzeld: azt mondták : megéri becsületesnek lenni !
Nagy hiba volt !

Szerintem nincs igazad. TE határozod meg, hogy mennyit ér a TE munkád. Ebben senki nem szólhat bele, legfeljebb nem kapsz megbízást, ha felülárazod magad. Az uram-bátyámozás kormányfüggetlen. Épp ezért, én mindig azt nézem, van-e mögötte produktum. Lecseréltek a lámpákat? Le. Ezáltal spórol a város a villanyszámlán? Igen. Pénzünkbe került? Nem. Mi a bánatod?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-07-16, 13:34

Trollirtó írta:
Koncsita. írta:
Trollirtó írta:

Tudod, hogy mi az EU-pénzek leánykori neve?
Felzárkózási TÁMOGATÁS.
Ez bizony segély.
És ezt bizony az EU a költségvetéséből minden országnak MEGÍTÉLI - majd adja.
Ezt a pénzt a kormány bontja le pályázatokra, és EZEKRE kell pályázni.

Azt ugye érted te is, hogy kevered a szezonz a fazonnal?

Más az, amikor egy ország EU-n kívüli és kap támogatást és más az, amikor teljes jogú tag, megnyitotta minden piacát és úgy pályázhat egy büdzsére. Nem gondoltam volna, hogy ilyen tríviákat kell magyarázzak...

Tegyük fel, hogy ezzel együtt te mégis hibásan segélynek tartod azt a pénzt, amire mi pályázhatunk.

Akkor azt a pénzt, amit befizetünk az EU-nak, azt hogy hívod?
Ne maszatolj, mint a bence.

Mennyit fizetünk be és mennyit kapunk az EU-tól?



Hogy számokkal kimutatva haszonélvezői vagy “vesztesei” vagyunk az EU-nak, azt a nettó egyenleg mutatja meg. A nettó egyenleg az uniótól kapott támogatási összeg és a tagállam által befizetett összeg különbsége!
Lássunk egy példát:
2011-ben 4,4 milliárd euróval, azaz 1300 milliárd forinttal kaptunk többet, mint amennyit befizettünk!
Mit jelent ez?
Hogy VISSZAKAPTUK a "tagdíjat", és kaptunk még rá 4,4 milliárd Eurót!!

Nem maszatolok. Nagyon pontosan és tényszerűen megérveltem azt, hogy miért NEM segély az EU-ból érkező pénz.

Nem azt vitattam, hogy több-e vagy kevesebb-a annál, mint amit befizetünk. Megint belefutottál egy érvelési hibába.

Szóval ott tartunk, hogy tényszerűen te maszatolsz akkor, amikor a vita köztünk arról folyik, hogy segély-e az EU-s pénz vagy sem, erre te nem erről beszélsz, hanem arról, hogy több pénz folyik-e be vagy sem. Ezt hívják terelésnek. Lebuktál.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty 700 000 új magyart szerzett a kormány

Témanyitás by Trollirtó 2015-07-16, 13:33

Meglehet a ciklus végére, vagyis 2018 elejére az egymillió új magyar állampolgár. Legalábbis ebben bízik Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, aki arról számolt be, hogy már 700 ezren letették az állampolgársági esküt, és még további 50 ezren nyújtottak be kérelmet.


És ők NEM Magyarországon élnek, és legalább a felük szavaz is (könnyítve), arra a kormányra, amelyiktől az állampolgárságot kapta.
És legalább ennyi ELHAGYTA Magyarországot, és (nehezítve) szavaz, de leginkább nem szavaz.
Senkire.
Mert ő már ÉL. És nem itt vegetál.
LINK>>
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Bizony nem ! Mert én nem tartozom a csókosok családjába. Se itt, se ott.

Témanyitás by Jóska.bá 2015-07-16, 13:32

doktorKá írta:
Jóska.bá írta:
doktorKá írta:Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Pokutca

Óbudán ennyiért ment, igazán méltányos.

sajnos nem téged hívtak szakértőnek. Mellesleg, nem biztos, hogy úgy is uniós pénzt kaptak volna rá. ha megnézed az útfelújításokat, ami uniós pénzből megy, ott feltútják több méter mélyen, közműveket cserélnek, majd szabályszerűen, több rétegben burkolnak. Ahogy kell, mert ERRE van pénz, foltozásra nem kapni.
ugyanez a közvilágítás. Komplett cserére van pénz.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by kondor 2015-07-16, 13:25

Koncsita. írta:
kondor írta:
Koncsita. írta:
kondor írta:

Miért írsz olyat, ami nyílvánvaló hazugság? Csak úgy kérdezem....
Ez neked élvezet?

hazugsággal szemben hazugságot kell mondani.De mi volt ebben a hazugság,

Köszönöm ezt a mélyen őszinte ars poeticadat megosztottad velem.

Tegyük hozzá ti rendre az igazságra is hazugságot mondtok, dehát ez belekódolt rendszerhiba azoknál, akik a tényeket képtelelen elfogadni, azokkal képtelenek szembe nézni, az érveket ignorálják, mert nem illenek a világképükbe....

Speciel konkrétan azt volt a hazugság, amikor azt írtad, hogy a Fidesz nem épít utakat.

Mért épít?Tényleg?A mindenit.Van pofája utat építeni,el is kéri az árát 3x-an.Nem találtak tőled jobb ügyeletest?
kondor
kondor

Hozzászólások száma : 1531
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-07-16, 13:25

Koncsita. írta:
Trollirtó írta:
Koncsita. írta:

Persze. A befolyt pénz sokmindenre megy. Pl. 2 év alatt megoldanak belőle olyan elmaradott dolgokat 20-30 évre, amelyek 30-40 éve el vannak hanyagolva. Ilyen a sport infrastruktúra. De persze nem várható el senkitől sem, hogy a 2 év rohamfejlesztéseit mondjuk 60-70 éves időtávlatban lássa. Mert úgy kiderülne, hogy lófütty pénzről van szó évekre lebontva. És az nem hangzik jól. Azzal nehéz hergelni a kisembereket. Ezért jobb a félrevezető hazug demagia. igaz-e? Smile
Ja.
Focistadionok. Ötven. CSAK focira. Ami meg nincs. Néző se.
Külön atlétikai stadiont kell építeni, hogy az olimpián futhassanak valahol a sportolók.
Szépen megtervezett jövő...

Éa annak a "lófütty pénznek" valóban lenne sokkal jobb, értékesebb, fontosabb helye.

Látod szerintem a kritikád és  szempontod jogos. Ahogy ha jól értem te is értetted, hogy ezen 2 év sportinfrastruktúra beruházásait milyen időtávon kell nézni.

És amúgy személy szerint én még azzal is egyetértek veled, hogy lenne jobb helye. Csak ugye árnyaltabban nézni a képet, nem olyan "hatásos", mint százmilliárdos stadionépítkezésekkel hergelni a népeket.
Valóban árnyaltabban kell nézni a képet.
Egy viszonylag szegény családban mi a fontosabb?
A lapostévé - bár nincs jó műsor benne -, vagy cipő a gyereknek?

Egy viszonylag szegény országban mi a fontosabb?
A FOCIstadionok tömkelege - bár nincs jó foci bennük -, vagy pl. több mentőautó?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 18 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 40 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.