Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+9
DKW
Jóska.bá
Gejza
Rumcájsz
pincesor
doktorKá
mavtelep
kondor
Clochard
13 posters

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:18





Jó kis vicc.
Ehhez képest az Egyesült Államokban készült lista a képviselők (szenátorok) vallási hovatartozásáról. Hát nem bájos?


http://www.pewforum.org/files/2008/12/appendix.pdf
Magyarországon, nem is olyan rég (jobbára az általatok imádott Horthy-korszakban) Smile minden dokumentum tartalmazta az etnikai és vallási hovatartozást is.
Egy jó ideje nem.
Az USÁ-ban meg mindig is.

Ez egy olyan tévedés és félremagyarázás, mint amit a vasárnapi boltzárral kapcsolatban szoktatok mondani:
nyugaton semmi problémát nem okozott.
Perszehogynem, mert ezer éve így élnek.
Mi meg jó 30 éve NEM.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Jézus!

Témanyitás by Vendég 2015-05-31, 17:17

Jóska.bá írta:
Trollirtó írta:
A devizahitelesek egészen addig jobban jártak,mint a forinthitelesek.
A védosztag egészen egyszerűen a saját maga által kreált problémát "oldotta meg".

Az előbb én is irtam, hogy 2010-ig csak jól jártam - amig nem jött a "vonósnégyes"

ADDIG NEM CSAPTÁK BE ŐKET A BANKOK? ÉRDEKES ...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-05-31, 17:12

Ez se rossz:)


Az Amerikai Tudósok Szövetsége (Federation of American Scientists - FAS) a nyilvános adatokból egy olyan összeállítást közölt, amelyből kiderül, hány afro-amerikai, latin, ázsiai és indián származású képviselője van a Fehér Háznak.


http://www.fas.org/sgp/crs/misc/R41647.pdf


Kellemes böngészgetést (vagy épp sápítozást, ízlés szerint)
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Mint mindig - és folyton-folyvást....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:11

Trollirtó írta:
A devizahitelesek egészen addig jobban jártak,mint a forinthitelesek.
A védosztag egészen egyszerűen a saját maga által kreált problémát "oldotta meg".

Az előbb én is irtam, hogy 2010-ig csak jól jártam - amig nem jött a "vonósnégyes"
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by turidani 2015-05-31, 17:10

Jóska.bá írta:.....ha nem lenne napi rendszerességű a zsidózás, cigányozás, idegenezés....

van erre egy vicc(?):

Brezsnyev és Reagan beszélgetnek az antiszemitizmusról,
Reagan szóvá teszi, hogy a Szovjetunióban még mindig van antiszemitizmus.
Mire Brezsnyev:
- Ez egy alaptalan vádaskodás, hiszen például a Bolsoj Tyeátr-ben is dolgozik 12 zsidó !
Reagan úr ! Hány zsidó van a new yorki Metropolitenben ?
Reagan válasza:
- Nem tudom.....



Jó kis vicc.
Ehhez képest az Egyesült Államokban készült lista a képviselők (szenátorok) vallási hovatartozásáról. Hát nem bájos?


http://www.pewforum.org/files/2008/12/appendix.pdf
turidani
turidani

Hozzászólások száma : 991
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 17:08

Jóska.bá írta:
MátéBence írta:

Még szerencse, hogy a devizahitelem és a lehetséges legjobb forint-hitel közötti különbséget 
egy elkülönitett számlára gyűjtöttem. 
Pontosan ezt kéne tanítani:
a gyanúsan jó ajánlatokat így kéne kezelni.
Ez a gyűjtőgetés is kockázatos, mert vagy megmarad, vagy nyereség les - majd egyszer:)

A baj az, hogy a devizahiteleket sokan úgy vették fel, hogy "szinte ingyen van", gyűjjék - nagy-nagy tisztelet a kivételnek!!!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-05-31, 17:06

"MátéBence"

Ez legalább próbálkozás egy magyarázatra. És ezért a próbálkozásért tisztellek. Még akkor is, ha amúgy itt-ott tévedsz és teljesen rossz vágányon vagy. De akkor haladjunk sorban.

1. Valóban A devizahitelezést mint olyat még az első Fidesz kormány alatt tették lehetővé. Miért? Mert akkor olya jól állt az ország, hogy politikai konszenzus (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt abban, hogy legkésőbb 2006-ban bevezetjük az EUR-t.
2. A Fidesz kormány úgy engedte a devizahotelezést elvileg (!!!!), hogy  közeben egy 100% forint alapú lakástámogatási rendszert dolgoztak ki és vezettek be. Érdekes akkor senkinek nem jutott eszébe devizában eladósodni.
3. Amikor a ballib kormányok megszűntették a forint alapú lakástámogatást, és mellette teljes mértékben elkúrták a fiskális politikát, akkor kezdet felfutni a devizahitelezés. Akkor szóltak mindenfelől a magyar kormánynak, hogy ÉLETVESZÉLYES, amit csinál. ÉS tudod mit csinált erre Gyurcsány Ferenc? Segítek: Semmit. Leszarta az egészet és támogatta a devizahitelek felfutását.
4. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a svájci frank világméretű erősödésének bármely magyar kormány a felelőse. Viszont!!!!!! Ez pontosan az a KOCKÁZAT? amire már 2004-ben szóltak a megfelelő szakemberek. Bekeértve az MNB-t, az EKB-t és az Osztrák jegybank elnökét, stb-stb.

Én mint nem zseniális szakértő ezeket a tényeket és érveket ajánlom a figyelmedbe.



1. A devizahitelezés egy Járai Zsigmond nevezetű MNB elnök alatt, már a szoc. kormányok idején vált a szinte kizárólagos hitelezési formává ebben az országban, mivel J.Zs. - ezzel is hathatósan támadva a Medgyessy - Gyurcsány kormányok gazdaságpolitikáját - csillagászati magasságokba tornázta fel a forint bankközi kamatot. Ezáltal a forinthitelezés teljesen leállt a kis hazánkban.

Csak emlékeztetlek, hogy éppen a fideszes önkormányzatok jártak az élen a devizahiteles kötelezettségvállalásban és az államháztartás eladósításában. Nyakra-főre milliós és milliárdos összegekben vették fel a devizahiteleket Soprontól - Debrecenig és Hódmezővásárhelyig, illetve vissza. Őket aztán persze az Orbán kormány - amikor már bekövetkezett a deviza válság - kihúzta a slamasztikából, a kisembereket meg hagyta/hagyja és hagyni is fogja megdögleni!!!

2 - 3. Fidesz lakástámogatás!
Nos ez volt az utolsó és igazi V2-es csodafegyvere a már bukott Orbán kormánynak, amivel még a regnálása után évekkel is képes volt a padlóra küldeni a magyar gazdaságot és az államháztartási hiányt soha nem látott mértékben meglódította!!!

Az ekkor regnáló szoc. kormányok óriási bűne volt, hogy ezt az egyre hangosabban ketyegő bombát rögtön a kormányra kerülésük után nem hatástalanították, erre már csak akkor szánták el magukat amikor már későn volt. Amúgy pedig a magyar fidesz-közeli oligarchák és párt potentátok ekkor jutottak a n+1-ik kacsalábon forgó ingatlanjaikhoz - mindezt az adófizetők pénzéből szinte 100%-osan meghitelezve!!!

4. Devizahitel-ügy kockázat 2002-201. között.
Nem tudom, hogy az a klasszikus mondás megvan-e neked, hogy egy hídon akkor kell átkelni amikor odaérünk az általa átívelt folyóhoz. Magyarán történelmietlen feltevésekből utólag nem érdemes értelmetlen műbalhét kovácsolni!
Ez a híd pedig "tisztelt barátom" 2010 nyarán tűnt fel a láthatáron és az akkori "nagy fülkeforr" kormánya pedig ennek ellenére még évekig semmit nem tett a kivédésére.
Mára már ez a helyzet tarthatatlanná vált - a megoldásokat - fideszes önkormányzatok kimentése, ócsai lakópark szánalmas története, árfolyamgáttal a hitelezés időtartamának a végtelenített kitolása - pedig már ismerjük.

Tökéletesen igazad van, amikor itt az időbeni és hathatós  kormányintézkedéseket hiányolod, de ezeket ne Gyurcsánynak és Bajnainak, hanem az időben egyedül és kizárólag kompetens Orbánnak vesd fel!!!

-
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Én például nyertem a kamat-különbségen....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 17:02

MátéBence írta:

DE ti konkrétan mit is csináltatok 2002-2010 között devizahtieles ügyben? Hogyan is próbáltátok elejét venni a problémának? Milyen konkrét lépésekkel csillapítottátok a edvizahitelesek nehéz helyzetét?

Ismét nehéz kérdések, amikre természetesen tudom, hogy nem fogsz válaszolni.

Még szerencse, hogy a devizahitelem és a lehetséges legjobb forint-hitel közötti különbséget
egy elkülönitett számlára gyűjtöttem. Ebből fizettem utána azt a bukást, amit a
Kósa-Selmeczi-Orbán-Matolcsy kvartett követett el 2010-ben.

(Egyébként még igy is némi nyereseéggelzártam - nem is hallottál (olvastál) panaszkodni.
Amit viszont műveltek a képviselők 1,7 milliárdos devizahitelének végtörlesztésével - kifogásoltam !)
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:59

Jóska.bá írta:
 Csak azt nem játszhatjuk, hogy kizárólag a holokausztra kell emlékezni, viszont minden ami a magyarságnak fontos, azt felejteni kéne.
Finomítanám:
az nem jó, ha emlékezgetünk, erre így, arra úgy, amarra meg sehogyse.
Ahogy a kurzus diktálja.
Pedig mindenre kellene emlékezni, ami a nemzetet érintette - hogyúgymondjam egyfajta letisztult történelmi emlékezettel.
Szabadság-térre odatrottyantott, senki által nem kívánt, felavatott, sőt nem megszentelt, ellenben többszázmiilió közpénzből NEM fölavatott monumentális förmedvény nélkül is---
Sőt így végképp nem.


A hozzászólást Trollirtó összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-05-31, 17:03-kor.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Ezzel a kávé elfogyott...

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:53

Furcsállom, de MOST IS egyetéretek Veled:)
Egyértelmű, hogy az első védosztagkormány által teremtett lehetőséggel élő bankok (kockázatos!!!) devizahitel-ajánlatával élők magasról kiröhögték az akkor is forinthitelt felvevőket.
Egészen a védosztagkormány második fellépéséig.
Azóta meg kell menteni őket.
Közpénzen, persze.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Én szivesen kihagynám....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 16:53

csak úgy van ez, mint én és az öcsém.
Én szivem szerint nagy ivben tennék Triasnonra, de
az öcsém valahogy mindig oda lyukad ki -
és már indul is a végtelen körös vita.....

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:.....ha nem lenne napi rendszerességű a zsidózás, cigányozás, idegenezés....

van erre egy vicc(?):

Brezsnyev és Reagan beszélgetnek az antiszemitizmusról,
Reagan szóvá teszi, hogy a Szovjetunióban még mindig van antiszemitizmus.
Mire Brezsnyev:
- Ez egy alaptalan vádaskodás, hiszen például a Bolsoj Tyeátr-ben is dolgozik 12 zsidó !
  Reagan úr ! Hány zsidó van a new yorki Metropolitenben ?
Reagan válasza:
- Nem tudom.....



MátéBence írta:

SZevasz Jóska bá!

Felejtsük el a múltat. Felejtsük el 2007-et. Felejtsük el Trianont. Ok-ok. Értem.

Na de akkor a holokausztot miért kell minden áldott nap az arcunkba tolni? Azt nem lehetne szintúgy elfelejteni?

SZerintem nincs napi szintű, cigányozás és zsidózás. Max a politikai periférián. Dehát szerintem a politikai diskurzust nem a szélsőséges 5%-hoz kellene márni. Rosszul benchmarkolunk. Mindenesetre döntsd el kérlek, hogy melyik megközelítést javalod. Emlékezzünk, vagy felejtsünk. Vagy ez vagy az. Csak azt nem játszhatjuk, hogy kizárólag a holokausztra kell emlékezni, viszont minden ami a magyarságnak fontos, azt felejteni kéne.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Ki fog ezután olyan jól megszokottan alákérdezni a miniszterelnöknek ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 16:48

pincesor írta:Most olvasom, hogy meghalt Obersovszky Péter. 55 éves volt.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:45

MátéBence írta:


Egyet értek. Vannak dolgok amikre emlékezni kell. És igen,pont azért, hogy ne történhessen hasonló. De ennek az emlékezésnek normális kereket között kell maradnia mind Trianon, mint holokauszt ügyben. Mindenképpen elkerülendő a vallásos hozzáállás, a tabuk gyártása és a traumák politikai fegyverként való használata.
Most én értek veled egyet.
Akkor, ha ez MINDENKIRE, és minden pártra, beleértve a védosztagot is - érvényes.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Igen. Magyarország nemzetközi megitélésének volt köszönhető !

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 16:40

Most - állitólag-minden makro-közgazdasági mutató jobb, mint akkor volt -
mégis rossz az ország nemzetközi megitélése (hire) és ezért gyenge aforint !

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:... a kormány "sikeres megmentése" nélkül
a devizahitelesek akár 70 eFt-tal is többet fizetnének....

Persze, ha a Ft/EUR-t - unortodox módon -
nem tornázták volna  - mindjárt a kormányzás elején -
300 fölé, nem is lett volna kit "megmenteni".....

és ezzel az én kávém elfogyott.....

Jóska bá!

egy kérdés. Amikor 1 EUR 232 Ft-volt, akkor az a Gyurcsány kormány érdeme volt szerinted?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:27

Majdnem egyetértünk.
Szerintem  is emlékeznünk kell a nemzet dicsőséges dolgaira büszkeségből és ocsmány dolgaira tanulságképpen.
Ezekkel semmi baj nincs.
Egyiket sem ócsároljuk.
Vagy ha igen, az NAGYON nagy baj.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:24

Bődületes marhaságot beszélsz.
Az első védosztagkormány csinált lakástámogatást, ami költségvetésileg tartósan elviselhetetlen volt.
Egyidejűleg megteremtette a deviza-valuta másféle kezelésének lehetőségét.
Ezzel a bankok előálltak egy másféle hitelkonstrukcióval, amit hülye lett volna bárki is nem igénybe venni.
Az adott kockázattal.
SEMMI baj nem volt ezzel, amíg el nem jött a második védosztagkormány.
Egészen addig minden devizahiteles röhögött a forinthitelesen (rajtam is).

Aztán meg nem.
Aztán meg "megmentették".

Semmilyen kormánynak semmilyen felelőssége nincs a devizahitelesekkel kapcsolatban, CSAK a védosztagkormánynak!!!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:18

MátéBence írta:


Az, hogy mikor hogy éltek az emberek az nehéz kérdés. Mert ugye ezt egyszer meg megtárgyaltuk, hogy az nem jólét, amikor a jövőt felélve, hitelből, az adósságot folyamatosan duzzasztva maga előtt próbál egy kormány jólétet termteni. Ti ezt csináltátok elbaltázott  és katasztrófális módon. És ennek az árát nem csak a mostani és az előző Orbán-kormánynak kell megfizetni, hanem még az elkövetkezendő 4-5 kormánynak is.
Nem értek egyet.
A jövő felélését pl. egyértelműen a manyup-pénzek konfiskálása jelentette.
Meg a többi.
A zember akkor akar elviselhető módon élni, amikor él.
Most azt se mondhatja, hogy majd a gyerekeimnek jobb lesz - mert elmennek jobb helyre.

Az ennek a kis országnak a határain belül élő állampolgárok többségének ami most van: NEM JÓ.
Régebben se volt jó, de JOBB MINT MOST!!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 16:12

MátéBence írta:
Trollirtó írta:
A DK-val kapcsolatos megjegyzésedre: no comment.
Illetve de:
A szokásos módszered: saját betegségetek tüneteit vetíted ki  az ellenfélre.
Attól ez még  NEM igaz, nem tény és nem érv.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 16:08

Rumcájsz írta:"MátéBence"

1. Úgy, hogy a demokráciában van olyan hogy véleményszabadság.
2. A világ legnagyobb demokráciájában a Mein Kampf szabadon forgalmazható és megvehető.
3. Jobb helyeken az ilyen képeket meghagyják az ilyen képek fenntartására létrehozott szélsőséges fórumokon és  nem cipelik olyan helyre, ahova nem való

Bingó!

1. Vedd úgy, hogy ez a kép a legteljesebb véleményszabadság jegyében született és az ország még normális többségének a lesújtó véleményét tükrözi rólatok.
2. Teljesen egyetértek veled abban, hogy a Mein Kampf forgalmazását és a diktátor ilyenformán történő dicsőítését kb egy kategóriába soroltad.
3. Miután ez állítólag még egy szabad fórum és nem a te weboldalad, így engedtessék meg nekem  és a veled nem mindenben és teljesen egyező véleményt nyilvánító többi társaimnak, hogy itt a mi álláspontunk sem mint egy szélsőség kerüljön megbélyegezésre!
Ilyen alapon akár én is mondhatnám rólad, hogy te egy szélsőséges troll vagy itt és nem pedig egy "kulturált" vitapartner.

1. Mi az, hogy rólunk? Ezt részletezd már. Rólam? Úgy, hogy én magam sosem voltam antiszemita? nem volt semmiféle antiszemita hozzászólásom? Rólunk? Hogy is van ez? Csak nem ott tartunk megint, hogy kedves balliberális kommentelő barátom Te ismét sötét bunkó primitív és hazug módon megpróbálod az antiszemita kártyát kijátszani a vitapartnereddel szemben? Még korrigálhatsz.
2. Milyen diktátor, milyen dicsőítésérő beszélsz? Én semmit nem soroltam egy kategóriába. Pusztán megjegyeztem, hogy amerikában pl. szabadon kiadható a Mein Kampf is. Nem szép dolog olyat hazudni a másik szájába, amit nem mondott. Ugye.
3. Ez egy teljesen szabad fórum. És ide is hozhattad. Ahogy eljöhetsz hozzám a lakásomba is, csak nem feltétlen tartom civilizált viselkedésnek, ha a nappalim közepén található zöld szőnyegemre szarsz. Te pedig most képletesen ideszartál és erre merészeltem utalni.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 16:03

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

SZerintem nincs napi szintű, cigányozás és zsidózás. Max a politikai periférián. Dehát szerintem a politikai diskurzust nem a szélsőséges 5%-hoz kellene márni. Rosszul benchmarkolunk. Mindenesetre döntsd el kérlek, hogy melyik megközelítést javalod. Emlékezzünk, vagy felejtsünk. Vagy ez vagy az. Csak azt nem játszhatjuk, hogy kizárólag a holokausztra kell emlékezni, viszont minden ami a magyarságnak fontos, azt felejteni kéne.

Vannak dolgok, amikre emlékezni kell.
Azért, hogy soha többé ne történhessen hasonló.
Ilyen többek között a holokauszt, meg a trianon is.

És a lényeg:MINDENT el kell kerülni és meg kell akadályozni, ami ezekhez vezetett...

Egyet értek. Vannak dolgok amikre emlékezni kell. És igen,pont azért, hogy ne történhessen hasonló. De ennek az emlékezésnek normális kereket között kell maradnia mind Trianon, mint holokauszt ügyben. Mindenképpen elkerülendő a vallásos hozzáállás, a tabuk gyártása és a traumák politikai fegyverként való használata.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 16:00

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Persze. Lehet méltatlankodni, meg keveselni amit a fidesz kormány csinált.

DE ti konkrétan mit is csináltatok 2002-2010 között devizahtieles ügyben? Hogyan is próbáltátok elejét venni a problémának? Milyen konkrét lépésekkel csillapítottátok a edvizahitelesek nehéz helyzetét?

Ismét nehéz kérdések, amikre természetesen tudom, hogy nem fogsz válaszolni.

NEM KELLETT csinálni semmit.
A devizahitelesek egészen addig jobban jártak,mint a forinthitelesek.
A védosztag egészen egyszerűen a saját maga által kreált problémát "oldotta meg".

Bourbonabb vagy a legcsökttebb Bourbonnál. De komolyan. Mindazok után ami történt, Te most 2015 nyarán kvázi azt mondod, hogy nem kellett semmit csinálniuk. Döbbenetes vagy. Még szerencse, hogy ti tényleg úgy is jártok rendre mint a Bourbonok.
Szeretettel és tisztelettel ajánlom a kollégának írt pár pontomat a te figyelmedbe is. Ha gondolod szépen pontonként reagálhatsz, vagy megcáfolhatsz.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 15:58

Trollirtó írta:
Koncsita írta:Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Qpi0yc

"A hálaadó misében egy mondatot szenteltek Orbán Viktornak. A kis tempom megtelt, néhány hely maradt üresen. Főleg idősebbekkel, középkorúakkal. A mise alatt beszűrődött a szemközti tüntetés zaja. A templom előtt riporterek, fényképészek, ATV stáb."

Kicsi kápolna, mégis maradt üres hely.
Több kérdésem nincs.

Nekem sincs kérdésem. Kicsi kápolna és mégis maradt üres hely. Ero a hatalmas fidesz táboron belül elenyészően kevesen vannak a szektás elmebetegket.

Ellenben ugye mondjuk a DK-val, amiben CSAK ÉS KIZÁRÓLAG szektás elmebetegek vannak. Természetesen tisztelet a kivételeknek.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 15:57

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Ezt nem Lázár mondta. Amit Ő mondott, az teljes kontextusát tekintve 100% rendben van. Mondom ezt azoknak, akik amúgy azon keseregnek, hogy az öszödi beszédből pár mondatot kiragadtak. Ugye az egységes mérce...

Bencegyerek.
Valamit piszkosul nem értesz.
A népség- katonaság fele a létminimum alatt él. Amúgy régebben csak egy picivel élt jobban - de jobban.
Hogy lehetne neki valamije is?
Tudvalévő, hogy a népesség java része dolgozni akar és abból el szeretné tartani a családját.
 SEMMI MÁST NEM VÁR EL, csak munkát és kenyeret
Ez egy sokezer éves probléma.
De ha egy közpénzből (jól) élő közutálatnak örvendő politikus ilyet mond, az tűrhetetlen.
És ennek az öszödi beszédhez SEMMI köze.
Az a kormányzásról szólt.
Szólhatna erről a kormányzásról is.
Sőt, leginkább erről szól..

Maradjunk a Lázár szövegénél. Ott és akkor amit Ő elmondott az 100% helytálló korrekt. Semmi olyan nincs benne, amit amúgy azóta a ballib oldal megpróbál belehazudni. Ugye a kontextus. Erre utaltam is.
Kérdezem tőled: Meghallgattad az egész beszédét?

Az, hogy mikor hogy éltek az emberek az nehéz kérdés. Mert ugye ezt egyszer meg megtárgyaltuk, hogy az nem jólét, amikor a jövőt felélve, hitelből, az adósságot folyamatosan duzzasztva maga előtt próbál egy kormány jólétet termteni. Ti ezt csináltátok elbaltázott és katasztrófális módon. És ennek az árát nem csak a mostani és az előző Orbán-kormánynak kell megfizetni, hanem még az elkövetkezendő 4-5 kormánynak is.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 15:53

Rumcájsz írta:"MátéBence"

Persze. Lehet méltatlankodni, meg keveselni amit a fidesz kormány csinált.

DE ti konkrétan mit is csináltatok 2002-2010 között devizahtieles ügyben? Hogyan is próbáltátok elejét venni a problémának? Milyen konkrét lépésekkel csillapítottátok a edvizahitelesek nehéz helyzetét?

Ismét nehéz kérdések, amikre természetesen tudom, hogy nem fogsz válaszolni.

Azért nem tud rá szegény válaszolni mert nem jó a kérdésfelvetésed!
2002 - 2010 között ugyanis még nem volt devizahitel-ügy, amit mint hitelkonstrukciót egyébként éppen ti találtatok ki az előző országlásotok folyamán!!!.
2010 márciusában a kormányváltás idején még csupán 184,78 forint volt, ma pedig 298,79 forint a svájci frank ára - és ez még bőven alatta volt a tervezett és elviselhetőnek vélt kockázatnak!
Ezt egy olyan igazán nagy és zseniális "pénzügyi szakértő" mint te igazán megérthetnéd.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 11kyxe9

Ez legalább próbálkozás egy magyarázatra. És ezért a próbálkozásért tisztellek. Még akkor is, ha amúgy itt-ott tévedsz és teljesen rossz vágányon vagy. De akkor haladjunk sorban.

1. Valóban A devizahitelezést mint olyat még az első Fidesz kormány alatt tették lehetővé. Miért? Mert akkor olya jól állt az ország, hogy politikai konszenzus (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt abban, hogy legkésőbb 2006-ban bevezetjük az EUR-t.
2. A Fidesz kormány úgy engedte a devizahotelezést elvileg (!!!!), hogy közeben egy 100% forint alapú lakástámogatási rendszert dolgoztak ki és vezettek be. Érdekes akkor senkinek nem jutott eszébe devizában eladósodni.
3. Amikor a ballib kormányok megszűntették a forint alapú lakástámogatást, és mellette teljes mértékben elkúrták a fiskális politikát, akkor kezdet felfutni a devizahitelezés. Akkor szóltak mindenfelől a magyar kormánynak, hogy ÉLETVESZÉLYES, amit csinál. ÉS tudod mit csinált erre Gyurcsány Ferenc? Segítek: Semmit. Leszarta az egészet és támogatta a devizahitelek felfutását.
4. Ugye nem gondolod komolyan, hogy a svájci frank világméretű erősödésének bármely magyar kormány a felelőse. Viszont!!!!!! Ez pontosan az a KOCKÁZAT? amire már 2004-ben szóltak a megfelelő szakemberek. Bekeértve az MNB-t, az EKB-t és az Osztrák jegybank elnökét, stb-stb.

Én mint nem zseniális szakértő ezeket a tényeket és érveket ajánlom a figyelmedbe.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-05-31, 15:49

"MátéBence"

1. Úgy, hogy a demokráciában van olyan hogy véleményszabadság.
2. A világ legnagyobb demokráciájában a Mein Kampf szabadon forgalmazható és megvehető.
3. Jobb helyeken az ilyen képeket meghagyják az ilyen képek fenntartására létrehozott szélsőséges fórumokon és  nem cipelik olyan helyre, ahova nem való

Bingó!

1. Vedd úgy, hogy ez a kép a legteljesebb véleményszabadság jegyében született és az ország még normális többségének a lesújtó véleményét tükrözi rólatok.
2. Teljesen egyetértek veled abban, hogy a Mein Kampf forgalmazását és a diktátor ilyenformán történő dicsőítését kb egy kategóriába soroltad.
3. Miután ez állítólag még egy szabad fórum és nem a te weboldalad, így engedtessék meg nekem  és a veled nem mindenben és teljesen egyező véleményt nyilvánító többi társaimnak, hogy itt a mi álláspontunk sem mint egy szélsőség kerüljön megbélyegezésre!
Ilyen alapon akár én is mondhatnám rólad, hogy te egy szélsőséges troll vagy itt és nem pedig egy "kulturált" vitapartner.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.