Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+3
doktorKá
Trollirtó
MátéBence
7 posters

35 / 40 oldal Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 11:11

doktorKá írta:
Trollirtó írta:

Szóval szerinted a magyar reformok és kancellárok működnek, mi?
Szarul, de működnek?

Amúgy pedig felvilágosítalak, hogy ha ebben az országban élsz, akkor

egészségbiztosítási ÉS munkaerőpiaci járulékot és
szociális hozzájárulási adót
fizetsz. TB-járulékot NEM.

Az adót viszont beszedi-behajtja az állam és arra költi, amire akarja, a többi adóval együtt.


http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Tb_jarulekok_es_ellatasok_modositasa_2016to_W06H5T

Ezt most mi a búbánatért tetted ide?
Akinek van munkahelye vagy vállalkozó, az az általam említett
két módon fizet.
A nagyobbik tétel a szociális hozzájárulási adó, amit a kormány
a többi adóval együtt arra költ, amire akar.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 11:02

doktorKá írta:
MátéBence írta:

Szevasz Doki!

Az megvan, hogy tegnap Trolli pajti kb 50X nem volt hajlandó válaszolni arra a nagyon egyszerű kérdésre, hogy miért csak Magyarországnak kellett 2008-ban az IMF-hez szaladnia? Miért nem a lengyeleknek, cseheknek vagy szlovákoknak?

Valamilyen hihetetlen és megmagyarázhatatlan oknál fogva erre a kérdésre Trolli pajti vagy nem tud válaszolni, vagy nincs hozzá gerince. Szerinted? Smile

Szia

Öszintén, ezt rühellem bennük. MI simán beismerjük, a hibákat, a nem védhető dolgokat. ŐK miért nem képesek erre? Sokkal normálisabban lehetne beszélgetni.

Mert vagy ostobák és 1 bitesek (nagyrésze az), vagy nettó gerinctelen gazemberek, akik nem hülyék, pontosan tudják, hogy védhetetlen, de annyi gerinc nincs bennük, hogy elismerjék a hibáikat, bűneiket.

Én azért időről-időre próbálkozom kiszedni Trolli barátunkból a válaszát, hogy vajon miért csak nekünk kellett IMF hitelért szaladni 2008-ban? Próbáld meg megkérdezni te is. Hátha egyszer megunja a szégyenteljes menekülését és válaszol egyenesen.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2016-04-07, 10:58

MátéBence írta:

Érd polgármestere csattanós választ adott Galló Istvánnénak



T. Mészáros András, Érd polgármestere közleményt adott ki, melyben reagál Galló Istvánnénak, a Pedagógus Szakszervezet elnökének sztrájkfelhívással kapcsolatos levelére – olvashatjuk az erdmost.hu honlapon.

A tegnapi napon – az ország többi polgármesteréhez hasonlóan – levelet kaptam a Pedagógus Szakszervezet elnökétől, Galló Istvánnétól, amelyben arra kér, hogy a szakszervezet sztrájkfelhívását postázzam az érdi közoktatási intézmények vezetőinek.

Eredetileg nem volt szándékomban kommentálni a szakszervezet tegnap nyilvánosságra került sztrájkfenyegetését, de miután – még ha ilyen udvariatlan módon is, de – megszólíttattam, néhány megjegyzést mégiscsak fűznék hozzá.

Az egyik, hogy nem vagyok postás. A közel 70 ezres lélekszámú Érd Megyei Jogú Város sorozatban harmadszor megválasztott polgármestere vagyok.

A másik, hogy Galló Istvánné láthatóan nem ismeri az önkormányzati törvényt. Ez ugyanis nem írja elő és nem is teszi lehetővé a polgármesterek számára sztrájkok szervezését. Ha a szakszervezeti tagdíjakból nem futja postai bélyegre, ha nem kellően felkészült az apparátusa ahhoz, hogy leveleket postára adjon vagy emailen elküldjön, akkor a vezetői képességeit kellene önkritika alá vonnia.

A harmadik, hogy az általa képviselt szakszervezet – ezen postai szolgáltatásra felkérő levelén kívül – eddig egyetlen alkalommal sem keresett meg azzal, hogy az érdi közoktatási intézmények helyzetéről, az azokban folyó szakmai munkáról tájékoztatást kérjen.

Ha megtette volna, akkor elmondtam volna, hogy az elmúlt közel két és fél önkormányzati ciklusban több milliárd fordítottunk az érdi közoktatási intézmények – óvodák, iskolák – építésére, felújítására.

Elmondtam volna, hogy ebben a ciklusban két új középiskolát és egy általános iskolát építünk, két óvoda mellett.

Ha összevetjük az érdi közoktatási intézmények fejlesztésére szánt összegeket más fejlesztésekkel, akkor látható, hogy az előbbi kiemelt prioritást élvezett és élvez Érden.

Beszédes az a tény is, hogy a múlt heti, egy órásra hirdetett kormányellenes demonstráció Érden teljes kudarcot vallott. Egyetlen egy érdi intézmény sem volt ugyanis, ahol a tantestület megszavazta volna az ehhez való csatlakozást.

Az érdi oktatási intézményekben nemcsak kiváló munka folyik, de az érdi diákok az Ifjúsági Önkormányzat révén országosan is példamutató érdekképviselettel és tíz millió forintos saját éves költségvetéssel rendelkeznek.

Hiszem, hogy csak akkor lehet eredményes és sikeres az oktatás, ha annak résztvevői odafigyelnek egymásra, és nem engedik, hogy politikai szándékoktól vezérelve kijátsszák őket egymás ellen.

Ezért azt kérem minden érdi pedagógustól, hogy ne vegyenek részt a sztrájkban, és azt javaslom annak, aki jelenleg tagja a pedagógusok szakszervezeteinek, hogy lépjenek ki, és alakítsanak olyan önálló, független szervezetet maguknak, amely valóban képes az érdekeik és az oktatás érdekeinek képviseletére, valamint nem szolgáltatja ki őket napi politikai érdekeknek.

Érd, 2016. április 6.


Király! Fasza gyerek!
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2016-04-07, 10:56

MátéBence írta:

Szevasz Doki!

Az megvan, hogy tegnap Trolli pajti kb 50X nem volt hajlandó válaszolni arra a nagyon egyszerű kérdésre, hogy miért csak Magyarországnak kellett 2008-ban az IMF-hez szaladnia? Miért nem a lengyeleknek, cseheknek vagy szlovákoknak?

Valamilyen hihetetlen és megmagyarázhatatlan oknál fogva erre a kérdésre Trolli pajti vagy nem tud válaszolni, vagy nincs hozzá gerince. Szerinted? Smile

Szia

Öszintén, ezt rühellem bennük. MI simán beismerjük, a hibákat, a nem védhető dolgokat. ŐK miért nem képesek erre? Sokkal normálisabban lehetne beszélgetni.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Trolli pajti figyemébe

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 10:56

Érd polgármestere csattanós választ adott Galló Istvánnénak


T. Mészáros András, Érd polgármestere közleményt adott ki, melyben reagál Galló Istvánnénak, a Pedagógus Szakszervezet elnökének sztrájkfelhívással kapcsolatos levelére – olvashatjuk az erdmost.hu honlapon.

A tegnapi napon – az ország többi polgármesteréhez hasonlóan – levelet kaptam a Pedagógus Szakszervezet elnökétől, Galló Istvánnétól, amelyben arra kér, hogy a szakszervezet sztrájkfelhívását postázzam az érdi közoktatási intézmények vezetőinek.

Eredetileg nem volt szándékomban kommentálni a szakszervezet tegnap nyilvánosságra került sztrájkfenyegetését, de miután – még ha ilyen udvariatlan módon is, de – megszólíttattam, néhány megjegyzést mégiscsak fűznék hozzá.

Az egyik, hogy nem vagyok postás. A közel 70 ezres lélekszámú Érd Megyei Jogú Város sorozatban harmadszor megválasztott polgármestere vagyok.

A másik, hogy Galló Istvánné láthatóan nem ismeri az önkormányzati törvényt. Ez ugyanis nem írja elő és nem is teszi lehetővé a polgármesterek számára sztrájkok szervezését. Ha a szakszervezeti tagdíjakból nem futja postai bélyegre, ha nem kellően felkészült az apparátusa ahhoz, hogy leveleket postára adjon vagy emailen elküldjön, akkor a vezetői képességeit kellene önkritika alá vonnia.

A harmadik, hogy az általa képviselt szakszervezet – ezen postai szolgáltatásra felkérő levelén kívül – eddig egyetlen alkalommal sem keresett meg azzal, hogy az érdi közoktatási intézmények helyzetéről, az azokban folyó szakmai munkáról tájékoztatást kérjen.

Ha megtette volna, akkor elmondtam volna, hogy az elmúlt közel két és fél önkormányzati ciklusban több milliárd fordítottunk az érdi közoktatási intézmények – óvodák, iskolák – építésére, felújítására.

Elmondtam volna, hogy ebben a ciklusban két új középiskolát és egy általános iskolát építünk, két óvoda mellett.

Ha összevetjük az érdi közoktatási intézmények fejlesztésére szánt összegeket más fejlesztésekkel, akkor látható, hogy az előbbi kiemelt prioritást élvezett és élvez Érden.

Beszédes az a tény is, hogy a múlt heti, egy órásra hirdetett kormányellenes demonstráció Érden teljes kudarcot vallott. Egyetlen egy érdi intézmény sem volt ugyanis, ahol a tantestület megszavazta volna az ehhez való csatlakozást.

Az érdi oktatási intézményekben nemcsak kiváló munka folyik, de az érdi diákok az Ifjúsági Önkormányzat révén országosan is példamutató érdekképviselettel és tíz millió forintos saját éves költségvetéssel rendelkeznek.

Hiszem, hogy csak akkor lehet eredményes és sikeres az oktatás, ha annak résztvevői odafigyelnek egymásra, és nem engedik, hogy politikai szándékoktól vezérelve kijátsszák őket egymás ellen.

Ezért azt kérem minden érdi pedagógustól, hogy ne vegyenek részt a sztrájkban, és azt javaslom annak, aki jelenleg tagja a pedagógusok szakszervezeteinek, hogy lépjenek ki, és alakítsanak olyan önálló, független szervezetet maguknak, amely valóban képes az érdekeik és az oktatás érdekeinek képviseletére, valamint nem szolgáltatja ki őket napi politikai érdekeknek.

Érd, 2016. április 6.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Szevasz Doki :)

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 10:40

doktorKá írta:
Trollirtó írta:

Szóval szerinted a magyar reformok és kancellárok működnek, mi?
Szarul, de működnek?

Amúgy pedig felvilágosítalak, hogy ha ebben az országban élsz, akkor

egészségbiztosítási ÉS munkaerőpiaci járulékot és
szociális hozzájárulási adót
fizetsz. TB-járulékot NEM.

Az adót viszont beszedi-behajtja az állam és arra költi, amire akarja, a többi adóval együtt.


http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Tb_jarulekok_es_ellatasok_modositasa_2016to_W06H5T

Szevasz Doki!

Az megvan, hogy tegnap Trolli pajti kb 50X nem volt hajlandó válaszolni arra a nagyon egyszerű kérdésre, hogy miért csak Magyarországnak kellett 2008-ban az IMF-hez szaladnia? Miért nem a lengyeleknek, cseheknek vagy szlovákoknak?

Valamilyen hihetetlen és megmagyarázhatatlan oknál fogva erre a kérdésre Trolli pajti vagy nem tud válaszolni, vagy nincs hozzá gerince. Szerinted? Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 10:38

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Bocsánat. Az nem szerintem, hanem puszta tény, hogy a kórházfelújításba 600 milliárdot tolt bele az állam, részben EU-s pénzekkel. Ez minden, csak nem annak a jele, hogy a kórházakat magukra hagyták volna és lerohasztanák.

A problémákat, amiket soroltál, azok korábban is voltak és sajnos a Fidesz kormány sem tudott csodát művelni.

Bocsánat. Nem szerintem, hanem puszta tény, hogy a stadionápítésekbe
számilliárdokat tolt bele az állam, a foci pedig szar és kevesebb a néző, mint valaha.

Hiába tol az állam pénzeket ide vagy oda, ha rosszul, rossz helyre, agyatlanul teszi.

Ezek a problémák NEM voltak korábban, egészen frissek, ropogósak.
És a védosztagkormány művelte. Valóságos csoda Sad

TUdod jól Trolli, hogy én nem védtem soha a stadionépítésket. Kellően basszák az én csőrömet is. A foci szar szerintem is. DE olyat nem mondhatsz, hogy szar. Pont akkor, amikor végre kijutottunk az EB-re.

Az, hogy nincsen gyógyszer és WC papír, ezek régi problémák. Még Gyurcsány alatt is ez volt. Tapasztalatból mondom. Ezeket most ha új problémának akarod idehozni, az nettó hazugság.

A Fidesz kormány nem mentette meg az EÜ-t, ez tény. De hogy rosszabbá sem tette, az egészen biztos.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 10:34

Trollirtó írta:
doktorKá írta:


Mindenkinek van tennivalója az ügyben. A kormány intézkedik a pazarló gazdálkodás megszüntetéséről, habár abban nincs vita, hogy nem a legjobb módját választották. Abban talán egyetértünk, hogy aki egész életében fizeti a TB-t, az nem ezt a szolgáltatási szinvolnalat érdemli.  Szerintem, a szaporulat alacsony mivolta miatt, a TB-járulék NEM FEDEZI a kórházak szinvonalas fenntartását. Én 10% körülire javasolnám a TB járulék mértékét, és AZT racionálisan felhasználni.  Akkor, lehetne elfogadható szinvonal.

Szóval szerinted a magyar reformok és kancellárok működnek, mi?
Szarul, de működnek?

Amúgy pedig felvilágosítalak, hogy ha ebben az országban élsz, akkor

egészségbiztosítási ÉS munkaerőpiaci járulékot és
szociális hozzájárulási adót
fizetsz. TB-járulékot NEM.

Az adót viszont beszedi-behajtja az állam és arra költi, amire akarja, a többi adóval együtt.

Szerintem a reformok működnek (a tények igazolják) és a kancellária rendszer is jó ötlet alapvetően. Mondjuk én még erősebb jogosítványokkal szerelném fel a kancellárokat, de így se rossz kezdetnek.

Ami az EÜ dolgozók bérét illeti. Itt egy marha egyszerű húzással élnék. Szimplán duplájára emelném a járulékot és a megemelt pénzt csak és kizárólag bérre adnám oda. Ennyi.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2016-04-07, 10:32

Trollirtó írta:
doktorKá írta:


Mindenkinek van tennivalója az ügyben. A kormány intézkedik a pazarló gazdálkodás megszüntetéséről, habár abban nincs vita, hogy nem a legjobb módját választották. Abban talán egyetértünk, hogy aki egész életében fizeti a TB-t, az nem ezt a szolgáltatási szinvolnalat érdemli.  Szerintem, a szaporulat alacsony mivolta miatt, a TB-járulék NEM FEDEZI a kórházak szinvonalas fenntartását. Én 10% körülire javasolnám a TB járulék mértékét, és AZT racionálisan felhasználni.  Akkor, lehetne elfogadható szinvonal.

Szóval szerinted a magyar reformok és kancellárok működnek, mi?
Szarul, de működnek?

Amúgy pedig felvilágosítalak, hogy ha ebben az országban élsz, akkor

egészségbiztosítási ÉS munkaerőpiaci járulékot és
szociális hozzájárulási adót
fizetsz. TB-járulékot NEM.

Az adót viszont beszedi-behajtja az állam és arra költi, amire akarja, a többi adóval együtt.


http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Tb_jarulekok_es_ellatasok_modositasa_2016to_W06H5T
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 10:29

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Bocsánat. Az nem szerintem, hanem puszta tény, hogy a kórházfelújításba 600 milliárdot tolt bele az állam, részben EU-s pénzekkel. Ez minden, csak nem annak a jele, hogy a kórházakat magukra hagyták volna és lerohasztanák.

A problémákat, amiket soroltál, azok korábban is voltak és sajnos a Fidesz kormány sem tudott csodát művelni.

Bocsánat. Nem szerintem, hanem puszta tény, hogy a stadionápítésekbe
számilliárdokat tolt bele az állam, a foci pedig szar és kevesebb a néző, mint valaha.

Hiába tol az állam pénzeket ide vagy oda, ha rosszul, rossz helyre, agyatlanul teszi.

Ezek a problémák NEM voltak korábban, egészen frissek, ropogósak.
És a védosztagkormány művelte. Valóságos csoda Sad
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 10:26

doktorKá írta:
Trollirtó írta:


Mindenkinek van tennivalója az ügyben. A kormány intézkedik a pazarló gazdálkodás megszüntetéséről, habár abban nincs vita, hogy nem a legjobb módját választották. Abban talán egyetértünk, hogy aki egész életében fizeti a TB-t, az nem ezt a szolgáltatási szinvolnalat érdemli.  Szerintem, a szaporulat alacsony mivolta miatt, a TB-járulék NEM FEDEZI a kórházak szinvonalas fenntartását. Én 10% körülire javasolnám a TB járulék mértékét, és AZT racionálisan felhasználni.  Akkor, lehetne elfogadható szinvonal.

Szóval szerinted a magyar reformok és kancellárok működnek, mi?
Szarul, de működnek?

Amúgy pedig felvilágosítalak, hogy ha ebben az országban élsz, akkor

egészségbiztosítási ÉS munkaerőpiaci járulékot és
szociális hozzájárulási adót
fizetsz. TB-járulékot NEM.

Az adót viszont beszedi-behajtja az állam és arra költi, amire akarja, a többi adóval együtt.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-07, 10:23

Trollirtó írta:Bence szerint sokszázmiliárdot kapott az egészségügy meg az
oktatás ettől a kormánytól.

A kórházak pl. kancellárt is. Akik a gazdálkodásért felelősek.

Namármost, nézzük az ország egyik legrangosabb klinikáját: SOTE.

"...Az egyetemi kórház leginkább fertőzésveszélynek kitett intézetében két hete
csak nejlonkesztyűt
használhatnak a dolgozók, holott éppen azt tanítja az egyetem
a saját munkavédelmi oktatásán, hogy a nejlonkesztyű nem véd a fertőzések továbbadásától".

Továbbá:
- az ápolók, takarítók és rezidensek 100 000 forint körüli fizetését érzékenyen érinti, hogy 3000-4000 forintért
maguknak kell megvenniük
egy doboz gumikesztyűt, ha nem akarják veszélyeztetni betegeiket,
- előző nap teljesen kifogyott a kesztyű a műtőből, ami miatt több operációt, kezelést el kellett halasztani,
- az ápolónők két hete megfelelő védelem nélkül cserélik a betegek ágyneműit, és az orvosok is kölcsönös
fertőzésveszélynek kitéve vizsgálják a pácienseket,
- vécépapír, kéztörlő nemhogy a betegeknek nincs, de az orvosiban is felváltva, beosztás szerint vásárolják
saját maguknak az orvosok.

LINK

Volt szerencsém 1995-ben Ázsiában megtapasztalni egy fogászati rendelőt.
Fényévekkel előbbre tartott, mint a 3. évezredben egy magyar egészségügyi intézmény.

A magyar reformok működnek, mi?

És PONTOSAN ugyanilyen a helyzet az oktatásban is!

Bocsánat. Az nem szerintem, hanem puszta tény, hogy a kórházfelújításba 600 milliárdot tolt bele az állam, részben EU-s pénzekkel. Ez minden, csak nem annak a jele, hogy a kórházakat magukra hagyták volna és lerohasztanák.

A problémákat, amiket soroltál, azok korábban is voltak és sajnos a Fidesz kormány sem tudott csodát művelni.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2016-04-07, 10:10

Trollirtó írta:Bence szerint sokszázmiliárdot kapott az egészségügy meg az
oktatás ettől a kormánytól.

A kórházak pl. kancellárt is. Akik a gazdálkodásért felelősek.

Namármost, nézzük az ország egyik legrangosabb klinikáját: SOTE.

"...Az egyetemi kórház leginkább fertőzésveszélynek kitett intézetében két hete
csak nejlonkesztyűt
használhatnak a dolgozók, holott éppen azt tanítja az egyetem
a saját munkavédelmi oktatásán, hogy a nejlonkesztyű nem véd a fertőzések továbbadásától".

Továbbá:
- az ápolók, takarítók és rezidensek 100 000 forint körüli fizetését érzékenyen érinti, hogy 3000-4000 forintért
maguknak kell megvenniük
egy doboz gumikesztyűt, ha nem akarják veszélyeztetni betegeiket,
- előző nap teljesen kifogyott a kesztyű a műtőből, ami miatt több operációt, kezelést el kellett halasztani,
- az ápolónők két hete megfelelő védelem nélkül cserélik a betegek ágyneműit, és az orvosok is kölcsönös
fertőzésveszélynek kitéve vizsgálják a pácienseket,
- vécépapír, kéztörlő nemhogy a betegeknek nincs, de az orvosiban is felváltva, beosztás szerint vásárolják
saját maguknak az orvosok.

LINK

Volt szerencsém 1995-ben Ázsiában megtapasztalni egy fogászati rendelőt.
Fényévekkel előbbre tartott, mint a 3. évezredben egy magyar egészségügyi intézmény.

A magyar reformok működnek, mi?

És PONTOSAN ugyanilyen a helyzet az oktatásban is!


Mindenkinek van tennivalója az ügyben. A kormány intézkedik a pazarló gazdálkodás megszüntetéséről, habár abban nincs vita, hogy nem a legjobb módját választották. Abban talán egyetértünk, hogy aki egész életében fizeti a TB-t, az nem ezt a szolgáltatási szinvolnalat érdemli. Szerintem, a szaporulat alacsony mivolta miatt, a TB-járulék NEM FEDEZI a kórházak szinvonalas fenntartását. Én 10% körülire javasolnám a TB járulék mértékét, és AZT racionálisan felhasználni. Akkor, lehetne elfogadható szinvonal.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Mi is van a kórházakkal?

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 09:56

Bence szerint sokszázmiliárdot kapott az egészségügy meg az
oktatás ettől a kormánytól.

A kórházak pl. kancellárt is. Akik a gazdálkodásért felelősek.

Namármost, nézzük az ország egyik legrangosabb klinikáját: SOTE.

"...Az egyetemi kórház leginkább fertőzésveszélynek kitett intézetében két hete
csak nejlonkesztyűt
használhatnak a dolgozók, holott éppen azt tanítja az egyetem
a saját munkavédelmi oktatásán, hogy a nejlonkesztyű nem véd a fertőzések továbbadásától".

Továbbá:
- az ápolók, takarítók és rezidensek 100 000 forint körüli fizetését érzékenyen érinti, hogy 3000-4000 forintért
maguknak kell megvenniük
egy doboz gumikesztyűt, ha nem akarják veszélyeztetni betegeiket,
- előző nap teljesen kifogyott a kesztyű a műtőből, ami miatt több operációt, kezelést el kellett halasztani,
- az ápolónők két hete megfelelő védelem nélkül cserélik a betegek ágyneműit, és az orvosok is kölcsönös
fertőzésveszélynek kitéve vizsgálják a pácienseket,
- vécépapír, kéztörlő nemhogy a betegeknek nincs, de az orvosiban is felváltva, beosztás szerint vásárolják
saját maguknak az orvosok.

LINK

Volt szerencsém 1995-ben Ázsiában megtapasztalni egy fogászati rendelőt.
Fényévekkel előbbre tartott, mint a 3. évezredben egy magyar egészségügyi intézmény.

A magyar reformok működnek, mi?

És PONTOSAN ugyanilyen a helyzet az oktatásban is!
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Terrorveszélyhelyzet

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 09:01

A kormány most engedett néhány technikai dologban (közbeszerzés
felfüggesztése és pár agyament korlátozás).
Ez rendben van, persze nem elegendő.

DE:
nem győzöm elégszer hangsúlyozni (és ezt eddig csak Schiffertől hallottam),
hogy
nem szabad megengedni, hogy a védosztagvezér 10 évig titkosított indokkal
elrendelhesse, majd újabb 10 évig titkosított indokkal meghosszabbítsa!


Így például teljességgel értelmét veszti, hogy 60 napról 30 napra csökkentik a vészhelyzet időtartamát.

Ha ezt megengedi a törvény, akkor a védosztag pontosan azt teheti meg,
amit az NSDAP 1933-ban. Ennek eredményét ismerjük.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 06:55

Jóska.bá írta:Hümmmmm.....

Alig kezdődött el a politikusok off-shore botránya,
itt van egy még durvább ügy:

Az Orbán-lányhoz, illetve a férjéhez is tartozó cég
az iszlám terrorizmushoz is köthető kapcsolatai miatt
nemzetközileg üldözött, arab üzletemberrel kerülhetett
ingatlan adás-vételi kapcsolatba ?

Smile
Éppen most olvastam, és éppen most akartam megmlíteni Smile
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-07, 06:47

Hümmmmm.....

Alig kezdődött el a politikusok off-shore botránya,
itt van egy még durvább ügy:

Az Orbán-lányhoz, illetve a férjéhez is tartozó cég
az iszlám terrorizmushoz is köthető kapcsolatai miatt
nemzetközileg üldözött, arab üzletemberrel kerülhetett
ingatlan adás-vételi kapcsolatba ?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty A tegnapi hosszadalmas szóváltásom Bencével

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 06:38

felszínre hozott valamit.....

Tankönyvek egy európai vezérről:

"Bécsben alakult ki benne az a meggyőződés, amely szerint minden politikai és társadalmi bajért
a X és a Y a felelősek".

"... a tudatlan tömegek számára megalkotandó ellenségképet, a ... „hívószót”
a XX-ban találta meg. Ennek a végletekig eltorzított alakjába aztán tetszés szerint belefoglalhatta
minden ellenségét, a marxizmust, a munkásmozgalmat, a polgári baloldalt, a nemzetközi pénztőkét,
a nyugati nagyhatalmakat, a polgári humanizmust, az európai jogrendet egyaránt
." - ellenségkép.

Az X-eket,Y-okat csak azért tettem a mondatokba, hogy ne legyen olyan egyszerű kitalálni,
kiről is van szó Smile
Vagy így sem olyan nehéz?

Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-07, 06:37

Jóóóóóó reggelt ? Igen, mégpedig
"Tejkommandós" jóóóóóó reggelt !

Mert a Harács-kormány nem az ÁFA-csökkentésével,
hanem az olcsóbb külföldi tej kiszorításával, vagyis
ÁREMELÉSSEL akarja megoldani a tejágazat gondjait.

"A magyar reformok működnek", a kormány pont úgy
"Folytatja", ahogy azt a választási kampányban ígérte...
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Visszafizetett hitel

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-07, 06:20


Ez a Halász János orbitálisat hazudott is hozzá.
Ilyet mondott:
"...A hitel visszafizetése jelentős lépés az ország gazdasági önrendelkezésének megerősítéséhez
és fontos üzenet külföldre is: Magyarország ma már képes saját erőből, külső segítség nélkül
megállni a helyét
- mondta a kormánypárti politikus."

Ezzel két gond van:
1) Magyarország gazdasági önrendelkezése (ami nincs és nem is volt soha).
2) A "saját láb". Ez a visszafizetés ugyanis szintén hitelből (csak most állampapírokból)
történt, azaz nem saját lábról, hanem az állampapírt vásárlókéról.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Záróra... jóccakát !

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-06, 23:55

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 12472320_522491771288895_7596103993882602611_n
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Pedig de, b@zdmeg!

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-06, 23:52

Na és ha, akkor meg mi van? – kérdi az egyszerűagyú polgár. Lopnak ezek, loptak az előzők is. Minden politikus korrupt, ez mindig így volt, így marad. Miért fájjon az nekem, nem tőlem lop.

Pedig de, bazdmeg! Tőled lop, tőlem lop, a kilencven éves apámtól lop, az óvodás gyerekedtől lop. Mindenkitől. Értem én, hogy egyszerűbb hülyének lenni, mint szembenézni a valósággal: mégsem egy szentet imádtál éveken át.

Szerintem senki nem számított egy ilyen istencsapására, mint a napokban kirobbant offshore-botrány. Pedig semmi olyan nem derülhet ki, amit ne látna bármelyik bárgyú választó, ha méltóztatna kimosni a csipát a szeméből és ellegyezgetné azt a rózsaszínű felhőcskét a látószerve elől.

http://kolozsvaros.com/2016/04/05/pedig-de-bameg-toled-lop-tolem-lop-a-kilencven-eves-apamtol-lop-az-ovodas-gyerekedtol-lop/
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Ez a fideszes-orbánista hatalmi logika.

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-06, 23:34

Ha az adatok szerint nekik van igazuk, akkor nekik van igazuk.
Ha az adatok szerint nincs igazuk, akkor az adatok titkosak.

http://egyenlito.blog.hu/2016/04/05/orban_viktorral_nagyon_kicseszett_az_elet?dashboard_position=17987146
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Gyűlnek az offshore-lovagok a Fidesz zászlai alatt

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-06, 22:45

Nem is volt olyan régen, amikor 2010-es
hatalomra kerülésekor Orbán Viktor azt mondta, hogy
felszámolja az offshore-lovagok világát.
Azóta azonban egyre többet tudunk
a kormánypártokhoz köthető gyanús ügyletekről,
és úgy tűnik, hogy a befőtt tette el a nagymamát.

http://sztarklikk.hu/kozelet/gyulnek-az-offshore-lovagok-a-fidesz-zaszlai-alatt/255061

Budapest – Egy fideszes és MSZP-s politikus után
egy magyar állami bankvezető bukott le a panamai offshore -botrányban.

http://www.blikk.hu/aktualis/politika/egy-gazdag-magyar-neve-kerult-elo-az-offshore-botranyban/kkd3ck5
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Ám a hitel valahogy egy szemet sem fogyott.....

Témanyitás by Jóska.bá 2016-04-06, 22:40

Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 35 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

35 / 40 oldal Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.