Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+8
turidani
Rumcájsz
Böbe2
Trollirtó
doktorKá
Gejza
kondor
westfall
12 posters

37 / 40 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-18, 14:07

doktorKá írta:



mert az utóbbi röpke 20 évben, nem láttam eredményesebb, hatékonyabb politikust. Sajnos, komoly tehetségű kihívókat nem látni. Másrészt azért, mert az ember CSAK magában keresse a hibát, ha csóró.  Bárkinek lehetősége volt érvényesülni, akár tehetséggel, akár szorgalommal, akár nyalással, akár taposással. Ja, hogy finnyásak vagyunk? Akkor nem kell reklamálni.

Még Al Capone is méltán büszke lenne erre a crédora!


A hozzászólást Rumcájsz összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-06-18, 14:13-kor.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Sz@rért, húgyért...

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 14:06

doktorKá írta:
Jóska.bá írta:
DKW írta:HELYES DÖNTÉS-E A KERÍTÉSÉPÍTÉS A MAGYAR-SZERB HATÁRRA?
Egyetértek, mert másképp nem lehet megoldani a már ma is súlyos bevándorlási helyzetet. (4921 válasz, 37%)
Egyetértek, mert bár most még nem nagy probléma a bevándorlás, de meg kell ezt előzni. (1615 válasz, 12%)
Nem értek egyet, mert Magyarországon nem ekkora probléma a bevándorlás. (1944 válasz, 15%)
Nem értek egyet, mert ez nem a megfelelő válaszlépés. (4461 válasz, 33%)
I disagree, because I want to cross the Hungarian border illegally. (429 válasz, 3%)
Összes szavazat: 13370 darab


Miközben Magyarországról már félmillió értékteremtő ember hiányzik....

Azok mentek el, akik csak vagy nagyon szar fizetésért, vagy azért sem kaptak itt állást. Döntsd el, mennyire volt értékteremtő ez a réteg.

Fene tudja....
A gyerekeimnek például diplomája van, sz@rért, húgyért itt is kaptak volna munkát.
De úgy gondolták, hogy többet érnek, mint amennyit egy 800 %-os kizsákmányolási rátával
dolgoztató mészároslörinc fizetne nekik....
Aki tudás hiján nem talál munkát - ANNAK kár elmennie....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 14:01

Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

mert nekik vannak cégeik, nekünk meg nincs. Ezért. Nekem messze még a nyuggerség.


mert az utóbbi röpke 20 évben, nem láttam eredményesebb, hatékonyabb politikust. Sajnos, komoly tehetségű kihívókat nem látni. Másrészt azért, mert az ember CSAK magában keresse a hibát, ha csóró. Bárkinek lehetősége volt érvényesülni, akár tehetséggel, akár szorgalommal, akár nyalással, akár taposással. Ja, hogy finnyásak vagyunk? Akkor nem kell reklamálni.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:58

Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

Való igaz, ezen a mai napig fel vagyok háborodva. Lássuk a különbségeket. Izrael nem megharcolt az országáért, hanem kapta. Így megy ez, valakitől elvesznek, valaki kap. Másrészt, ott egy komplett nemeztet terrorizál Izrael, ha belegondolunk, AKKOR lett volna indokolt egy fal, amikor a II. világháború után, a partra tették a lábukat. No de, ez már történelem.

Ezzel nem jó pályára tévedsz, mert ezen az elven, még a trianoni határoknál is nagyobb területet kéne kapnunk, ha abból indulsz ki, hogy x száz év alatt, mennyi embert áldoztunk az országunkért.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Aha ! Szóval te sem vagy a Keresztapa Kegyeltje !? Akkor mi a francért véded ennyire ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:57

doktorKá írta:
Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

Én beruházásokról beszélek. Menjen a Feri, és egy kisebb fajanszgyárat építsen, ezzel munkahelyet teremtve. Menjen a Béres, gyártson ott is vitaminokat. Stb..

Miért ne épithetnénk te meg én ?
Ja, hogy mi nem gazdagodtunk meg a pártházból, bányából, 12 állami gazdaságból, ménesekből, útépitésekből, alacsony ÁFÁ-jú mangalicából ?
Aha... én tudom: én Kubatov-minuszos nyugger vagyok.
És te ?

mert nekik vannak cégeik, nekünk meg nincs. Ezért. Nekem messze még a nyuggerség.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:56

Jóska.bá írta:
doktorKá írta:"Nem kapta, hanem visszakapta."

Milyen alapon? Ki kapott még vissza, és mit, NEM önerőből?

Ennek meg mi köze?
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:56

Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

Nem vontam kétségbe, hogy az övék IS volt valaha az a föld. Ami tény, hogy elveszítették. Mint sok más öslakos, a saját földjét, akár itt a Kárpát-medencében, akár amerikában, vagy Ausztráliában. SENKI ezek közül, nem KAPTA vissza.

Akkor MOST beszéljük meg a trianoni határokat !!!!

Beszéljük. Ezek majd akkor változnak, ha a szomszédokkal kiontjuk egymás belét. Mert VISSZAKAPNI ingyér, békében nem fogjuk.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Hümmm.....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:54

doktorKá írta:

Nem vontam kétségbe, hogy az övék IS volt valaha az a föld.
Ami tény, hogy elveszítették.
Mint sok más öslakos, a saját földjét, akár itt a Kárpát-medencében, akár amerikában,
vagy Ausztráliában. SENKI ezek közül, nem KAPTA vissza.

Akkor MOST beszéljük meg a trianoni határokat !!!!
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:54

Rumcájsz írta:
doktorKá írta:

ha nem vetted volna észre, a felsorolásod engem erősített. Megharcoltak az országukért. Ahogy kell.

Pontosan úgy és annyira, ahogy a  zsidók is megharcoltak a saját államuk újra alapításáért.
Javaslom számodra ez irányban az I. világháború utáni
Palesztina brit mandátumterület története gondos tanulmányozását a megfelelő ugyancsak hiányos történelmi ismereteid elmélyítése érdekében!

Nulla. Csak áramlottak be a zsidók, majd amikor az araboknak komolyan elege lett, akkor hamarjában az ENSZ, enyhén szólva nem egyhangú döntésével elismerte Izraelt. De nyilván van konkrét dátumod, amikor épp komoly harcokat folytattak, 1947 előtti időszakban. Hozd.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Ugye, olvastad a Szemtirást, keresztény Barátom ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:48

doktorKá írta:"Nem kapta, hanem visszakapta."

Milyen alapon? Ki kapott még vissza, és mit, NEM önerőből?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Kitől is "kapta", úgy 3500 éve - keresztény barátom ? A rómaiak inkább elvették, mint adták....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:46

doktorKá írta:
Rumcájsz írta:
doktorKá írta:


Apró különbségre azért rávilágítanék, ott a KIFELÉ menet ellen építették. Nem mindegy.

Nem mindegy bizony!

Emlékszem, hogy amikor Izraelben a civil lakosság ellen nap-mint nap elkövetett gyilkos terrortámadások megfékezésére felhúzták azt a bizonyos falat, akkor azt ti micsoda fölhördüléssel fogadtátok!

Való igaz, ezen a mai napig fel vagyok háborodva. Lássuk a különbségeket. Izrael nem megharcolt az országáért, hanem kapta. Így megy ez, valakitől elvesznek, valaki kap. Másrészt, ott egy komplett nemeztet terrorizál Izrael, ha belegondolunk, AKKOR lett volna indokolt egy fal, amikor a II. világháború után, a partra tették a lábukat. No de, ez már történelem.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-18, 13:45

Jóska.bá írta:
DKW írta:A Magyar Közlöny szerdai számában meg is jelent a kormányhatározat a rendkívüli bevándorlási nyomás kezelése érdekében szükséges egyes intézkedésekről. Ebből kiderül, hogy ideiglenes kerítést tervez a magyar állam. Közben a Népszabadság megtudta, hogy mennyit szán a kerítésépítésre a kormány.

A mérnöki diplomával nem mentem annyira, mintha gázszerelő lettem volna....
Nem lennék meglepve, ha egy jó gázszerelő a kerités-fonáshoz is értene, amit nekem nem tanitottak meg....
Pedig ez most jóóóó megrendelés lenne:
175 000 m " 4 m = 700 000 m2, ami 7 hektár keritésháló,
még Praktiker áron is (460 Ft/m2) 326 000 000-os megrendelés...

Igaz kell hozzá beton kerités-oszlop is (lehet, hogy ez az igazi biznisz !) -
mert csak a keritésfonatból nehezen jön ki a 22 000 000 000.....
Ideiglenes kerítés....
Ha elkészül, így fog kinézni:

[img]Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 JOHpOt2[/img]
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-18, 13:44

doktorKá írta:
Rumcájsz írta:

Nyilván ugyanez a hiányérzeted gyötör az összes többi általam felsorolt ország esetében is
Javaslom, hogy ne nagyon vergődj már tovább ezen a lovon dakota barátom, mert ez a szegény pára biza megdöglött...

ha nem vetted volna észre, a felsorolásod engem erősített. Megharcoltak az országukért. Ahogy kell.

Pontosan úgy és annyira, ahogy a  zsidók is megharcoltak a saját államuk újra alapításáért.
Javaslom számodra ez irányban az I. világháború utáni
Palesztina brit mandátumterület története Izrael Állam kikiáltásáig gondos tanulmányozását a megfelelő ugyancsak hiányos történelmi ismereteid elmélyítése érdekében!


A hozzászólást Rumcájsz összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-06-18, 13:52-kor.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:43

Ez is kevés lehet. Kapcsolatépítés egy külön műfaj. Stadler, Kulcsár, ezek a valaha senkik értenek hozzá, ez nem diploma, adottság kérdése.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Jóóóó finesznyik módra - az első perctől össze volt mosva a szines a fehérrel...

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:43

Trollirtó írta:
DKW írta:A Magyar Közlöny szerdai számában meg is jelent a kormányhatározat a rendkívüli bevándorlási nyomás kezelése érdekében szükséges egyes intézkedésekről. Ebből kiderül, hogy ideiglenes kerítést tervez a magyar állam. Közben a Népszabadság megtudta, hogy mennyit szán a kerítésépítésre a kormány.


A három pontból álló kormányhatározat kimondja, hogy a kormány
Elrendeli a  magyar-szerb határszakaszon a zöldhatár átjárhatóságának megszüntetése érdekében körülbelül 175 kilométer hosszúságban 4 méter magasságú, határőrizeti célú ideiglenes kerítés létesítésének előkészítését. Ennek felelőse Pintér Sándor belügyminiszter és a határidő június 24.
Felhívja a nemzetgazdasági minisztert az
1. pontban meghatározott intézkedés fedezetének biztosítására. Ennek határideje augusztus 1.
Felhívja a  belügyminisztert, hogy a bevándorlásról és a  terrorizmusról jelenleg zajló nemzeti konzultáció eredményének figyelembevételével készítsen előterjesztést az illegális bevándorlás elleni hatékony fellépés érdekében szükséges jogszabály-módosításokról. Ennek határideje július 1.

A Népszabadság csütörtöki cikke szerint a kormány 22 milliárdos keretet szán a létesítményre. A lap által megkérdezett kereskedők kilométerenként hét-nyolcmillió forintra becsülték a szerb határra tervezett kerítés elkészítésének és telepítésének költségeit (ez legalább 1,4 milliárd forint), ehhez jön még szögesdrótfonat és az érzékelők.
Itt tűnt fel, hogy az inzultációt "bevándorlásról és terrorizmusról szóló" inzultációnak nevezik.
Ez eddig is így volt, vagy csak az én figyelmemet kerülte el?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Hogy én miért nem mentem gázszerelő-tanonc....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:39

DKW írta:A Magyar Közlöny szerdai számában meg is jelent a kormányhatározat a rendkívüli bevándorlási nyomás kezelése érdekében szükséges egyes intézkedésekről. Ebből kiderül, hogy ideiglenes kerítést tervez a magyar állam. Közben a Népszabadság megtudta, hogy mennyit szán a kerítésépítésre a kormány.


A három pontból álló kormányhatározat kimondja, hogy a kormány
Elrendeli a  magyar-szerb határszakaszon a zöldhatár átjárhatóságának megszüntetése érdekében körülbelül 175 kilométer hosszúságban 4 méter magasságú, határőrizeti célú ideiglenes kerítés létesítésének előkészítését. Ennek felelőse Pintér Sándor belügyminiszter és a határidő június 24.
Felhívja a nemzetgazdasági minisztert az
1. pontban meghatározott intézkedés fedezetének biztosítására. Ennek határideje augusztus 1.
Felhívja a  belügyminisztert, hogy a bevándorlásról és a  terrorizmusról jelenleg zajló nemzeti konzultáció eredményének figyelembevételével készítsen előterjesztést az illegális bevándorlás elleni hatékony fellépés érdekében szükséges jogszabály-módosításokról. Ennek határideje július 1.

A Népszabadság csütörtöki cikke szerint a kormány 22 milliárdos keretet szán a létesítményre. A lap által megkérdezett kereskedők kilométerenként hét-nyolcmillió forintra becsülték a szerb határra tervezett kerítés elkészítésének és telepítésének költségeit (ez legalább 1,4 milliárd forint), ehhez jön még szögesdrótfonat és az érzékelők.

A mérnöki diplomával nem mentem annyira, mintha gázszerelő lettem volna....
Nem lennék meglepve, ha egy jó gázszerelő a kerités-fonáshoz is értene, amit nekem nem tanitottak meg....
Pedig ez most jóóóó megrendelés lenne:
175 000 m " 4 m = 700 000 m2, ami 7 hektár keritésháló,
még Praktiker áron is (460 Ft/m2) 326 000 000-os megrendelés...

Igaz kell hozzá beton kerités-oszlop is (lehet, hogy ez az igazi biznisz !) -
mert csak a keritésfonatból nehezen jön ki a 22 000 000 000.....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:32

Jóska.bá írta:
DKW írta:HELYES DÖNTÉS-E A KERÍTÉSÉPÍTÉS A MAGYAR-SZERB HATÁRRA?
Egyetértek, mert másképp nem lehet megoldani a már ma is súlyos bevándorlási helyzetet. (4921 válasz, 37%)
Egyetértek, mert bár most még nem nagy probléma a bevándorlás, de meg kell ezt előzni. (1615 válasz, 12%)
Nem értek egyet, mert Magyarországon nem ekkora probléma a bevándorlás. (1944 válasz, 15%)
Nem értek egyet, mert ez nem a megfelelő válaszlépés. (4461 válasz, 33%)
I disagree, because I want to cross the Hungarian border illegally. (429 válasz, 3%)
Összes szavazat: 13370 darab


Miközben Magyarországról már félmillió értékteremtő ember hiányzik....

Azok mentek el, akik csak vagy nagyon szar fizetésért, vagy azért sem kaptak itt állást. Döntsd el, mennyire volt értékteremtő ez a réteg.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:28

Rumcájsz írta:
doktorKá írta:


"A Szovjetunió 1989-ben felbomlott. Megszűnt beavatkozása az etióp háborúba. Eritreai lázadók előrenyomultak, elfoglalták Masszava kikötőjét és üzemen kívül helyezték az ottani etióp és szovjet haditengerészeti támaszpontot. 1990-ben és 1991 elején szinte a teljes eritreai terület az EPLF kezére került a főváros kivételével, amelynek az utolsó évben az egyetlen összeköttetése Etiópiának a kormány kezén lévő részével a légihíd volt. 1991-ben etióp és eritreai lázadók közösen ostromolták meg az etióp fővárost, ahonnan Mengisztu Hailé Mariam etióp elnök Zimbabwébe menekült. Ott él ma is, mert elutasították Eritrea és Etiópia kiadatási kérelmeit.

Az etióp hadsereg végül kapitulált, Eritrea teljes egészében eritreai kézre került 1991. május 24-én, amikor a lázadók bevonultak Aszmarába és az etióp lázadók az eritreaiak támogatásával átvették a hatalmat Etiópiában. Az új etióp kormány hozzájárulásával Eritreában nemzetközi felügyelettel népszavazást tartottak a függetlenségről 1993 április végén, és a szavazók túlnyomó többsége a függetlenséget választotta. 1993. május 24-én kiáltották ki a függetlenséget."

Ez pont az, amit Izrael esetében hiányoltam.

Nyilván ugyanez a hiányérzeted gyötör az összes többi általam felsorolt ország esetében is
Javaslom, hogy ne nagyon vergődj már tovább ezen a lovon dakota barátom, mert ez a szegény pára biza megdöglött...

ha nem vetted volna észre, a felsorolásod engem erősített. Megharcoltak az országukért. Ahogy kell.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-18, 13:27

Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

Én beruházásokról beszélek. Menjen a Feri, és egy kisebb fajanszgyárat építsen, ezzel munkahelyet teremtve. Menjen a Béres, gyártson ott is vitaminokat. Stb..

Miért ne épithetnénk te meg én ?
Ja, hogy mi nem gazdagodtunk meg a pártházból, bányából, 12 állami gazdaságból, ménesekből, útépitésekből, alacsony ÁFÁ-jú mangalicából ?
Aha... én tudom: én Kubatov-minuszos nyugger vagyok.
És te ?

mert nekik vannak cégeik, nekünk meg nincs. Ezért. Nekem messze még a nyuggerség.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Ha azt látják....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:23

DKW írta:Összeveszett két férfival, akik annyira összeverték, hogy belehalt.

A helyszínen belehalt sérüléseibe az a férfi, akit ketten bántalmaztak csütörtök hajnalban Budapesten a XIV. kerületben, a Kerékgyártó utcai villamos megállóban, közölte a rendőrség.

A rendelkezésre álló adatok szerint csütörtökön kora hajnalban a megállóban N. Lajos István 33 éves és B. Sándor 40 éves budapesti lakosok szóváltást követően olyan súlyosan bántalmaztak egy férfit, hogy a helyszínen életét vesztette.

A gyanúsítottakat a rendőrök a helyszínen elfogták, a kihallgatásuk megkezdődött. Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság indított eljárást.

Ha azt látják lenn, hogy fönn a fő-fineszes nem kiméli az ellenfelét, akkor az lenn, -
azon az értelmi, érzelmi szinten, - a halálra-verésben realizálódik
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Miközben....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:19

DKW írta:HELYES DÖNTÉS-E A KERÍTÉSÉPÍTÉS A MAGYAR-SZERB HATÁRRA?
Egyetértek, mert másképp nem lehet megoldani a már ma is súlyos bevándorlási helyzetet. (4921 válasz, 37%)
Egyetértek, mert bár most még nem nagy probléma a bevándorlás, de meg kell ezt előzni. (1615 válasz, 12%)
Nem értek egyet, mert Magyarországon nem ekkora probléma a bevándorlás. (1944 válasz, 15%)
Nem értek egyet, mert ez nem a megfelelő válaszlépés. (4461 válasz, 33%)
I disagree, because I want to cross the Hungarian border illegally. (429 válasz, 3%)
Összes szavazat: 13370 darab


Miközben Magyarországról már félmillió értékteremtő ember hiányzik....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Valóban nem mindegy....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:16

doktorKá írta:
Rumcájsz írta:
doktorKá írta:

Pedig a lényegre tapintottál. Egy olyan önvédelmi eszközhöz nyúlunk, ami logikus, és kézenfekvő. Az, hogy már több ország ezt megtette, csak ezt támasztja alá.

Hát igen! Pontosan ezt mondta Walter Ulbricht az NDK akkori államfője is, amikor 1961-ben Berlinben az ő utasítására felhúzták a berlini falat (hivatalos keletnémet nevén: Antifaschistischer Schutzwall, azaz Fasisztaellenes Védőfal) ami a 1961 és 1989 között Európa megosztottságának és az elnyomásnak a legfőbb szimbólumává vált.


Apró különbségre azért rávilágítanék, ott a KIFELÉ menet ellen építették. Nem mindegy.

A nyilt kommunikációban Ulbricht is a befele-védelmet emelte ki, ez igaz.
Őőőőő rafináltabb elődjénél: a 800 gimnázium megszüntetésével erősebb vasfüggönyt épit, mint bármilyen aknazár:
Tudás és nyelv nélkül nem tudnak elmenni a rabszolgák - és még a leláncolásukra sem kell költeni....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-18, 13:12

doktorKá írta:
doktorKá írta:


őszre elkészülhet. Schengeni határként furcsa lenne, ha az unió is kifogást emelne, tekintettel egyes tagok ezirányú szorgalmára.


"A Szovjetunió 1989-ben felbomlott. Megszűnt beavatkozása az etióp háborúba. Eritreai lázadók előrenyomultak, elfoglalták Masszava kikötőjét és üzemen kívül helyezték az ottani etióp és szovjet haditengerészeti támaszpontot. 1990-ben és 1991 elején szinte a teljes eritreai terület az EPLF kezére került a főváros kivételével, amelynek az utolsó évben az egyetlen összeköttetése Etiópiának a kormány kezén lévő részével a légihíd volt. 1991-ben etióp és eritreai lázadók közösen ostromolták meg az etióp fővárost, ahonnan Mengisztu Hailé Mariam etióp elnök Zimbabwébe menekült. Ott él ma is, mert elutasították Eritrea és Etiópia kiadatási kérelmeit.

Az etióp hadsereg végül kapitulált, Eritrea teljes egészében eritreai kézre került 1991. május 24-én, amikor a lázadók bevonultak Aszmarába és az etióp lázadók az eritreaiak támogatásával átvették a hatalmat Etiópiában. Az új etióp kormány hozzájárulásával Eritreában nemzetközi felügyelettel népszavazást tartottak a függetlenségről 1993 április végén, és a szavazók túlnyomó többsége a függetlenséget választotta. 1993. május 24-én kiáltották ki a függetlenséget."

Ez pont az, amit Izrael esetében hiányoltam.

Nyilván ugyanez a hiányérzeted gyötör az összes többi általam felsorolt ország esetében is
Javaslom, hogy ne nagyon vergődj már tovább ezen a lovon dakota barátom, mert ez a szegény pára biza megdöglött...
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-18, 13:11

doktorKá írta:
Trollirtó írta:
Most nem ez a lényeg.
Hanem az, hogy az ENSZ menekültügyi főbiztossága elítélte a magyar kerítés tervét.
Ami, mint tudjuk, miután a védosztagvezér rábólintott, nem csak terv többé.
Hanem újabb szép közpénzlenyúlási lehetőség "valakiknek".
Mennyi idő alatt is készülhet el?


őszre elkészülhet. Schengeni határként furcsa lenne, ha az unió is kifogást emelne, tekintettel egyes tagok ezirányú szorgalmára.
Az 3 hónap.
Napi 2 km.
És még el sem kezdődött.
Persze közmunkások százezreivel menni fog - és olcsón.
Többet lehet lenyúlni.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Miért ők menjenek ?

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-18, 13:07

doktorKá írta:
Jóska.bá írta:
doktorKá írta:

Továbbra is az a megoldás, hogy minden uniós tag, erejéhez mérten eszközöljön beruházásokat abban a térségben, ahonnan a menekültek jönnek. Csak ezzel lehetne humánusan otthon tartani őket.


Nézd meg, az EU mennyi pénzt öntött a magyar költségvetésbe !
Úgy tűnik, minden fél- és teljes diktatúrába öntött pénzt a nómenklatúra lop el, a többiek pedig
kénytelenek kivándorolni.....
Magyarországrúl sem az Orbán-klán emberei mennek külföldre munkát keresni....

Én beruházásokról beszélek. Menjen a Feri, és egy kisebb fajanszgyárat építsen, ezzel munkahelyet teremtve. Menjen a Béres, gyártson ott is vitaminokat. Stb..

Miért ne épithetnénk te meg én ?
Ja, hogy mi nem gazdagodtunk meg a pártházból, bányából, 12 állami gazdaságból, ménesekből, útépitésekből, alacsony ÁFÁ-jú mangalicából ?
Aha... én tudom: én Kubatov-minuszos nyugger vagyok.
És te ?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 37 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

37 / 40 oldal Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.