Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+4
Trollirtó
Rumcájsz
kondor
mavtelep
8 posters

36 / 40 oldal Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 14:26

Trollirtó írta:
MátéBence írta:Hátha ezúttal sikerül szembesíteni Trollit a tényekkel.

Trolli!

Itt a kérdés továbbra is.

2007-ben miért  csak 0,6%-al nőtt a magyar GDP akkor, amikor az összes környező ország GDP-je 5% felett növekedett?

Amint megválaszolod ezt a kérdést, azonnal helyére kerülnek a dolgok.


Nem vagyok hajlandó a 2007-es hülyeségeiddel foglalkozni.
A 2016-os hülyeségekkel is éppen elég Smile

Látod Trolli. Ezért vagy vesztes. Mert itt van a dolgok nyitja. Te pedig ezzel nem vagy hajlandó szembe nézni. DE nekem jól esik az orrodba dörgölni hetente többször is.

Tudod ÉN válaszolok.

Te meg nem.

Nagy különbség veszteske Wink
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 14:24

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

1, Soha egy szóval nem mondtam, hogy a kettő hasonló lenne, de tény, hogy a kettő között van korreláció és összefüggés.  Az ország gazdasági ereje 2002-ben éllovas volt a térségben és innen sikerült 2008-ra oda leküzdeni az országot, hogy 2008 őszén egyedüliként nekünk kellett az IMF-hez szaladjunk segítségért, hogy a csődöt elkerüljük. Ez a ti "fantasztikus" eredményetek és jól láthatóan ha megszakadok sem tudlak ezzel a ténnyel szembesíeni téged. Ezt nem vagy hajlandó felfogni.

Az ország 2010 óta egy új pályán halad és az ÖSSZES Mutató szerint az ország ma sokkal erősebb és stabilabb lábakon áll, mint a kormányválltáskor.  Arról nem beszélve, hogy te kezdtél el a veresenyképességről beszélni. Olvass már vissza, mielőtt primitíven hazudozol.

2, Nem jobb. Mert az IMF hitelnek ára van. Pl olyan ára van, hogy a fiskális szuverenitásunkat fel kellett adjuk. ÉS akkor mégegyszer. IMF hitelt, csak BAJBA jutott országnak adnak. Nem a normálisan üzemelő országnak. Érted ezt? Fel tudod fogni? Vagy ez nehezedre esik megemészteni?
Ma azért veszik az állampapírokat, mert jó és biztonsgosnak tartják a befektetők. És még akkor is inkább most vesznek papírt, amikor 2008-ban 10% felett járt a magyar papír hozama és akkor a kutya nem vette meg. Szerinted miért nem vették meg 2008-ban 10% fölötti hozammal?

De!!! Legalább magadat ne hazudtold meg. Pár napja/hete TE magad írtad meg, hogy a Fidesz kormánynak a volt ballib pártok az alternatívái. Miután a Jobbikot kizártad. Ki is mondtattam veled egyenesen. Ezek után azt hazudozod, hogy te nem őket akarod visszahozni???? Nem szégyelled magad????


1) Megint maszatolsz. Az előbb a versenyképesség éllovasságról beszéltél, most meg a gazdasági "erőéről".
Döntsd már el, miről beszélsz.

2) A hitel ára a hozam meg a kamat.

ÉS NEM!
Mindig is azt írtam, hogy egy új pártszövetség, civilek, szakemberek, szakértői kormány,
valami teljesen új formáció.
És ha velem kapcsolatban visszahozásról beszélsz, akkor bizony te hazudozol.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 14:19

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


De. Én konkrét tényeket és érveket hozok neked, amikkel nem tudsz szembe nézni, nem tudsz velük mit kezdeni, majd amikor a pofádba tolom a tényeket és érveket, akkor ideböfögöd, hogy én nem bizonyítok semmit Smile

Veszteske! Így nehéz lesz Smile

Az általad nézett szám nem írja le az ország helyzetét. Vagy ha már a számot nézed, akkor értened kéne, hogy mit jelent és miért úgy alakul. Én vettem a fáradtságot és többszörösen megírtam neked, idézve a minisztériumot. Azzal továbbra sem tudsz mit kezdeni, mert nem megérteni akarod a számokat, hanem a prekoncepciódat hazug módon igazolni.

Tudod majd ha végre szembe nézel a tényekkel és a neked feltett kérdésekre válaszolsz, akkor pampoghatsz. Addig veszteske vagy, aki úgy akar közgazdaságról vitatkozni, hogy nincsenek meg az elemi ismereteid.

Nem tényeket, hanem a te véleményedet.
Vagy tényeket - amik viszont abszolút másról szólnak, mint a téma.

Összevissza maszatoltál, mint mindig.
Csak mondod és mondod a mantráidat (ma is, most is). Ezeket lefejtve a
most leírt párszáz mondatodból ötben ha van valami új Smile
Így nehéz.

Ezzel már tényleg nem tudok mit kezdeni, hogy amikor TÉNYEKET hozok ide, akkor azokat te véleménynek hazudod. Elképesztő vagy.... Amikor tényeket hozok, azok 100% relevánsak. Nem véletlen nem tudsz rájuk reagálni, mert nem tudsz velük szembe nézni. Mert ha a tényekkel szembenéznél, akkor nem tudnád itt azt hazudni, hogy a ballibek jobban kormányoztak. Ez az igazság.

Továbbra is a tényeket és releváns érveket fogom mondani. Unalmasan. Egészen addig míg egyszer szembe nem nézel velük. Ha pedig nem nézel velük szembe, akkor meg maradsz örök vesztes és nekem az is jó Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 14:12

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

1. Akkor figyelj: http://index.hu/gazdasag/magyar/imd030516/# 2002-ben még az élen voltunk. Innen sikerült leküzdjétek az országot. És hogy ez miért van? Mert szarul kormányoztatok és a tendenciát megfogni nem lehet pár év alatt. Tudod elbaszni dolgokat könnyű. Kijavítani és tendenciát megfordítani marha nehéz feladat. De látom már megint nem sikerült szembe nézni a TÉNNYEL, hogy 2002-ben még éllovasok voltunk és onnan tettétek tönkre az országot.  És akkor olvass tovább: http://www.uzletresz.hu/vallalkozas/20110216-romlott-a-magyar-versenykepesseg-az-elmult-10-evben.html

BOcs, hogy ismét releváns tényekkel és érvekkel tettelek helyre.

Ezek után te valóban a ballibeket akarod kormányra hozni?

2. 2008 őszén teljesen mindegy, hogy mennyi volt, mert akármennyit fizettünk volna, akkor sem vették meg. És ez a ti kormányzásotok következménye. Mert nem a csehek, lengyelek, szlovákok szaladtak az IMF-hez, hanem mi.  A kérdést megint hibásan és szakmaiatlanul teszed fel. Ugyanis a helyes kérdés az, hogy jó-e az az országnak, ha a piacok már semmi pénzért nem veszik meg az állampapírjait vagy sem? TI ebbe a helyzetbe kormányoztatátok az országot 2008-ra. És ez nem vélemény. Ez tény. Mi viszont 2010 óta elkerültük az IMF-et és azóta sem engedjük őket vissza. És MINDEN szám Orbánt és Matolcsyt igazolja.

1) Megint maszatolsz. A versenyképesség nem azonos az ország gazdasági erejével.
Én pedig az utóbbiról beszélek.
Semmit nem tettél helyre.

2) Nem jobb-e az országnak, ha a korábbihoz képest fele áron, vagy olcsóbban vesz fel hitelt?
Ami pedig az állampapírt illeti: ma pl. azért veszik szépen a magyart 0,7% hozammal, mert pl. a német állampapír hozama negatív...

TOVÁBBÁ: SOHA nem mondtam, hogy kit akarok hozni vagy visszahozni a kormányra.
Erről szokj le, hogy olyanokat adsz a számba, amiket soha nem mondtam.

1, Soha egy szóval nem mondtam, hogy a kettő hasonló lenne, de tény, hogy a kettő között van korreláció és összefüggés. Az ország gazdasági ereje 2002-ben éllovas volt a térségben és innen sikerült 2008-ra oda leküzdeni az országot, hogy 2008 őszén egyedüliként nekünk kellett az IMF-hez szaladjunk segítségért, hogy a csődöt elkerüljük. Ez a ti "fantasztikus" eredményetek és jól láthatóan ha megszakadok sem tudlak ezzel a ténnyel szembesíeni téged. Ezt nem vagy hajlandó felfogni.

Az ország 2010 óta egy új pályán halad és az ÖSSZES Mutató szerint az ország ma sokkal erősebb és stabilabb lábakon áll, mint a kormányválltáskor. Arról nem beszélve, hogy te kezdtél el a veresenyképességről beszélni. Olvass már vissza, mielőtt primitíven hazudozol.

2, Nem jobb. Mert az IMF hitelnek ára van. Pl olyan ára van, hogy a fiskális szuverenitásunkat fel kellett adjuk. ÉS akkor mégegyszer. IMF hitelt, csak BAJBA jutott országnak adnak. Nem a normálisan üzemelő országnak. Érted ezt? Fel tudod fogni? Vagy ez nehezedre esik megemészteni?
Ma azért veszik az állampapírokat, mert jó és biztonsgosnak tartják a befektetők. És még akkor is inkább most vesznek papírt, amikor 2008-ban 10% felett járt a magyar papír hozama és akkor a kutya nem vette meg. Szerinted miért nem vették meg 2008-ban 10% fölötti hozammal?

De!!! Legalább magadat ne hazudtold meg. Pár napja/hete TE magad írtad meg, hogy a Fidesz kormánynak a volt ballib pártok az alternatívái. Miután a Jobbikot kizártad. Ki is mondtattam veled egyenesen. Ezek után azt hazudozod, hogy te nem őket akarod visszahozni???? Nem szégyelled magad????

MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 14:08

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Pénteken azt mondják, hogy a vasárnapi boltzárat ki kell terjeszteni.
Hétfőn en bloc visszavonják. Az egészet.

A múlt héten azt mondták, hogy az áfa csökkentése gazdasági
katasztrófát okozna.
Ma csökkentik.

Azt se hiszem el, amit kérdeznek.


Ne is hidd! Nekem elég, ha a tényeket elfogadod, amikor meglépik. Akkor hogy fogod köpködni?

Már megint politikai atombombát kaptok a képetekbe. A Fidesz olyat lép, ami sokaknak jó és ti követeltétek hangosan évek óta. Most a Fidesz meglépi. Azt, amit Ti 8 év alatt egyszer sem léptetek meg.

Ezt nehéz lesz széthazudjátok majd, de ismervén titeket meg fogjátok próbálni Smile

Az eeemúttnyócév ellenzéke követelte ezt?
Az eeemútthatévben meglépte?
Most meglépi (talán), de hát szavazat kell, mindjárt itt a választás.

Ez egyébként nyílt beismerése annak, hogy kell valamit csinálni a szegénnyé tett
fél országgal, mert még kenyeret se tudnak venni.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 14:05

MátéBence írta:Hátha ezúttal sikerül szembesíteni Trollit a tényekkel.

Trolli!

Itt a kérdés továbbra is.

2007-ben miért  csak 0,6%-al nőtt a magyar GDP akkor, amikor az összes környező ország GDP-je 5% felett növekedett?

Amint megválaszolod ezt a kérdést, azonnal helyére kerülnek a dolgok.


Nem vagyok hajlandó a 2007-es hülyeségeiddel foglalkozni.
A 2016-os hülyeségekkel is éppen elég Smile
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 14:01

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

De. Én konkrét tényeket és érveket hozok neked, amikkel nem tudsz szembe nézni, nem tudsz velük mit kezdeni, majd amikor a pofádba tolom a tényeket és érveket, akkor ideböfögöd, hogy én nem bizonyítok semmit Smile

Veszteske! Így nehéz lesz Smile

Az általad nézett szám nem írja le az ország helyzetét. Vagy ha már a számot nézed, akkor értened kéne, hogy mit jelent és miért úgy alakul. Én vettem a fáradtságot és többszörösen megírtam neked, idézve a minisztériumot. Azzal továbbra sem tudsz mit kezdeni, mert nem megérteni akarod a számokat, hanem a prekoncepciódat hazug módon igazolni.

Tudod majd ha végre szembe nézel a tényekkel és a neked feltett kérdésekre válaszolsz, akkor pampoghatsz. Addig veszteske vagy, aki úgy akar közgazdaságról vitatkozni, hogy nincsenek meg az elemi ismereteid.

Nem tényeket, hanem a te véleményedet.
Vagy tényeket - amik viszont abszolút másról szólnak, mint a téma.

Összevissza maszatoltál, mint mindig.
Csak mondod és mondod a mantráidat (ma is, most is). Ezeket lefejtve a
most leírt párszáz mondatodból ötben ha van valami új Smile
Így nehéz.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 13:58

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

1) Versenyképességi lista: a huszonvalahányas listán 2010-ben előlről a második, ma az utolsó Magyarország. Vajon ez miért van?
És az nm tűnt fel, hogy erősebb gazdaságról beszéltem, és nem erről?
2) Erős a gyanúm, hogy az állampapír hozama 2008-ban 10% körül volt. Namármost, ha a kvóta feletti rész kamata 5%
volt (az "alatti" részé pedig a fele), akkor nem lehet, hogy az IMF JOBB hitelforrás volt az állampapírnál?

1. Akkor figyelj: http://index.hu/gazdasag/magyar/imd030516/# 2002-ben még az élen voltunk. Innen sikerült leküzdjétek az országot. És hogy ez miért van? Mert szarul kormányoztatok és a tendenciát megfogni nem lehet pár év alatt. Tudod elbaszni dolgokat könnyű. Kijavítani és tendenciát megfordítani marha nehéz feladat. De látom már megint nem sikerült szembe nézni a TÉNNYEL, hogy 2002-ben még éllovasok voltunk és onnan tettétek tönkre az országot.  És akkor olvass tovább: http://www.uzletresz.hu/vallalkozas/20110216-romlott-a-magyar-versenykepesseg-az-elmult-10-evben.html

BOcs, hogy ismét releváns tényekkel és érvekkel tettelek helyre.

Ezek után te valóban a ballibeket akarod kormányra hozni?

2. 2008 őszén teljesen mindegy, hogy mennyi volt, mert akármennyit fizettünk volna, akkor sem vették meg. És ez a ti kormányzásotok következménye. Mert nem a csehek, lengyelek, szlovákok szaladtak az IMF-hez, hanem mi.  A kérdést megint hibásan és szakmaiatlanul teszed fel. Ugyanis a helyes kérdés az, hogy jó-e az az országnak, ha a piacok már semmi pénzért nem veszik meg az állampapírjait vagy sem? TI ebbe a helyzetbe kormányoztatátok az országot 2008-ra. És ez nem vélemény. Ez tény. Mi viszont 2010 óta elkerültük az IMF-et és azóta sem engedjük őket vissza. És MINDEN szám Orbánt és Matolcsyt igazolja.

1) Megint maszatolsz. A versenyképesség nem azonos az ország gazdasági erejével.
Én pedig az utóbbiról beszélek.
Semmit nem tettél helyre.

2) Nem jobb-e az országnak, ha a korábbihoz képest fele áron, vagy olcsóbban vesz fel hitelt?
Ami pedig az állampapírt illeti: ma pl. azért veszik szépen a magyart 0,7% hozammal, mert pl. a német állampapír hozama negatív...

TOVÁBBÁ: SOHA nem mondtam, hogy kit akarok hozni vagy visszahozni a kormányra.
Erről szokj le, hogy olyanokat adsz a számba, amiket soha nem mondtam.


A hozzászólást Trollirtó összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2016-04-29, 14:04-kor.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 13:56

Trollirtó írta:
MátéBence írta:A Fidesz kormány meglépi!

A szocik NEM csináltak kormányon ez ügyben semmit. Ellenzékben hangosan követelték. A Fidesz kormány meg meglépi az alapvető élelmiszerárak ÁFÁ-jának csökkentését.

KO a ballibeknek!

Ezt hogy fogjátok köpködni?

Pénteken azt mondják, hogy a vasárnapi boltzárat ki kell terjeszteni.
Hétfőn en bloc visszavonják. Az egészet.

A múlt héten azt mondták, hogy az áfa csökkentése gazdasági
katasztrófát okozna.
Ma csökkentik.

Azt se hiszem el, amit kérdeznek.

Ne is hidd! Nekem elég, ha a tényeket elfogadod, amikor meglépik. Akkor hogy fogod köpködni?

Már megint politikai atombombát kaptok a képetekbe. A Fidesz olyat lép, ami sokaknak jó és ti követeltétek hangosan évek óta. Most a Fidesz meglépi. Azt, amit Ti 8 év alatt egyszer sem léptetek meg.

Ezt nehéz lesz széthazudjátok majd, de ismervén titeket meg fogjátok próbálni Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Tegyünk egy próbálkozást

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 13:54

Hátha ezúttal sikerül szembesíteni Trollit a tényekkel.

Trolli!

Itt a kérdés továbbra is.

2007-ben miért csak 0,6%-al nőtt a magyar GDP akkor, amikor az összes környező ország GDP-je 5% felett növekedett?

Amint megválaszolod ezt a kérdést, azonnal helyére kerülnek a dolgok.

MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 13:54

MátéBence írta:A Fidesz kormány meglépi!

A szocik NEM csináltak kormányon ez ügyben semmit. Ellenzékben hangosan követelték. A Fidesz kormány meg meglépi az alapvető élelmiszerárak ÁFÁ-jának csökkentését.

KO a ballibeknek!

Ezt hogy fogjátok köpködni?

Pénteken azt mondják, hogy a vasárnapi boltzárat ki kell terjeszteni.
Hétfőn en bloc visszavonják. Az egészet.

A múlt héten azt mondták, hogy az áfa csökkentése gazdasági
katasztrófát okozna.
Ma csökkentik.

Azt se hiszem el, amit kérdeznek.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 13:51

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Nem azzal van gond, hogy véleményed van, hanem ott, hogy miután bebizonyítom, hogy a véleményed, rossz, hibás és szakmailatlan, azon akkor sem vagy képes változtatni, hanem ismétled a nettó hülyeségete.

Pont az a bajom, hogy NEM gondolkodsz, hanem mantrázod a hülyeséged mindenféle elemi tudás nélkül.

Nézd! Én nem vagyok az MTA gazdaságtudományok doktora, de legalább van közöm a közgazdaságtanhoz és értem az elemi folyamatokat. Te ezt nem tanultad és többszörösen bizonyítottad, hogy egész egyszerűen a legelemibb dolgokat nem érted. Ezekután miért erőlteted a hülyeséged, ha a tények és a szakma nem igazol?

Ismétlem. Én sem okoskodom neked műszaki kérdésekben, mert az meg a te szakterületed.

Nem mondasz igazat. Soha nem bizonyítasz semmit.
Ha pl. a nettó államadóssággal kapcsolatban van véleményem, akkor az a válaszod,
hogy ezt "nem nézik", nem releváns és GDP meg minden. Ez nem bizonyítás.
Pedig az általam viszont nézett szám jól definiált és használt közgazdasági fogalom,
és igenis sokat mond. Csak nem olyat, ami neked tetszik.
Így aztán inkább elmaszatolod és sértegetsz.

De. Én konkrét tényeket és érveket hozok neked, amikkel nem tudsz szembe nézni, nem tudsz velük mit kezdeni, majd amikor a pofádba tolom a tényeket és érveket, akkor ideböfögöd, hogy én nem bizonyítok semmit Smile

Veszteske! Így nehéz lesz Smile

Az általad nézett szám nem írja le az ország helyzetét. Vagy ha már a számot nézed, akkor értened kéne, hogy mit jelent és miért úgy alakul. Én vettem a fáradtságot és többszörösen megírtam neked, idézve a minisztériumot. Azzal továbbra sem tudsz mit kezdeni, mert nem megérteni akarod a számokat, hanem a prekoncepciódat hazug módon igazolni.

Tudod majd ha végre szembe nézel a tényekkel és a neked feltett kérdésekre válaszolsz, akkor pampoghatsz. Addig veszteske vagy, aki úgy akar közgazdaságról vitatkozni, hogy nincsenek meg az elemi ismereteid.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 13:48

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Igen. Versenyképességi listák, OECD, EU, IMF országjelentés. Ezekben mind az élen voltunk 2002-es kormányválltáskor. És ugyan ezen listák szerint 2008-ra minden listában jócskán le voltunk maradva az említett országok mögött. Na ez miért van?

Akkor maradjunk a te példádnál. Hogy lehet az, hogy a többi ország nem akart szomjan halni? Miért csak mi voltunk a szomjan halás szélén 2008-ban?

Hiába tetteted a hülyét, pontosan tudom, hogy te is tisztában vagy azzal a TÉNNYEL (!!!), hogy 2008-ban csak és kizárólag azért egyedül Magyarország futott az IMF-hez segítségért, mert a válság oldalszele (!!!!) minket kiszolgáltatottan és legyengítve ért, szemben az összes többi CEE országgal. Hiába próbálod azt szofisztikáltan megírni, hogy semmi extra nem történt, csak egyik forrást egy másik forrás váltott fel. Ez nem igaz. Az, hogy az IMF-hez kellett fussunk, ez magánban jelzi hogy óriási baj volt. Hiszem az IMFmaga az utosó mentsvár és az IMF-hez csak BAJBA jutott országok fordulnak ilyen segítségért. Ez nem a normális működése egy országnak. És ezt te is tudod ha nem vagy teljesen hülye.

A kérdésedre az a válasz, hogy nem tudom fillérre pontosan. Azt viszont tudom, hogy két dolgot össze szoktatok csúsztatni. Mert rendre imádjátok összemérni az akkori állampapír hozamokat az IMF kvótán belüli (!!!!!) költségével. És igen. Ebben nagy a különbség. Főleg úgy, hogy 2008 őszén és telén SENKI nem akart, semmilyen áron venni, semmilyen magyar papírt.

Viszont a helyzet úgy áll, hogy Magyarország a neki járó kvótánál jóval nagyobb összeget hívott le és a kvóta fölötti részre közel 5%-os volt a fizetendő költség. Nah ezt nem szeretitek kommunikálni.  Főleg akkor, amikor az Orbánék szintúgy már ilyen áron tudták kiváltani az IMF hitelt.

1) Versenyképességi lista: a huszonvalahányas listán 2010-ben előlről a második, ma az utolsó Magyarország. Vajon ez miért van?
És az nm tűnt fel, hogy erősebb gazdaságról beszéltem, és nem erről?
2) Erős a gyanúm, hogy az állampapír hozama 2008-ban 10% körül volt. Namármost, ha a kvóta feletti rész kamata 5%
volt (az "alatti" részé pedig a fele), akkor nem lehet, hogy az IMF JOBB hitelforrás volt az állampapírnál?

1. Akkor figyelj: http://index.hu/gazdasag/magyar/imd030516/# 2002-ben még az élen voltunk. Innen sikerült leküzdjétek az országot. És hogy ez miért van? Mert szarul kormányoztatok és a tendenciát megfogni nem lehet pár év alatt. Tudod elbaszni dolgokat könnyű. Kijavítani és tendenciát megfordítani marha nehéz feladat. De látom már megint nem sikerült szembe nézni a TÉNNYEL, hogy 2002-ben még éllovasok voltunk és onnan tettétek tönkre az országot. És akkor olvass tovább: http://www.uzletresz.hu/vallalkozas/20110216-romlott-a-magyar-versenykepesseg-az-elmult-10-evben.html

BOcs, hogy ismét releváns tényekkel és érvekkel tettelek helyre.

Ezek után te valóban a ballibeket akarod kormányra hozni?

2. 2008 őszén teljesen mindegy, hogy mennyi volt, mert akármennyit fizettünk volna, akkor sem vették meg. És ez a ti kormányzásotok következménye. Mert nem a csehek, lengyelek, szlovákok szaladtak az IMF-hez, hanem mi. A kérdést megint hibásan és szakmaiatlanul teszed fel. Ugyanis a helyes kérdés az, hogy jó-e az az országnak, ha a piacok már semmi pénzért nem veszik meg az állampapírjait vagy sem? TI ebbe a helyzetbe kormányoztatátok az országot 2008-ra. És ez nem vélemény. Ez tény. Mi viszont 2010 óta elkerültük az IMF-et és azóta sem engedjük őket vissza. És MINDEN szám Orbánt és Matolcsyt igazolja.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 13:46

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Nem azzal van gond, hogy véleményed van, hanem ott, hogy miután bebizonyítom, hogy a véleményed, rossz, hibás és szakmailatlan, azon akkor sem vagy képes változtatni, hanem ismétled a nettó hülyeségete.

Pont az a bajom, hogy NEM gondolkodsz, hanem mantrázod a hülyeséged mindenféle elemi tudás nélkül.

Nézd! Én nem vagyok az MTA gazdaságtudományok doktora, de legalább van közöm a közgazdaságtanhoz és értem az elemi folyamatokat. Te ezt nem tanultad és többszörösen bizonyítottad, hogy egész egyszerűen a legelemibb dolgokat nem érted. Ezekután miért erőlteted a hülyeséged, ha a tények és a szakma nem igazol?

Ismétlem. Én sem okoskodom neked műszaki kérdésekben, mert az meg a te szakterületed.

Nem mondasz igazat. Soha nem bizonyítasz semmit.
Ha pl. a nettó államadóssággal kapcsolatban van véleményem, akkor az a válaszod,
hogy ezt "nem nézik", nem releváns és GDP meg minden. Ez nem bizonyítás.
Pedig az általam viszont nézett szám jól definiált és használt közgazdasági fogalom,
és igenis sokat mond. Csak nem olyat, ami neked tetszik.
Így aztán inkább elmaszatolod és sértegetsz.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 13:23

MátéBence írta:


Igen. Versenyképességi listák, OECD, EU, IMF országjelentés. Ezekben mind az élen voltunk 2002-es kormányválltáskor. És ugyan ezen listák szerint 2008-ra minden listában jócskán le voltunk maradva az említett országok mögött. Na ez miért van?

Akkor maradjunk a te példádnál. Hogy lehet az, hogy a többi ország nem akart szomjan halni? Miért csak mi voltunk a szomjan halás szélén 2008-ban?

Hiába tetteted a hülyét, pontosan tudom, hogy te is tisztában vagy azzal a TÉNNYEL (!!!), hogy 2008-ban csak és kizárólag azért egyedül Magyarország futott az IMF-hez segítségért, mert a válság oldalszele (!!!!) minket kiszolgáltatottan és legyengítve ért, szemben az összes többi CEE országgal. Hiába próbálod azt szofisztikáltan megírni, hogy semmi extra nem történt, csak egyik forrást egy másik forrás váltott fel. Ez nem igaz. Az, hogy az IMF-hez kellett fussunk, ez magánban jelzi hogy óriási baj volt. Hiszem az IMFmaga az utosó mentsvár és az IMF-hez csak BAJBA jutott országok fordulnak ilyen segítségért. Ez nem a normális működése egy országnak. És ezt te is tudod ha nem vagy teljesen hülye.

A kérdésedre az a válasz, hogy nem tudom fillérre pontosan. Azt viszont tudom, hogy két dolgot össze szoktatok csúsztatni. Mert rendre imádjátok összemérni az akkori állampapír hozamokat az IMF kvótán belüli (!!!!!) költségével. És igen. Ebben nagy a különbség. Főleg úgy, hogy 2008 őszén és telén SENKI nem akart, semmilyen áron venni, semmilyen magyar papírt.

Viszont a helyzet úgy áll, hogy Magyarország a neki járó kvótánál jóval nagyobb összeget hívott le és a kvóta fölötti részre közel 5%-os volt a fizetendő költség. Nah ezt nem szeretitek kommunikálni.  Főleg akkor, amikor az Orbánék szintúgy már ilyen áron tudták kiváltani az IMF hitelt.

1) Versenyképességi lista: a huszonvalahányas listán 2010-ben előlről a második, ma az utolsó Magyarország. Vajon ez miért van?
És az nm tűnt fel, hogy erősebb gazdaságról beszéltem, és nem erről?
2) Erős a gyanúm, hogy az állampapír hozama 2008-ban 10% körül volt. Namármost, ha a kvóta feletti rész kamata 5%
volt (az "alatti" részé pedig a fele), akkor nem lehet, hogy az IMF JOBB hitelforrás volt az állampapírnál?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty ÉS IIIIGEEEEENNNN!!!

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 13:02

A Fidesz kormány meglépi!

A szocik NEM csináltak kormányon ez ügyben semmit. Ellenzékben hangosan követelték. A Fidesz kormány meg meglépi az alapvető élelmiszerárak ÁFÁ-jának csökkentését.

KO a ballibeknek!

Ezt hogy fogjátok köpködni?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 12:32

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Nah. Akkor én statikai és egyéb műszaki kérdésekben nem okoskodom nálad, mert nem értek hozzá. MAx nagyon felületesen.

Azzal semmi baj nincs, hogy a számok mögé nézel és érteni akarod. A baj ott van, hogy ahogy látom NEM ÉRTED hogy mit olvasol, mit nézel és félreértelmezed. DE szívesen segítek. Ahogy gondolom te is szívesen segítesz nekem a műszaki dolgok megértésében, ha azt a vita tárgya.

Egy biztos. Én nem oktatlak ki műszaki dolgokban és elismerem, hogy több közöd van hozzá mint nekem. Ha ez vica versa is így tudna működni, akkor az nagyon jó lenne.

Ha a véleményemet (pl. arról, hogy mit olvasok ki a nettó államadósság nevezetű számból)
kioktatásnak veszed, akkor picinykét tévedsz.
Ha azt gondolod, az erre adott bigott és maszatolós válaszaidat gondolkodás nélkül el
kellene fogadnom - akkor is.
Pár dolgot még mindig szabad Magyarországon - pl. gondolkodni.
Hogy ki él ezzel a lehetőséggel, az már egy másik kérdés Smile

Nem azzal van gond, hogy véleményed van, hanem ott, hogy miután bebizonyítom, hogy a véleményed, rossz, hibás és szakmailatlan, azon akkor sem vagy képes változtatni, hanem ismétled a nettó hülyeségete.

Pont az a bajom, hogy NEM gondolkodsz, hanem mantrázod a hülyeséged mindenféle elemi tudás nélkül.

Nézd! Én nem vagyok az MTA gazdaságtudományok doktora, de legalább van közöm a közgazdaságtanhoz és értem az elemi folyamatokat. Te ezt nem tanultad és többszörösen bizonyítottad, hogy egész egyszerűen a legelemibb dolgokat nem érted. Ezekután miért erőlteted a hülyeséged, ha a tények és a szakma nem igazol?

Ismétlem. Én sem okoskodom neked műszaki kérdésekben, mert az meg a te szakterületed.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 12:30

Trollirtó írta:
MátéBence írta:


Alakulunk! Kiemelem a lényeget. De persze ez még semmi magában. Ez még magyarázatra szorul.

Ugyanis a TÉNY az, hogy 2002-ben ezek az országok nem hogy erősebbek voltak, hanem gyengébbek voltak nálunk. Mi előrébb voltunk valamennyi szakmai listán.

A kérdés az,hogy mi történt 2002 és 2008 között, hogy immáron általad elismerve is ők sokkal erősebbek lettek mint mi? Mert itt leled meg a választ arra a kérdésre, hogy miért CSAK NEKÜNK kellett az IMF-hez szaladni. Miért nem a többi országnak?

Az, hogy tényszerűen leírod, hogy válság volt és elapadtak a források az igaz. Csakhogy azt kéne megmagyarázd, hogy miért csak mi voltunk csődközeli helyzetben? A többiek miért nem?

De látom ezek nehéz kérdések és ezekre semmi pénzért nem akarsz korrektül válaszolni, mert abból kiderülne, hogy a kedvenceidet még véletlenül sem szabad visszaengedni a kormányhoz.

És itt van ismét a különbség kettőnk között. Én rendre kritikus vagyok a Fidesszel és ennek hangos is adok. Te pedig a nyilvánvaló tényeket sem vagy képtelen elismerni, ami nem hízelgő a tieidre.

Fontos különbség.

Megtudhatnám, mik azok a "szakmai" listák?
És hogyan jelzik egy gazdaság erejét?

Egy forrás elapadása nem jelent szomjan halást.
Elmegyünk egy másik forráshoz és iszunk.

Korrektül válaszolok.
Ha szakmai kamarának vagyok tagja, akkor ott azt kérek,
amit a kamara nyújtani tud - ha kell.
Ha egy pénzügyi alapnak vagyok a tagja, attól meg pénzt kérek - ha kell.
Ez iyen egyszerű.

Amúgy pedig: meg tudod-e mondani, hogy az állampapír hozama
és az IMF kamata között mekkora volt a különbség 2008-ban?

Igen. Versenyképességi listák, OECD, EU, IMF országjelentés. Ezekben mind az élen voltunk 2002-es kormányválltáskor. És ugyan ezen listák szerint 2008-ra minden listában jócskán le voltunk maradva az említett országok mögött. Na ez miért van?

Akkor maradjunk a te példádnál. Hogy lehet az, hogy a többi ország nem akart szomjan halni? Miért csak mi voltunk a szomjan halás szélén 2008-ban?

Hiába tetteted a hülyét, pontosan tudom, hogy te is tisztában vagy azzal a TÉNNYEL (!!!), hogy 2008-ban csak és kizárólag azért egyedül Magyarország futott az IMF-hez segítségért, mert a válság oldalszele (!!!!) minket kiszolgáltatottan és legyengítve ért, szemben az összes többi CEE országgal. Hiába próbálod azt szofisztikáltan megírni, hogy semmi extra nem történt, csak egyik forrást egy másik forrás váltott fel. Ez nem igaz. Az, hogy az IMF-hez kellett fussunk, ez magánban jelzi hogy óriási baj volt. Hiszem az IMFmaga az utosó mentsvár és az IMF-hez csak BAJBA jutott országok fordulnak ilyen segítségért. Ez nem a normális működése egy országnak. És ezt te is tudod ha nem vagy teljesen hülye.

A kérdésedre az a válasz, hogy nem tudom fillérre pontosan. Azt viszont tudom, hogy két dolgot össze szoktatok csúsztatni. Mert rendre imádjátok összemérni az akkori állampapír hozamokat az IMF kvótán belüli (!!!!!) költségével. És igen. Ebben nagy a különbség. Főleg úgy, hogy 2008 őszén és telén SENKI nem akart, semmilyen áron venni, semmilyen magyar papírt.

Viszont a helyzet úgy áll, hogy Magyarország a neki járó kvótánál jóval nagyobb összeget hívott le és a kvóta fölötti részre közel 5%-os volt a fizetendő költség. Nah ezt nem szeretitek kommunikálni. Főleg akkor, amikor az Orbánék szintúgy már ilyen áron tudták kiváltani az IMF hitelt.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 12:26

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Közben elolvastam Smile
Nem titok, műszaki végzettségem van, ezért is szeretek
a számok mögé nézni, mert fontos, hogy mit is jelentenek
a gyakorlatban.

Nah. Akkor én statikai és egyéb műszaki kérdésekben nem okoskodom nálad, mert nem értek hozzá. MAx nagyon felületesen.

Azzal semmi baj nincs, hogy a számok mögé nézel és érteni akarod. A baj ott van, hogy ahogy látom NEM ÉRTED hogy mit olvasol, mit nézel és félreértelmezed. DE szívesen segítek. Ahogy gondolom te is szívesen segítesz nekem a műszaki dolgok megértésében, ha azt a vita tárgya.

Egy biztos. Én nem oktatlak ki műszaki dolgokban és elismerem, hogy több közöd van hozzá mint nekem. Ha ez vica versa is így tudna működni, akkor az nagyon jó lenne.

Ha a véleményemet (pl. arról, hogy mit olvasok ki a nettó államadósság nevezetű számból)
kioktatásnak veszed, akkor picinykét tévedsz.
Ha azt gondolod, az erre adott bigott és maszatolós válaszaidat gondolkodás nélkül el
kellene fogadnom - akkor is.
Pár dolgot még mindig szabad Magyarországon - pl. gondolkodni.
Hogy ki él ezzel a lehetőséggel, az már egy másik kérdés Smile
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 12:20

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Nah, akkor újra küldöm, bár nálam nem üres

Az újat meg duplán leellenőriztem, szóval ott van Smile

Ugye az üzenetet itt nézted meg? Ide írtam..

Közben elolvastam Smile
Nem titok, műszaki végzettségem van, ezért is szeretek
a számok mögé nézni, mert fontos, hogy mit is jelentenek
a gyakorlatban.

Nah. Akkor én statikai és egyéb műszaki kérdésekben nem okoskodom nálad, mert nem értek hozzá. MAx nagyon felületesen.

Azzal semmi baj nincs, hogy a számok mögé nézel és érteni akarod. A baj ott van, hogy ahogy látom NEM ÉRTED hogy mit olvasol, mit nézel és félreértelmezed. DE szívesen segítek. Ahogy gondolom te is szívesen segítesz nekem a műszaki dolgok megértésében, ha azt a vita tárgya.

Egy biztos. Én nem oktatlak ki műszaki dolgokban és elismerem, hogy több közöd van hozzá mint nekem. Ha ez vica versa is így tudna működni, akkor az nagyon jó lenne.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 11:22

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Alakulunk! Kiemelem a lényeget. De persze ez még semmi magában. Ez még magyarázatra szorul.

Ugyanis a TÉNY az, hogy 2002-ben ezek az országok nem hogy erősebbek voltak, hanem gyengébbek voltak nálunk. Mi előrébb voltunk valamennyi szakmai listán.

A kérdés az,hogy mi történt 2002 és 2008 között, hogy immáron általad elismerve is ők sokkal erősebbek lettek mint mi? Mert itt leled meg a választ arra a kérdésre, hogy miért CSAK NEKÜNK kellett az IMF-hez szaladni. Miért nem a többi országnak?

Az, hogy tényszerűen leírod, hogy válság volt és elapadtak a források az igaz. Csakhogy azt kéne megmagyarázd, hogy miért csak mi voltunk csődközeli helyzetben? A többiek miért nem?

De látom ezek nehéz kérdések és ezekre semmi pénzért nem akarsz korrektül válaszolni, mert abból kiderülne, hogy a kedvenceidet még véletlenül sem szabad visszaengedni a kormányhoz.

És itt van ismét a különbség kettőnk között. Én rendre kritikus vagyok a Fidesszel és ennek hangos is adok. Te pedig a nyilvánvaló tényeket sem vagy képtelen elismerni, ami nem hízelgő a tieidre.

Fontos különbség.

Megtudhatnám, mik azok a "szakmai" listák?
És hogyan jelzik egy gazdaság erejét?

Egy forrás elapadása nem jelent szomjan halást.
Elmegyünk egy másik forráshoz és iszunk.

Korrektül válaszolok.
Ha szakmai kamarának vagyok tagja, akkor ott azt kérek,
amit a kamara nyújtani tud - ha kell.
Ha egy pénzügyi alapnak vagyok a tagja, attól meg pénzt kérek - ha kell.
Ez iyen egyszerű.

Amúgy pedig: meg tudod-e mondani, hogy az állampapír hozama
és az IMF kamata között mekkora volt a különbség 2008-ban?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2016-04-29, 11:00

MátéBence írta:
Trollirtó írta:
üres:)

Nah, akkor újra küldöm, bár nálam nem üres

Az újat meg duplán leellenőriztem, szóval ott van Smile

Ugye az üzenetet itt nézted meg? Ide írtam..

Közben elolvastam Smile
Nem titok, műszaki végzettségem van, ezért is szeretek
a számok mögé nézni, mert fontos, hogy mit is jelentenek
a gyakorlatban.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 10:36

Jóska.bá írta:...és a miniszterelnök-helyettesed máris rád cáfolt - hiába "értesz" annyira  a gazdasághoz... hahaha  Very Happy

MátéBence írta:

Nem 3 éve, hanem régóta beszélsz hülyeséget és ráadásul rosszindulatú vagy. De jogod van hozzá. Az árfolyamot nem az MNB határozza meg, hanem a szentséges piac. Ilyen apróságok ne zavarjanak.

A saját hasznuk az OK, csak amellett sokkal fontosabb dolgokban jó döntéseket hoznak, ami mindenkinek jó. Szerintem meg pont fordítva van. Alapvetően jót tesznek. És ha amellett maguknak is tudnak valamit kedvezni, akkor pofátlanul megteszik. erről van szó.

"Az árfolyamot nem az MNB határozza meg, hanem a szentséges piac. Ilyen apróságok ne zavarjanak."

Ezzel szemben LázárJanó azt mondta, hogy
"Aki a miniszterelnököt támadja a Nemzethy Bankon keresztül - az a forintot támadja...."

Gondold meg barátom:
ha én, a 26. kis senki, a forintot tudom rontani azáltal, hogy bírálom az Orbán-Matolcsy-Tel-Aviv tengelyt,
mekkorát tud rontani rajta egy miniszterelnök vagy egy MNB elnök - különösen, ha az alapítványokba szánt "profit" a cél?

Szerintem legalább akkorát, hogy minden vajazókés meg tud állni a levegőben !

Értelmezni tudni kéne az elhangzott szavakat. Máskülönben az egyszerű ember úgy jár mint Te, aki összekeveri a dolgokat és így nagy pofával segget csinál a fejéből.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 10:33

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Azért nem volt csőd konkrétan, mert az IMF-hez futottunk. Az IMF nélkül csőd lett volna. De technikai értelemben csőd volt. Nem tudtuk eladni az állampapírjainkat, a kutya sem vette meg és nem volt miből kifizetni a lejáró adósságokat.  

De a kérdés az, hogy miért nekünk kellett az IMF-hez fussunk? Miért nem a cseheknek? Miért nem a lengyeleknek? Sőt! A lengyelek miért tudtak pénzt adni az IMF-nek a válság alatt is?

Válaszolsz végre?

Ezek az érdekes kérdések és ezekre nem akarsz válaszolni láthatóan továbbra sem .

Az állampapír helyett ideiglenesen új hitelforrás kellett.
Az IMF tagjai vagyunk, pont az ilyen esetek kivédéséhez.
Válság volt, és sokkal erősebb gazdaságokkal hasonlítod
össze Magyarországot
. Akik ma is sokkal erősebbek

Alakulunk! Kiemelem a lényeget. De persze ez még semmi magában. Ez még magyarázatra szorul.

Ugyanis a TÉNY az, hogy 2002-ben ezek az országok nem hogy erősebbek voltak, hanem gyengébbek voltak nálunk. Mi előrébb voltunk valamennyi szakmai listán.

A kérdés az,hogy mi történt 2002 és 2008 között, hogy immáron általad elismerve is ők sokkal erősebbek lettek mint mi? Mert itt leled meg a választ arra a kérdésre, hogy miért CSAK NEKÜNK kellett az IMF-hez szaladni. Miért nem a többi országnak?

Az, hogy tényszerűen leírod, hogy válság volt és elapadtak a források az igaz. Csakhogy azt kéne megmagyarázd, hogy miért csak mi voltunk csődközeli helyzetben? A többiek miért nem?

De látom ezek nehéz kérdések és ezekre semmi pénzért nem akarsz korrektül válaszolni, mert abból kiderülne, hogy a kedvenceidet még véletlenül sem szabad visszaengedni a kormányhoz.

És itt van ismét a különbség kettőnk között. Én rendre kritikus vagyok a Fidesszel és ennek hangos is adok. Te pedig a nyilvánvaló tényeket sem vagy képtelen elismerni, ami nem hízelgő a tieidre.

Fontos különbség.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2016-04-29, 10:23

Trollirtó írta:
MátéBence írta:Privát mail ment. Nézd meg!
üres:)

Nah, akkor újra küldöm, bár nálam nem üres

Az újat meg duplán leellenőriztem, szóval ott van Smile

Ugye az üzenetet itt nézted meg? Ide írtam..
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 36 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

36 / 40 oldal Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.