Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+8
turidani
Rumcájsz
Böbe2
Trollirtó
doktorKá
Gejza
kondor
westfall
12 posters

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-22, 15:24

MátéBence írta:
Trollirtó írta:
Gratulálok.
Most adjátok igazi valótokat.
Vállvetve.

Eszement uszítók vagytok.

Uszítók????????

Mi? Csak szembesítünk a TÉNYEKKEL!  

Én egy szóval nem mondom, hogy amit idehoztam az általánosan igaz minden svédre és minden bevándolróla. Csak annyi mondok, hogy ideje lenne mindenkinek árnyalnia a képet. Neked is toleráncs barátom.
Árnyalom a képet.
Magyarországon keresztények gyaláznak keresztény sírokat.
Ki a keresztényekkel, az ország térjen át a buddhizmusra.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Ezt azony a kormányon kérd számon, aki a kinai bérekkel akar "versenyképes" lenni....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-22, 15:23

doktorKá írta:Nyilván lehet ebben igazság, de ettól még zavaró volt látni Münchenben, egy partnercégünknél, hogy lazáskodnak, napfürdőt vesznek az irodaház előtt ebédidőben, és ugyanezt láttam Belgiumban, Hollandiában....bemegy reggel, mint én, dolgozik, mint én, hazamegy, mint én....és 4x annyit keres, mint én.
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Eddig több mint kétezer embert tett utcára a vasárnapi boltzár

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-22, 15:22

A vasárnapi boltzár bevezetését követően több mint kétezer fővel csökkent az alkalmazottak száma a kereskedelemben, a túlórák pedig öt éve nem látott magasságokban járnak a statisztikai hivatal legfrissebb adatai szerint.


LINK ITT
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 15:19

Trollirtó írta:
MátéBence írta:Mélyliberális barátaink figyelmébe:

Elin Krantz svéd antirasszista aktivista tagja volt a "We like diversity" (Szeretjük a különbözőséget) internetes közösségnek és egy etnikai keveredést hirdető videóklipben is szerepelt, amely felvételén egy afrikai négerrel való nemi aktus közben a svéd himnuszt énekelte. Egy este azután alkalma volt stúdión kívül, testközelből is a szenvedélyének hódolni, miután a diszkóból hazafelé a villamoson összeakadt az egyik valóban "különböző" barátjával, egy bizonyos Ephrem Yohannesszel, Afrikából. Íme, "baráti találkozójuk" eredménye:


Lehet sipákolni, meg szörnyülködni, hogy ilyet hogy merek ide hozni.
Gratulálok.
Most adjátok igazi valótokat.
Vállvetve.

Eszement uszítók vagytok.

Uszítók????????

Mi? Csak szembesítünk a TÉNYEKKEL!

Én egy szóval nem mondom, hogy amit idehoztam az általánosan igaz minden svédre és minden bevándolróla. Csak annyi mondok, hogy ideje lenne mindenkinek árnyalnia a képet. Neked is toleráncs barátom.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Hümmm.....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-06-22, 15:18

doktorKá írta:"Mert én elfogadtam azt, hogy elődeink - Mátyás óta -
mindig a rossz oldalra álltak, és inkább azzal szeretnék foglalkozni, hogy
a jelenből és a jövőből hozzuk ki a lehető legtöbbet."

Hát, ha valakik a rossz oldalon voltak, akkor azok az osztrákok, és a Németek....és lám! Szóval nem lehet mindent erre fogni.

A magyar kormányok 
az I.vh-ban király-szövetségben voltak az osztrákokkal,
a II.vh-ban a Német Birodalommal voltak érdek-szövetségben....

A kiskatonák meg távol a magyar határtól szivtak az uraik érdekeiért.....
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 15:17

Trollirtó írta:Igaza van Lázár Jánosnak, tényleg riasztó állapotban van az államigazgatás, a bürokrácia belülről kész káosz, az inkompetens vezetők elől és az értelmetlen elvárások miatt menekülne, ki merre lát. De az ügyintézők is rengeteg bajt, visszásságot jeleztek. Bár egymást érték az államreformok, azok eredménye nem látszik. Itt a Lázár-konzultáció eredménye.

LINK ITT

Ha igaza van Lázárnak, akkor támogasd!
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Felsorakoztál túróspedagógus mellé

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-22, 15:16

MátéBence írta:Mélyliberális barátaink figyelmébe:

Elin Krantz svéd antirasszista aktivista tagja volt a "We like diversity" (Szeretjük a különbözőséget) internetes közösségnek és egy etnikai keveredést hirdető videóklipben is szerepelt, amely felvételén egy afrikai négerrel való nemi aktus közben a svéd himnuszt énekelte. Egy este azután alkalma volt stúdión kívül, testközelből is a szenvedélyének hódolni, miután a diszkóból hazafelé a villamoson összeakadt az egyik valóban "különböző" barátjával, egy bizonyos Ephrem Yohannesszel, Afrikából. Íme, "baráti találkozójuk" eredménye:


Lehet sipákolni, meg szörnyülködni, hogy ilyet hogy merek ide hozni.
Gratulálok.
Most adjátok igazi valótokat.
Vállvetve.

Eszement uszítók vagytok.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Közvéleménykutatás

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 15:16

A legújabb Századvég kutatás szerint ismét erősödött a Fidesz és tovább zuhan az MSZP.

Az Együtt szinte mérhetetlen. A PM nem létezik. Az egész ballib bagázs EGYÜTT (!!!!!!!!!!!!!) nem éri el a Jobbik szintjét.

Vélemény?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Lázár minisztéruma - az ország képe

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-22, 15:14

Igaza van Lázár Jánosnak, tényleg riasztó állapotban van az államigazgatás, a bürokrácia belülről kész káosz, az inkompetens vezetők elől és az értelmetlen elvárások miatt menekülne, ki merre lát. De az ügyintézők is rengeteg bajt, visszásságot jeleztek. Bár egymást érték az államreformok, azok eredménye nem látszik. Itt a Lázár-konzultáció eredménye.

LINK ITT
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 15:14

doktorKá írta:
MátéBence írta:

Nyílván ez vagy-vagy kérdése.

Vagy Balogh András és a hozzá hasonlók. Vagy a züllött, ócska, kompromitálódott régi brigád.

Amúgy szerinted is jó jelölt lenne Balogh András a baloldal élére? Vagy ez csak az én kattanásom?


Fogalmam sincs, nekem teljesen kívül esett az ingerküszöbömön.

Nah pont EZÉRT lenne jó Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 15:12

MátéBence írta:
doktorKá írta:

Nem tudom, de megette a fene az olyan pártot, amit Balogh vezet, a csapatban meg ott van Gyurcsány, Puch, stb...

Nyílván ez vagy-vagy kérdése.

Vagy Balogh András és a hozzá hasonlók. Vagy a züllött, ócska, kompromitálódott régi brigád.

Amúgy szerinted is jó jelölt lenne Balogh András a baloldal élére? Vagy ez csak az én kattanásom?


Fogalmam sincs, nekem teljesen kívül esett az ingerküszöbömön.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:58

doktorKá írta:
MátéBence írta:

Nah igen. Őt már be is darálták. Legalábbis ejtették elég gyorsan. Pedig én magam is szavaznék alkalom adtán egy olyan emberre mint Ő. Hol vannak a hozzá hasonló, rendes, gerinces, tiszta, makulátlan baloldali politikusok????????????????????????????????????

Nem tudom, de megette a fene az olyan pártot, amit Balogh vezet, a csapatban meg ott van Gyurcsány, Puch, stb...

Nyílván ez vagy-vagy kérdése.

Vagy Balogh András és a hozzá hasonlók. Vagy a züllött, ócska, kompromitálódott régi brigád.

Amúgy szerinted is jó jelölt lenne Balogh András a baloldal élére? Vagy ez csak az én kattanásom?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 14:57

MátéBence írta:
doktorKá írta:

A nehézség, hogy egy alapjában véve tisztességes baloldalit, hogyan NE darálja be, a mai, kicsit sem tisztességes "baloldal".

Nah igen. Őt már be is darálták. Legalábbis ejtették elég gyorsan. Pedig én magam is szavaznék alkalom adtán egy olyan emberre mint Ő. Hol vannak a hozzá hasonló, rendes, gerinces, tiszta, makulátlan baloldali politikusok????????????????????????????????????

Nem tudom, de megette a fene az olyan pártot, amit Balogh vezet, a csapatban meg ott van Gyurcsány, Puch, stb...
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:55

doktorKá írta:
MátéBence írta:Kedves Balliberális barátaim!

Most hozzátok szólok egyenesen. Többször megkaptam, hogy én csak negatív tudok lenni a baloldallal kapcsolatban és semmi építő jellegűt nem tudok írni.

Erre ezúttal rácáfolnék és egy teljesen konstruktív ötletem van, amit szeretnék veletek megvitatni.

Történt a napokban, hogy elolvastam Lendvai Ildikó cikkész a Népszabadságban, amely a baloldal hibáival foglalkozott. És noha karakteresen rossz véleményen van Lendvairól, azt el kell ismernem, hogy az írás többnyire korrekt volt. De minimum elgondolkodtató. Ezért én el is gondolkodtam, hogy vajon merre lenne az előre a baloldalon. Milyen embernek kéne a modern, magyar baloldalt reprezentálnia.

És beugrott a megfejtés. Egy ember, aki kétségtelenül baloldali. Hiteles. Semmi korrupciós ügye nincsen. Benne van a politikában minimum 20 éve. Mégsem kötődik semmilyen szinten a 2002-2010 közötti ámokfutáshoz. Tisztességes végzettsége, szakmai karrierje van. Egy szerethető karaktere és jó kisugárzása van. Senkinek a táborába nem tartozik, vszont senkinek nem is az ellensége. És még a jobboldalon is tisztelet övezi azok körében akik ismerik.

Ezt az embert Balogh Andrásnak hívják.

És igen. Szerintem neki kéne képviselnie a mai magyar baloldalt.

Vélemény?

A nehézség, hogy egy alapjában véve tisztességes baloldalit, hogyan NE darálja be, a mai, kicsit sem tisztességes "baloldal".

Nah igen. Őt már be is darálták. Legalábbis ejtették elég gyorsan. Pedig én magam is szavaznék alkalom adtán egy olyan emberre mint Ő. Hol vannak a hozzá hasonló, rendes, gerinces, tiszta, makulátlan baloldali politikusok????????????????????????????????????
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 14:54

Trollirtó írta:
doktorKá írta:

Egy okot mondj, amiért ezt kockáztassuk.
NEM kockáztatjuk.
Vagy csak annyira, mint a Ku-KLux-Klán és maffiák, hasonlók bejövetelét.
Azok viszont 300 000 ajróért gond nélkül bejöhetnek, és még hízlalják is a magyar maffia zsebét...

Én azt gondolom, hogy felesleges problémát ne gyártsunk magunknak. A menekültek, amennyiben politikai menekültek, azután is jöhetnek. A gazdasági menekültek közül pedig - mivel mi vagyunk az első szűrő - a diplomás szakembereket, 10 év aláírt munkavállalásért, beengedjük.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 14:52

MátéBence írta:Kedves Balliberális barátaim!

Most hozzátok szólok egyenesen. Többször megkaptam, hogy én csak negatív tudok lenni a baloldallal kapcsolatban és semmi építő jellegűt nem tudok írni.

Erre ezúttal rácáfolnék és egy teljesen konstruktív ötletem van, amit szeretnék veletek megvitatni.

Történt a napokban, hogy elolvastam Lendvai Ildikó cikkész a Népszabadságban, amely a baloldal hibáival foglalkozott. És noha karakteresen rossz véleményen van Lendvairól, azt el kell ismernem, hogy az írás többnyire korrekt volt. De minimum elgondolkodtató. Ezért én el is gondolkodtam, hogy vajon merre lenne az előre a baloldalon. Milyen embernek kéne a modern, magyar baloldalt reprezentálnia.

És beugrott a megfejtés. Egy ember, aki kétségtelenül baloldali. Hiteles. Semmi korrupciós ügye nincsen. Benne van a politikában minimum 20 éve. Mégsem kötődik semmilyen szinten a 2002-2010 közötti ámokfutáshoz. Tisztességes végzettsége, szakmai karrierje van. Egy szerethető karaktere és jó kisugárzása van. Senkinek a táborába nem tartozik, vszont senkinek nem is az ellensége. És még a jobboldalon is tisztelet övezi azok körében akik ismerik.

Ezt az embert Balogh Andrásnak hívják.

És igen. Szerintem neki kéne képviselnie a mai magyar baloldalt.

Vélemény?

A nehézség, hogy egy alapjában véve tisztességes baloldalit, hogyan NE darálja be, a mai, kicsit sem tisztességes "baloldal".
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 14:50

Trollirtó írta:
doktorKá írta:

Egy okot mondj, amiért ezt kockáztassuk.
NEM kockáztatjuk.
Vagy csak annyira, mint a Ku-KLux-Klán és maffiák, hasonlók bejövetelét.
Azok viszont 300 000 ajróért gond nélkül bejöhetnek, és még hízlalják is a magyar maffia zsebét...

Nincs elég hely felsorolni a különbséget, a két szituáció közt.
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:48

Mélyliberális barátaink figyelmébe:

Elin Krantz svéd antirasszista aktivista tagja volt a "We like diversity" (Szeretjük a különbözőséget) internetes közösségnek és egy etnikai keveredést hirdető videóklipben is szerepelt, amely felvételén egy afrikai négerrel való nemi aktus közben a svéd himnuszt énekelte. Egy este azután alkalma volt stúdión kívül, testközelből is a szenvedélyének hódolni, miután a diszkóból hazafelé a villamoson összeakadt az egyik valóban "különböző" barátjával, egy bizonyos Ephrem Yohannesszel, Afrikából. Íme, "baráti találkozójuk" eredménye:

Lehet sipákolni, meg szörnyülködni, hogy ilyet hogy merek ide hozni.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:42

Trollirtó írta:
doktorKá írta:

Egy okot mondj, amiért ezt kockáztassuk.
NEM kockáztatjuk.
Vagy csak annyira, mint a Ku-KLux-Klán és maffiák, hasonlók bejövetelét.
Azok viszont 300 000 ajróért gond nélkül bejöhetnek, és még hízlalják is a magyar maffia zsebét...

Ugye vágod, hogy kevered a szezonz a fazonnal?

Apropó! Az megvan, hogy mit mondott Horn Gyula akkor, amikor átvágta a vasfüggöny megmaradt szakaszát?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:39

doktorKá írta:
MátéBence írta:Üdv Mindenkinek!

Tegye fel a kezét akinek hiányoztam! Smile

Jelentkezem...!

Mélyen meghatódtam Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-06-22, 14:39

doktorKá írta:
Trollirtó írta:
Végre valami, amiben megelőzhetnénk a skandinávokat.
A kerítés árából szépen ki is jönne...

Egy okot mondj, amiért ezt kockáztassuk.
NEM kockáztatjuk.
Vagy csak annyira, mint a Ku-KLux-Klán és maffiák, hasonlók bejövetelét.
Azok viszont 300 000 ajróért gond nélkül bejöhetnek, és még hízlalják is a magyar maffia zsebét...
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Konstruktív javaslat

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:38

Kedves Balliberális barátaim!

Most hozzátok szólok egyenesen. Többször megkaptam, hogy én csak negatív tudok lenni a baloldallal kapcsolatban és semmi építő jellegűt nem tudok írni.

Erre ezúttal rácáfolnék és egy teljesen konstruktív ötletem van, amit szeretnék veletek megvitatni.

Történt a napokban, hogy elolvastam Lendvai Ildikó cikkész a Népszabadságban, amely a baloldal hibáival foglalkozott. És noha karakteresen rossz véleményen van Lendvairól, azt el kell ismernem, hogy az írás többnyire korrekt volt. De minimum elgondolkodtató. Ezért én el is gondolkodtam, hogy vajon merre lenne az előre a baloldalon. Milyen embernek kéne a modern, magyar baloldalt reprezentálnia.

És beugrott a megfejtés. Egy ember, aki kétségtelenül baloldali. Hiteles. Semmi korrupciós ügye nincsen. Benne van a politikában minimum 20 éve. Mégsem kötődik semmilyen szinten a 2002-2010 közötti ámokfutáshoz. Tisztességes végzettsége, szakmai karrierje van. Egy szerethető karaktere és jó kisugárzása van. Senkinek a táborába nem tartozik, vszont senkinek nem is az ellensége. És még a jobboldalon is tisztelet övezi azok körében akik ismerik.

Ezt az embert Balogh Andrásnak hívják.

És igen. Szerintem neki kéne képviselnie a mai magyar baloldalt.

Vélemény?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Rumcájsz 2015-06-22, 14:35

„Imádkozzatok értünk!”

A nigériai evangélikus érsek a világméretű szolidaritást döntőnek tartja a Boko Haram elleni harcban

Numan – Genf – A Lutheránus Világszövetség (LWF) információs világhálózata (LWI) nemrégiben megszólaltatta egy interjúban a nigériai evangélikus érseket, dr. Nemuel A. Babbát, aki arra szólította fel a kereszténységet, hogy energikusabban emelje fel a szavát a Boko Haram általi erőszak ellen. Továbbá szolidaritásra hívott, azzal a céllal, hogy a keresztények és a muszlimok közötti bizalmat és kapcsolatot újra helyre lehessen állítani országában. A Babba által vezetett Nigériai Lutheránus-Keresztyén Egyház jobbára az ország északi részén helyezkedik el.

– Először is a Nigériai Lutheránus-Keresztyén Egyház vezetőjeként szeretném együttérzésemet kifejezni azzal a több tízezer észak-keleti családdal, akik a kereszténység, az iszlám és más vallásközösségek tagjaiként elszenvedni kényszerülnek a Boko Haram fegyveresen szűnni nem akaró támadásait. Sajnos a falvakban élők közül szeretett emberek ezreit veszítjük el napról napra. A január elején Borno államban Baga városában végrehajtott értelmetlen gyilkosságok családok, templomok, mecsetek, iskolák, üzletek és cégek ezreinek okoztak veszteségeket. Bebizonyosodott a Boko Haram durvasága és azt is, hogy sajnos Nigéria lakossága tehetetlen, nincsen abban a helyzetben, hogy megvédje önmagát.
Borno, Yobe és Adamawa szövetségi államokban a Nigériai Lutheránus-Keresztyén Egyház a Boo Haram fegyveresek támadásainak 2009-es kezdete óta – amióta megpróbálnak egy iszlám államot létrehozni ebben az országrészben – erőteljes veszteségeket szenvedett. A leginkább Arewa és Shall-Holma egyházmegyék érintettek. Az ottani püspököket két hónappal ezelőtt arra kényszerítették, hogy hagyják el hivatalukat.
Több ezer elkergetett ember esetében sem tudjuk, mikor térhetnek majd újra vissza otthonaikba. Sok evangélikus templomot és intézményt, így a Gombiban és az Arewában lévő katedrálisokat is porig égettek vagy egyszerűen elvették tőlünk. Arewában és Shall-Holmában templomaink mintegy 50 ezer híve nem tudott karácsonyi vagy újévi istentiszteletet tartani.

– Az egyházak és a keresztény közösségek hogyan foglalkoznak az érintettekkel?

– Több ezer menekülttel kell számolni az érintett államokban. Numan evangélikus centrumába körülbelül 500 menekültet vettünk fel, további emberek pedig családoknál kaptak menedéket. Bátorít engem az, hogy tagegyházainkban keresztény és muszlim hitű emberek számára is megnyílnak az ajtók és az erőszak elől menekülő polgárok között nem tesznek különbséget.
Nem szeretnénk menekülttábort megnyitni, hanem a helyi önkormányzattal együttműködve szeretnénk segítséget nyújtani a szükséget szenvedők ellátásában és támogatjuk otthonaikba való visszatérésüket. A lakosságot a helyszíneken mobilizáljuk és élelmiszert, vizet és ruhát gyűjtünk. A hivatalok és a muszlim szervezetek is erősen részt vesznek ebben, matracokat, ágyneműket bocsátottak rendelkezésre.

– Van Önöknél ökumenikus- vagy vallásközi összefogás az érintettek megsegítésére?

– Igen is, meg nem is. Igen, mert a vallási közösségekként tudatában vagyunk annak, hogy az üldözötteknek szükségük van a segítségünkre és mi mindannyian a legjobb tudásunk és erőnk szerint tesszük a dolgunkat e téren. Keresztényként a kormányzatot is annak tudatára ébresztettük, hogy véleményünk szerint a Boko Haram tudatosan támadja a keresztény lakosságot. Ezzel persze nem akarjuk tagadni azt, hogy a muszlimok is támadásoknak vannak kitéve és őket is sokszor meggyilkolják, de az áldozatok legnagyobb száma mégis keresztény oldalról kerül ki.
De miért mondom azt, hogy nem? Azért, mert muszlim testvéreinkkel nem folyik párbeszéd arról, hogy a Boko Haramnak milyen szándékai és hatásai vannak. Ennek a militarizált csoportosulásnak a létezése szakadékot hozott létre a keresztény és a muszlim lakosság között. Ez már odáig fajult, hogy nyíltan és őszintén már nem tudunk erről a közös ellenségünkről beszélni.
Fájdalmas dolgokat élünk át családjainkban és az egész országban. Egy példát mondanék egy olyan családról, amelyben vegyesen vannak keresztények és muszlimok: Nemrégiben négy keresztény testvér magához fogadta egyikük muszlim lánytestvérét, aki a támadások miatt menekülni kényszerült otthonából. Pár nap múlva azonban a fiú testvér arra kérte, hogy keressen magának másik tartózkodási helyet, mert nem bírja elviselni a többi keresztény testvér ellene folyó nyílt kritikáját és becsmérlését. Hogyan lehet ilyen kapcsolatokat meggyógyítani és újra helyre állítani, ahol a „testvér őrizője” a radikális vallási meggyőződések miatt, szó szerint testvére kínzójává válik?
Sajnos néhány muszlim testvérünkben sem bízhatunk már, mert nem tudhatjuk, hogy őszinte-e, amikor arról beszél, hogy elutasítja a Boko Haramot. Hasonló figyelhető meg a kormányzattal, a politikai pártokkal és egymással folytatott vitáikkal kapcsolatban is. Ellenségeink nigériai polgárok és meglehetősen nehéz ezzel az ellenséggel szemben harcolni és a sokvallású, etnikailag sokszínű ország, állam és családjainak tagjai között a bizalmat helyrehozni.

– Hogyan mutathatják ki a lutheránus egyházak, közösségek és az egész világméretű kereszténység azt, hogy szolidárisak Önökkel?

– Ki kell mondani, hogy a nigériai keresztények haragudnak azért, mert a Boko Haram borzalmas rémtettei őket érintik a leginkább. Nem halljuk eléggé és nem elég energikus a világon élő keresztények hangja, amely elítélné ezeket a terroristákat, akik közöttünk, Észak-Keleten élők között gyilkolnak. A világ keresztényeinek meg kellene tanulniuk bátran kimondaniuk a szolidaritásukat. Az a benyomásunk, hogy nem elég hangsúlyozottan sürgetik azt, hogy a Boko Haram által gyakorolt terrorizmusnak véget kell vetni.
Jelenleg nem aktuális Nigériában a vallásközi dialógust tovább folytatni, annak ellenére, hogy korábban ennek pozitív hatásai voltak az ország szociális összetartozásának tekintetében. Annak a ténynek a tudatában, hogy most mindenki azzal van elfoglalva, hogy a saját hitét és vallását védelmezze, tovább kell lépnünk a koegzisztencia témájának újrafogalmazásában. Kritikusan meg kell kérdőjeleznünk és nyíltan kell arról beszélnünk, hogyan is néz ki a keresztény és muszlim lakosság közötti kapcsolat és az asztalra kell tenni azokat a kemény tényeket és borzasztó tetteket, amelyeket tapasztalunk. Ehhez azonban a világméretű kereszténység szolidaritására van szükségünk.

– A nemzetközi politika hogyan segíthetne ezen a helyzeten?

– Nigériai keresztényként halljuk a sok oldalról érkező hangokat, amelyek a Boko Haram általi gyűlöletet tematizálják. Ismerjük országunk korábbi polgárháborúinak történetét: azok a politikusok, akiktől az emberek megvonták szavazataikat, szabályozhatatlan fegyveres felkeléseket robbantottak ki országszerte. Keresztényként a békét szorgalmazzuk, de nem nézhetjük egyszerűen tétlenül, hogy a mieinket értelmetlenül lemészárolják. Ennek az országnak a polgárai vagyunk és nem menekülhetünk el állandóan a Boko Haram elől. Jogunk van arra, hogy megvédjük magunkat és ha eljön a legrosszabb, akkor egy több mint 170 millió lakosú ország katasztrófába hullik.
Gyengeségei ellenére a nigériai kormányzat megpróbálja a tőle telhetőket és az erőszaknak véget akarnak vetni, de bátorításra és támogatásra van szükségük ehhez. Mivel békére vágyunk, különösen is a februári választások fényében, ezért támogatást kérünk a népközösségektől. Különösen is a Lutheránus Világszövetséget és az egész evangélikus egyházközösséget kérjük arra, hogy imádkozzanak értünk.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Jb7jhv

Dr. Nemuel A. Babba a vezetője a Nigériai Lutheránus-Keresztyén Egyháznak, amely kilenc egyházkerületből áll és mintegy 2,2 millió hívővel rendelkezik. Nigériában van még rajtuk kívül egy másik lutheránus közösség is. A Nigériai Lutheránus-Keresztyén Egyház 1961-ben csatlakozott a Lutheránus Világszövetséghez.
Rumcájsz
Rumcájsz

Hozzászólások száma : 388
Join date : 2015. May. 29.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by doktorKá 2015-06-22, 14:31

MátéBence írta:Üdv Mindenkinek!

Tegye fel a kezét akinek hiányoztam! Smile

Jelentkezem...!
doktorKá
doktorKá

Hozzászólások száma : 2323
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-06-22, 14:30

Üdv Mindenkinek!

Tegye fel a kezét akinek hiányoztam! Smile
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 22 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

22 / 40 oldal Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.