Megbeszéljük - Bolgár nélkül
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Megbeszéljük - Bolgár nélkül

+9
DKW
Jóska.bá
Gejza
Rumcájsz
pincesor
doktorKá
mavtelep
kondor
Clochard
13 posters

19 / 40 oldal Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 20:03

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Igen. Ez a Gyurcsány kormány felelőssége. Hogy ott és akkor tisztán úgy látszott, hogy deviza hitelt kellett felvenni.Semmilyen fék és ismertetés nem votl a kockázatokról. Pedig a kockázatok már akkor ott voltak. Szerinted akkor mindenki hülye inkompetens barom volt, aki azt tanácsolta Gyurcsánynak, hogy avatkozzon közbe és fogja meg a devizahitelezés felfutását? Az alap, hogy szerinted Járai is hülye volt 2004-ben. De hülye volt az EKB elnöke? Hülye volt az IMF? Hülye volt az Orszták jegybank elnöke? Mindenki hülye volt, csak a Fery volt villamos? Arról nem beszélve, hogy nézd már meg, hogy az idő kit igazolt. Feryt vagy azokat, akik szóltak előre?

Questort idehozni a te szavaiddal élve maszatolás. És tökéletesen értem az okát. Hisz devizahotel ügyben nincsenek már érveid. Amiket mondtam, azokra nem tudtál mt reagálni. Amiket reagáltál, azokat tényszerűen megcáfoltam és helyre tettem. Questor ügyben pedgi SENKI nem szólt előre, hogy baj lesz. SENKI. Nem úgy mint devizahitelezés ügyében, amikor sokan szóltak. Érted a különbséget?

Jó.
Ebben maradunk.
Maradsz kettősmércebence.

Köszönöm. Engem megnyugtat, hogy nincsenek érveid.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 20:02

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Már megbocsáss: hülyeséget beszélsz.
Tisztán látszik, hogy devizahitelt kellett felvenni.
Jóval később, quaestor-részvényt kellett venni.
Egyik regnáló kormány sem kifogásolta.
CSAKHOGY a mostani kormány csókosa kijött az előzőből a végtörlesztéssel, akár a paralimpiai támogatásból is, közpénzből kártalanítják (a többi brókerkárosultat nem).
Ez így rendjén van?

Igen. Ez a Gyurcsány kormány felelőssége. Hogy ott és akkor tisztán úgy látszott, hogy deviza hitelt kellett felvenni.Semmilyen fék és ismertetés nem votl a kockázatokról. Pedig a kockázatok már akkor ott voltak. Szerinted akkor mindenki hülye inkompetens barom volt, aki azt tanácsolta Gyurcsánynak, hogy avatkozzon közbe és fogja meg a devizahitelezés felfutását? Az alap, hogy szerinted Járai is hülye volt 2004-ben. De hülye volt az EKB elnöke? Hülye volt az IMF? Hülye volt az Orszták jegybank elnöke? Mindenki hülye volt, csak a Fery volt villamos? Arról nem beszélve, hogy nézd már meg, hogy az idő kit igazolt. Feryt vagy azokat, akik szóltak előre?

Questort idehozni a te szavaiddal élve maszatolás. És tökéletesen értem az okát. Hisz devizahotel ügyben nincsenek már érveid. Amiket mondtam, azokra nem tudtál mt reagálni. Amiket reagáltál, azokat tényszerűen megcáfoltam és helyre tettem. Questor ügyben pedgi SENKI nem szólt előre, hogy baj lesz. SENKI. Nem úgy mint devizahitelezés ügyében, amikor sokan szóltak. Érted a különbséget?

Jó.
Ebben maradunk.
Maradsz kettősmércebence.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:59

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Nem azért csőcselék mert nem kell nekik egy szobor, hanem azért, ahogy viselkedtek, ahogy rongáltak, randalíroztak.

Kiállítottad ismét a bizonyítványt magadról. Hazudtál erről is.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:58

[quote="MátéBence"][quote="Trollirtó"]

Ja.
Mert akinek a hülyekormány hülyeszobra sokszázmillió közpénzért nem kell. az csőcselék.
Kiállítottad a biznyítványt magadról - sokadszor.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:57

mavtelep írta:Ti nem hallgatjátok G-Sz.t, aki a jövőről beszél ?

Miért? Te válaszolsz a neked feltett kérdésekre?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:56

Trollirtó írta:
MátéBence írta:



1. A tényekre és az érvekre nem tudtál sehogyan reflektálni. Kvázi azokkal egyetértesz. Ez derék dolog.
2. Rossz grafikon tettél be. Ugyanis nem az árfolyam a kérdés, hanem az összdeviza adósság összege. Abból tökéletesen láthatü, hogy a kockázat 2004- után hihetetlen módon megugrott. A kockázat pedig VÉGIG benne volt.
Az, hogy mi lett volna ha azzal szédítsd a haverjaidat. Az nem tény. A tény az, hogy kockázatos volt a devizahitelek felfuttatása, többen szóltak Gyurcsánynak, hogy szabélyozza és korlátozza be, de Ő nem csinált semmit. Ezek a tények.

Már megbocsáss: hülyeséget beszélsz.
Tisztán látszik, hogy devizahitelt kellett felvenni.
Jóval később, quaestor-részvényt kellett venni.
Egyik regnáló kormány sem kifogásolta.
CSAKHOGY a mostani kormány csókosa kijött az előzőből a végtörlesztéssel, akár a paralimpiai támogatásból is, közpénzből kártalanítják (a többi brókerkárosultat nem).
Ez így rendjén van?

Igen. Ez a Gyurcsány kormány felelőssége. Hogy ott és akkor tisztán úgy látszott, hogy deviza hitelt kellett felvenni.Semmilyen fék és ismertetés nem votl a kockázatokról. Pedig a kockázatok már akkor ott voltak. Szerinted akkor mindenki hülye inkompetens barom volt, aki azt tanácsolta Gyurcsánynak, hogy avatkozzon közbe és fogja meg a devizahitelezés felfutását? Az alap, hogy szerinted Járai is hülye volt 2004-ben. De hülye volt az EKB elnöke? Hülye volt az IMF? Hülye volt az Orszták jegybank elnöke? Mindenki hülye volt, csak a Fery volt villamos? Arról nem beszélve, hogy nézd már meg, hogy az idő kit igazolt. Feryt vagy azokat, akik szóltak előre?

Questort idehozni a te szavaiddal élve maszatolás. És tökéletesen értem az okát. Hisz devizahotel ügyben nincsenek már érveid. Amiket mondtam, azokra nem tudtál mt reagálni. Amiket reagáltál, azokat tényszerűen megcáfoltam és helyre tettem. Questor ügyben pedgi SENKI nem szólt előre, hogy baj lesz. SENKI. Nem úgy mint devizahitelezés ügyében, amikor sokan szóltak. Érted a különbséget?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:51

MátéBence írta:



1. A tényekre és az érvekre nem tudtál sehogyan reflektálni. Kvázi azokkal egyetértesz. Ez derék dolog.
2. Rossz grafikon tettél be. Ugyanis nem az árfolyam a kérdés, hanem az összdeviza adósság összege. Abból tökéletesen láthatü, hogy a kockázat 2004- után hihetetlen módon megugrott. A kockázat pedig VÉGIG benne volt.
Az, hogy mi lett volna ha azzal szédítsd a haverjaidat. Az nem tény. A tény az, hogy kockázatos volt a devizahitelek felfuttatása, többen szóltak Gyurcsánynak, hogy szabélyozza és korlátozza be, de Ő nem csinált semmit. Ezek a tények.

Már megbocsáss: hülyeséget beszélsz.
Tisztán látszik, hogy devizahitelt kellett felvenni.
Jóval később, quaestor-részvényt kellett venni.
Egyik regnáló kormány sem kifogásolta.
CSAKHOGY a mostani kormány csókosa kijött az előzőből a végtörlesztéssel, akár a paralimpiai támogatásból is, közpénzből kártalanítják (a többi brókerkárosultat nem).
Ez így rendjén van?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by mavtelep 2015-05-31, 19:48

Ti nem hallgatjátok G-Sz.t, aki a jövőről beszél ?

mavtelep

Hozzászólások száma : 436
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:44

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Mi a terelés abban, hogy beismerem, hogy fogalmam sincs, hogy Balog miniszter milyen mellszobrot avatott?

Elmondtam korábban, hogy a Szabadság téri Német megszállás áldozatainak készített emlékművel 100% egyetértek. viszont az állítás erőből törénő módjával nem. Már megint szelektíven olvasol?

NEM olvasok szelektíven.
Csak egy kérdést tettem fel, miszerint egy határmenti faluban egy párszázezres mellszobrot balogpáterminiszter avat fel, akkor ki, avatta  fel, ki locsolta meg szenteltvízzel stb.a sokszázmillió közpénzt felemésztő förmedvényt Budapest kiemelt terén?
Ennyi azért járna az adófizetőknek, akik nem is akarták, hogy legyen ez a micsoda...
Vagy mégse?

Jaaa! Én azt hittem, hogy egy konkrét szoborról beszéltél. Mert nem hallottam semmilyen mellszoborról, semmilyen határ menti faluban.

Én azt mondom, hogy ott és akkor, amikor felállították a szobrot a kormány HELYESEN tette, hogy egy avató ünnepséggel nem provokálta tovább az ott randalírozó csőcseléket.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:41

MátéBence írta:
Trollirtó írta:

Terelsz, mert nem  tudod védeni a kormányodat.
Siralmas.

Mi a terelés abban, hogy beismerem, hogy fogalmam sincs, hogy Balog miniszter milyen mellszobrot avatott?

Elmondtam korábban, hogy a Szabadság téri Német megszállás áldozatainak készített emlékművel 100% egyetértek. viszont az állítás erőből törénő módjával nem. Már megint szelektíven olvasol?

NEM olvasok szelektíven.
Csak egy kérdést tettem fel, miszerint egy határmenti faluban egy párszázezres mellszobrot balogpáterminiszter avat fel, akkor ki, avatta fel, ki locsolta meg szenteltvízzel stb.a sokszázmillió közpénzt felemésztő förmedvényt Budapest kiemelt terén?
Ennyi azért járna az adófizetőknek, akik nem is akarták, hogy legyen ez a micsoda...
Vagy mégse?
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:40

Jóska.bá írta:.... meg DJBÚ-ra..... Lajával, Marischkával....

MátéBence írta:

Most olvastam, hogy Gyurcsány Ferenc és Frideszikus Sándor összeköltözött.

Nos ha valaki igencsak nyalázatosan és látványosan képes volt negligálni a riporteri feladatait, akkor az az a Friderikusz Sándor volt, aki 5 adását komplett átengedte Gyurgány Ferencnek PR showra.

Ugye emlékszel még a tévézés eme mélypontjára?

Látod! Emiatt a szelektív memóriád miatt kell néha emlékeztetni téged a valóságra ;P
De remélem mostmár megvan a Friderikusz 1 hetes Gyurcsány nyalákérdezése. És akkor még a Párt/Napkeltéről még nem is beszéltünk, ami már akkor vetekedett a mostani gyalázatos M1-el.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:38

Jóska.bá írta:
MátéBence írta: Ezt pedig úgy hívják, hogy a SZENTSÉGES PIAC. Érted?  

És ebben sajnos benne van a spekuláció lehetősége is.

Ha egy hangyányit belegondolsz, akkor magad is rájöhetsz, hogy az árfolyam nagyon ritkán mutatja meg egy gazdaság fundementákis alapjait. Akkor, amikor 232 Ft volt egy EUR akkor a gazdaságunk fundamentális mutatói SOKKAL ROSZABBAK (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) voltak mint akár most. Ebből következően könnyen beláthatod, hogy az árfolyam nem mutatja meg még közvetett módon sem egy kormányzat teljesítményét.

Egy megbizhatatlan kormány gyenge lábakon álló pénzügyi-gazdasági rendszere nem a befektetőket, hanem a forró (spekulációs) pénzeket vonzza !

Mivel ugyanazt mondjuk, igy lehet, hogy te  sem értesz a közgazdasághoz ?

Tök mást írunk Jóska bá. Én a gazdasági fundamentumokról írtam. Arról, hogy amikor 232 Ft volt egy EUR akkor sokkal roszabbak voltak a gazdaság fundamentumai és a gazdasági mutatók, mint most amikor 309Ft az EUR.

Amúgy ha visszaemlékszel 2007-re, akkor te magad is tudhatod, hogy akkor pont az volt a gond, hogy a forint MESTERSÉGESEN és a spekulációk miatt volt olyan erős. Rémlik valami?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Most éppen Obersovszkyra emlékezem....

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 19:37

.... meg DJBÚ-ra..... Lajával, Marischkával....

MátéBence írta:
Jóska.bá írta:
pincesor írta:Most olvasom, hogy meghalt Obersovszky Péter. 55 éves volt.

Most olvastam, hogy Gyurcsány Ferenc és Frideszikus Sándor összeköltözött.

Nos ha valaki igencsak nyalázatosan és látványosan képes volt negligálni a riporteri feladatait, akkor az az a Friderikusz Sándor volt, aki 5 adását komplett átengedte Gyurgány Ferencnek PR showra.

Ugye emlékszel még a tévézés eme mélypontjára?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:36

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

1. A tényekre és az érvekre nem tudtál sehogyan reflektálni. Kvázi azokkal egyetértesz. Ez derék dolog.
2. Rossz grafikon tettél be. Ugyanis nem az árfolyam a kérdés, hanem az összdeviza adósság összege. Abból tökéletesen láthatü, hogy a kockázat 2004- után hihetetlen módon megugrott. A kockázat pedig VÉGIG benne volt.
Az, hogy mi lett volna ha azzal szédítsd a haverjaidat. Az nem tény. A tény az, hogy kockázatos volt a devizahitelek felfuttatása, többen szóltak Gyurcsánynak, hogy szabélyozza és korlátozza be, de Ő nem csinált semmit. Ezek a tények.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Dej´szen én is ezt irom !

Témanyitás by Jóska.bá 2015-05-31, 19:34

MátéBence írta: Ezt pedig úgy hívják, hogy a SZENTSÉGES PIAC. Érted?  

És ebben sajnos benne van a spekuláció lehetősége is.

Ha egy hangyányit belegondolsz, akkor magad is rájöhetsz, hogy az árfolyam nagyon ritkán mutatja meg egy gazdaság fundementákis alapjait. Akkor, amikor 232 Ft volt egy EUR akkor a gazdaságunk fundamentális mutatói SOKKAL ROSZABBAK (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) voltak mint akár most. Ebből következően könnyen beláthatod, hogy az árfolyam nem mutatja meg még közvetett módon sem egy kormányzat teljesítményét.

Egy megbizhatatlan kormány gyenge lábakon álló pénzügyi-gazdasági rendszere nem a befektetőket, hanem a forró (spekulációs) pénzeket vonzza !

Mivel ugyanazt mondjuk, igy lehet, hogy te sem értesz a közgazdasághoz ?
Jóska.bá
Jóska.bá
Admin

Hozzászólások száma : 7355
Join date : 2015. May. 10.
Age : 74

https://megbeszeljuk.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Vendég 2015-05-31, 19:34

mavtelep írta:"Zéró tolerancia az alaptalan vádaskodásokkal szemben " mondja a pofátlan Gíró-Szász és rögtön rátér az Altus-DK pénzelésére az EU által.
Szervusztok, jó estét !
A simaszájú csak a pénzre megy.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:33

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Bocsánat. Tényleg nem reagáltam rá. Mert nincs mit igazából reagálni. A kockátat VÉGIG benne volt. A kérdés csak az volt akkor is, hogy a krach mikor csap be. Ha szerencsénk lett volna, akkor később, akkor, amikor már csökken a devizaadósság összege. De pechesek voltunk. De ismétlem. Maga az árfolyam kockázat a kezdetek kezdetétől benne volt. Ebben egyetértünk?

Mi az, ami akkor sem volt és manapság se kockázatos?
Jó, ne is mondd, mészároslőrincnek lenni nem kockázatos.....amíg nem lesz beíőle simicska...

Akkor mégegyszer, hogy felfogd. Pedig nem olyan nehéz ez. Még egy elemi iskolás is értei. DEhát majd csak Te is felfogod előbb-utóbb.

Magyarországon, ahol a törvényes fizető eszköz a magyar forint és nem a svájci frank, ott egy svájci frankban folyosított és számon tartott hitelben VÉGIG ott van az árfolyam kockázat.

De!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha Magyarországon, ahol a törvényes fizető eszköz a magyar fornint, olyan hitelt veszel fel, amit magyar forintban folyósítanak és tartanak számon, akkor ott NINCS árfolyam kockázat.

Világos? Vagy ismét nagyon nehezen felfogható tényt közöltem veled?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Trollirtó 2015-05-31, 19:32

[quote="MátéBence"][quote="Trollirtó"]

Csak tényeket közöltem.
A grafikonból látszik, hogy bármilyen beavatkozás szükségtelen
és hibás lett volna, elsőként ti lettetek volna az utcán, miszerint
Gyurcsány el akarja venni tőletek az olcsó pénzt. Nem kell a rizsa.
Trollirtó
Trollirtó

Hozzászólások száma : 5217
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:30

Trollirtó írta:
MátéBence írta:
Nem tudom most hirtelen, hogy milyen mellszobrot avatott Balog miniszter úr. Így nem tudom, hogy mi mennyit érdemelt volna.
Nekem a Német megszállás áldozatainak emlékművével semmi bajom nincsen.

Terelsz, mert nem  tudod védeni a kormányodat.
Siralmas.

Mi a terelés abban, hogy beismerem, hogy fogalmam sincs, hogy Balog miniszter milyen mellszobrot avatott?

Elmondtam korábban, hogy a Szabadság téri Német megszállás áldozatainak készített emlékművel 100% egyetértek. viszont az állítás erőből törénő módjával nem. Már megint szelektíven olvasol?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by mavtelep 2015-05-31, 19:29

z a Gíró .Szász egy tragédia, - ilyen tetű azért elég rítka....
Az a lenézés, megvetés a pofáján egyszerűen bicskanyitogató.

mavtelep

Hozzászólások száma : 436
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:28

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

Igen. Ennyi. Nincsenek érveid. Én hosszasan, tényszerűen érvelek amellett, amit én igazságnak gondolok. Te ezekből SEMMIT nem tudsz cáfolni relevánsan.

Az természetesen hazugság hogy az okot az ORbán kormány teremtette meg. Ez akkora kapitális hazugság, hogy ez még tőled is szokatlan. ÚGy csinálsz, mintha a CHF árfolymát az Orbán kormány befolyásolhatta volna.

A grafikon teljesen irreleváns. A kockátat VÉGIG (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)benne volt. 2009-ig akik ebbe a játékba részt vettek, azok nyertek. Utána meg jött a krach. Az, hogy te elhazudod ezt a kockázaot az a te korlátoltságod. Amúgy ha másért nem, azért elhihetnéd, hogy igenis be kellett volna avatkozni, mert SEMMELYIK másik európai ország nem hagyta ilyen szinten elszabadulni a deviza hiteleket. Semmelyik. Érted? Felfogod? Nincs még egy európai ország aki ezt hagyta volna. Szerinted miért cselekedett minden más ország? Miért csak a magyar (elkúró) kormány volt az, aki nem csinált semmit????????
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:23

Trollirtó írta:
MátéBence írta:

ÁÁÁÁ!

Ebben tévedsz. Akik ma hálaadó szentmisét tartottak Orbánért, azok bizony szektás hívők voltak.

Te is az vagy.
Csak még magadnak sem vallottad be Smile)

Ehhez képest én rengeteget kritizálom a Fideszt és Orbán Viktort is. és alkalom adtán még veled is egyet értek egyes Fidesz és ORbánt ért kritikáidban.

Ennyire nem tudod elfogadni a tényt, hogy nem vagyok csőlátású Orbán hívő?
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:22

Rumcájsz írta:"MátéBence".

4. Én ezt a nézőpontot sajnos nem tudom elfogadni. Nyílván egy balliberális szimpatizánsnak ez a nézőpont ebben a kérdésben így kényelmes. Maga az önfelmentés. De én ezt nem tudom elfogadni. 2004-től kezdődően sorozatban, többen (MNB elnök, EKB elnök, Oszták jegybank elnöke) felhívták a magyar kormány figyelmét arra, hogy észveszejtően kockázatos úton haladnak. A balliberális magyar kormány kockáztatot. ÉAz ország meg bukott 2009-ben. Nem 2010-ben. 2009-ben amikor beütött a válság első hulláma. Emlékeztetnélek, hogy 2009 tavaszán (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) volt 322Ft az EUR. Ismétlem 1 évvel az Orbán kormány hatalomra kerülése előtt. Ezt csak a tények miatt nem árt rögzíeteni, hogy legközelebb ne írjál olyan zöldséget, hogy a gondok 2010-ben ütöttek be.

Sajnos a hiányzó lépéseket és intézkedéseket NEM tudom ORbán Viktor nyakába varrni, mert egész egyszerűen 2002-2010 között Orbán Viktor kisebbségben és ellenzékben volt. Ellenben ugye Gyurcsány Ferenccel és Bajnai Gordonnal. Ugye..

Ha megbocsájtod a többi lerágott gumicsontodra már nem reagálok, mert azokon újra és újra a már ezerszer lesöpört hangyáidat masíroztatod fáradhatatlanul.

Egyetlen hipokratikus kérdésem van csak:csupán a devizahitel-kockázat ügyének a gyurcsányi elhanyagolása kapcsán:

Miért ő a hibás egy Orbán által kitalált .- Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai idejében még semmi gondot nem jelentő - majd az Orbán újbóli színre lépése után jóval később bekövetkezett válsághelyzet Orbán által való rossz kezeléséért?

Folytatom az álszent hülye kérdezősködést - mit tesz ma Orbán a világvége elkerülésének a megakadályozására? - mert az bizony 100%, hogy eljön!

Tökéletesen értem, hogy 1,2,3 pontra nem tudsz reagálni, mert nincs mit. Nem tudsz érvelni ellene egy szóval sem. Korrekt, hogy legalább nem mondasz olyat ami nem igaz. A hallgatás ez esetben a bölcsesség jele tőled.

Kérdésedre a válasz:

1. Azért mert amikor Orbánék engedélyezték a deviza hitelezést, akkor ők csináltak forint alapú támogatott lakástámogatási rendszert.
2. Mert amikor Orbánék engedélyezték, akkor úgy volt, hogy 2006-ra bevezetjük az EUR-t. Ebben akkor konszenzus volt. Ha ezt megcsin áltuk volna, akkor ma nem lenne ekkora probléma az egész devizahitelezés. Az, hogy a ballib kormányok az EUR bevezetését is elkúrták, azt köszönd meg nekik.
3. A devizahitelek 2004-től kezdődően kezdtek tömegesen felfutni. Akkor amikor a kormány teljesen megszűntette a támogatott forint hiteleket
4. Sokan szóltak Gyurcsánynak és felhívták a figyelmét a hatalmas kockázatra és veszélyre.
5. Mert ezek ellenére NEM CSINÁLTAK SEMMIT.

Hát ezért.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by mavtelep 2015-05-31, 19:21

"Zéró tolerancia az alaptalan vádaskodásokkal szemben " mondja a pofátlan Gíró-Szász és rögtön rátér az Altus-DK pénzelésére az EU által.
Szervusztok, jó estét !

mavtelep

Hozzászólások száma : 436
Join date : 2015. May. 12.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by MátéBence 2015-05-31, 19:16

Trollirtó írta:
MátéBence írta:
Kedves Jóska bá!

Bocsánat, hogy ezt mondom, de neked az alapvető közgazdasági ismereteid hiányosak. Mondhatni nincsenek. Az árfolyamokra bármely kormánynak rettentően korlátolt hatása van. A kormányok a mindenkori fiskális politikáért felelnek. Azért, hogy a meglévő pénzt hogy költik el és mennyivel költenek többet a bevételeknél. Ennyi. A monetáris jogokat a mindenkori központi bank gyakorolja. De még az Ő hatásuk is erősen korlátozott. Az árfolyamokat 90%-ban egy dolog határozza meg. Semmi más. Ezt pedig úgy hívják, hogy a SZENTSÉGES PIAC. Érted?  

És ebben sajnos benne van a spekuláció lehetősége is.

Ha egy hangyányit belegondolsz, akkor magad is rájöhetsz, hogy az árfolyam nagyon ritkán mutatja meg egy gazdaság fundementákis alapjait. Akkor, amikor 232 Ft volt egy EUR akkor a gazdaságunk fundamentális mutatói SOKKAL ROSZABBAK (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) voltak mint akár most. Ebből következően könnyen beláthatod, hogy az árfolyam nem mutatja meg még közvetett módon sem egy kormányzat teljesítményét.
Már bocs, hogy közbeszólok.
Az MNB-nek bevallotta INCS ÁRFOLYAMPOLITIKÁJA.
Márpedig bármit is csinál, VAN árfolyamhatása.

2002-ben NEM kellett tovább a védosztag.
2006-ban MEGINT nem kellett.

Aztán most 2010 óta megint kell.
Az ország csupáncsak ismétli (?) önmagát.
Vajon miért?

Te megint tévedsz Trolli. Árfolyamcélja nincsen az MNB-nek. Árfolyam politikája viszont van. Mégha ez sokszor indirekt is. szokásos módon kevered a szezont a fazonnal.
Köszönöm, hogy 4 sorban megírtad a 2002-2014 közötti válaztások eredményeit. Igen. Jelzem ezzel SEMMIT nem cáfoltál abból amit én írtam.
MátéBence
MátéBence

Hozzászólások száma : 4304
Join date : 2015. May. 13.

Vissza az elejére Go down

Megbeszéljük - Bolgár nélkül - Page 19 Empty Re: Megbeszéljük - Bolgár nélkül

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

19 / 40 oldal Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.